Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz: ő ű betü pdf-ben 2012 szept. 21 10:40 #1184

  • JohnnyK
  • JohnnyK profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Én is napokig kerestem erre a megoldást, és a következőkre jutottam: Jelen állapotban a PowerPDF v.098 a Codepage Windows-1252-et támogatja, a mi problémás 4 betűnk pedig ebbe nincsen benne, csak a CP-1250-ben. Ezt megoldani nem vállalkoztam, jobb híjján nekem szimpatikusnak tűntek a kalapos, hullámos változatai ezeknek a betűknek, ez ugyanis szerintem még mindig jobb, mint '?'-et nézni a karakterek helyén.
Ehhez 4 sort kell hozzáírni a PdfTypes.pas CP1252 függvényébe, mert itt tűnnek el a karaktereink (nálam az 1088. sor után):
$0170: result := #$DB; // Letter Ű
$0171: result := #$FB; // Letter ű
$0150: result := #$D5; // Letter Ő
$0151: result := #$F5; // Letter ő
Ezután újrafordítod a PowerPDF-et és vele együtt a Lazarust (1.0), és utána nálam a kalapos és hullámos változatok jelennek meg PDF exportásás után.

ő ű betü pdf-ben 2012 szept. 15 10:50 #1183

  • Lazaruszki
  • Lazaruszki profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 9
  • Köszönetek: 0
Végig túrtam a guglit meg a wikit de ütős megoldást nem találtam a ő ű problémára.

1.) 672 változatot kipróbáltam de nem tudtam a programom karakterkészletét ansi-ra állitani, sebaj mindent utf8-ban teszek a programban mert ugye ezt szereti a Lazarus

és akkor jött a hideg meleg zuhany

lazreportban megcsinálom a nyomtatni valót hurrá van ő meg ű, gondoltam powerpdffel lementem pdf-be és akkor BUKTA... lekváros ..azt a jó krrrr.... meg hkrrr... má' megint nincs ő meg ű...

5 napja vergődöm hogy programból tudjak ő-s ű-s pdf-et alkotni amit én általam adott névvel tudok elmenteni.. hiába...

ha valakinek kihullott már a haja ettől akkor ossza meg velem...

  • Oldal:
  • 1