Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Lazarus Charset probléma 2016 júl. 01 08:27 #2048

  • torpert
  • torpert profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 9
  • Köszönetek: 0
Ilyesmi problémám van nekem is. Dbf karakterkészlete 1250 Eastern European.
A DbGridben kérdőjellel jönnek az ékezetes karakterek.
Valaki esetleg megoldotta már ezt a dolgot. Kizárt hogy ne legyen rá valami 3 kattintásos, megfelelő beállításos megoldás, és csak ilyen szövegkonverziós függvényes megoldással megy közbeiktatva, mindenféle technikai változót.
Előre is köszi, ha valaki segít.
Google-ztam eleget, találtam megoldási javaslatokat, de nem váltak be. Delphi-ben ez megy, bár ott "magától", biztos, hogy itt is mennie kell.

Válasz:Lazarus Charset probléma 2012 máj. 20 17:41 #1072

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
A fórum keresőjébe (jobb felső sarokban található) írd be, hogy "utf" és katt az [OK]-ra...
;)
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

Lazarus Charset probléma 2012 máj. 17 14:29 #1071

  • VNandi
  • VNandi profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 1
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!

Van egy txt állományom amiben fix helyeken vannak adatok. Ezeket az adatokat töltöttem be egy DBF táblába.
Amikor megnyitom a DBF táblát a FORM-on lévő DBGRID-ben a magyar ékezetes karakterek nem jól jelennek meg. Mindegyik ékezetes karakter helyén egy "?" karakter látható.
Gondolom, hogy valamilyen CHARSET probléma lehet de eddig nem sikerült megoldást találnom rá.
Próbálkoztam a FORM1.FONT.CHARSET módosításával, de itt nem tudtam kiválasztani magyar charset-et ( nincs benne).

Van valami ötlet a problémámra?

Várom mielőbbi válaszotokat!
Üdv.
VNandi

  • Oldal:
  • 1