Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz: SQlite3 és formok 2015 szept. 23 10:23 #1535

  • fejestibi
  • fejestibi profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 4
  • Köszönetek: 0
Köszönöm a segítséget. átnézem a kódot valószínűleg én berheltem valamit rosszul össze :D

Válasz: SQlite3 és formok 2015 szept. 23 10:20 #1534

  • JohnnyK
  • JohnnyK profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Attól tartok, nem sikerült oda sem feltöltenem, úgyhogy akkor egy darabig erről a linkről elérhető. Remélem segít. A lényeg, hogy a tranzakciókat a lekérdezéseket követően egyből zárni kell, és akkor nem lesz gond. Az SQLite-al óvatosan szabad "egy időben több felhasználós" rendszereket tervezni, vannak korlátok .

Válasz: SQlite3 és formok 2015 szept. 22 12:29 #1533

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 503
  • Köszönetek: 86
Szia! Sajnos a fájlok csatolása a hozzászólásokhoz rég óta nem működik. Ha jól sejtem a tárhelyként szolgáló könyvtárhoz beállított hozzáférési jogosultságok nem megfelelőek, de ezt én nem tudom ellenőrizni.
Próbáld a mintaprojektet a " Letöltések " oldalán közzétenni...
Javasolt elhelyezés: "Egyebek"
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

Válasz: SQlite3 és formok 2015 szept. 22 11:56 #1532

  • JohnnyK
  • JohnnyK profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Szia!
Nekem nem dobta fel a jelzett hibát. Elvileg csatoltam egy kis minta projectet, ami működőképes.

Válasz: SQlite3 és formok 2015 szept. 21 04:51 #1531

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 503
  • Köszönetek: 86
Valószínűleg megoldható a dolog, de amikor nekem ugyanez okozott gondot előástam az FPC forráskódok közül a "/packages/sqlite/tests/testapiv3x.pp" tesztprogramot. Átnéztem a kódot és írtam magamnak egy unit-ot az adatok egy SQLite3 adatbázisból, de több táblából és több form-ra/grid-be (TStringGrid) történő beolvasására.
A testapiv3x.pp tanulmányozása után minden bizonnyal ki tudod majd dolgozni a Lazarus komponensek nélküli, neked megfelelő eljárást.
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

SQlite3 és formok 2015 szept. 19 10:18 #1530

  • fejestibi
  • fejestibi profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 4
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni.
a problémám a következő lenne.
Van a Form1-m azon simán megnyitom a sqlite adatbázist DBGridbe szépen be is tölti "A" tábla adatait, de Form2 re is szeretnék másik "B" táblát meghívni,
de ott már nem tudom megnyitni a db filet mert használatban van gondoltam akkor a form1-röl használom a sqlconnectet és csak sqlquery , transation és datasource elemeket használom form2-n, de akkor is hibát dob, vagy azt írja másik tranzakció még aktív vagy adatbázis zárolva.

hogy lehetne megoldani, hogy több formon használhasam a kapcsolatot?

Köszi a segitséget előre is.

  • Oldal:
  • 1