Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA:

laz4android 2021 máj. 01 12:57 #2503

  • Tomi
  • Tomi profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 70
  • Köszönetek: 1
Köszi; akkor egyelőre majd az alap jMediaPlayer-t és jMidiManager-t próbálom ki. Remélem nem túl bonyolult a használatuk, mert most még a futásidejű dolgok beépítésével is gondban vagyok, pl. egy egyszerű kört nem tudok kirajzoltatni, hogy képeket már ne is említsek. Pedig rendesen lefordítja a programot, létrejön az APK is, meg mutatja a gombokat is, de egyéb nem jelenik meg a Leapdroid emulátor kijelzőjén. Jól deklarálom egyáltalán a vásznat (canvas), amin elvileg a rajzolás történik? Olyan furcsa, hogy nem lehet méretezni a jCanvas-t, és így persze left, top, width meg height tulajdonságai sincsenek. Meg a második gomb is gyanús, mert bár megjelenik, de mindig azonos helyen (bal felső sarok) és azonos méretben.
De itt a kis kódom:
{hint: Pascal files location: ...\AppLAMWProject1\jni }
unit unit1;
 
{$mode delphi}
 
interface
 
uses
  {$IFDEF UNIX}{$IFDEF UseCThreads}
  cthreads,
  {$ENDIF}{$ENDIF}
  Classes, SysUtils, AndroidWidget, Laz_And_Controls, And_jni;
  
type
 
  { TElion }
 
  TElion = class(jForm)
    jButton1,gomb2: jButton;
    vaszon: jCanvas;
    kepmutato: jImageView;
    procedure jButton1Click(Sender: TObject);
    procedure gomb2katt(Sender: TObject);
  private
    {private declarations}
  public
    {public declarations}
  end;
 
var
  Elion: TElion;
 
implementation
  
{$R *.lfm}
 
{ TElion }
 
procedure TElion.jButton1Click(Sender: TObject);
begin
     jButton1.destroy;
     kepmutato:=jImageView.Create(self);
     kepmutato.init(gApp);
     kepmutato.left:=Elion.left;
     kepmutato.top:=Elion.top;
     kepmutato.width:=Elion.width;
     kepmutato.height:=Elion.height;
     vaszon:=jCanvas.create(Elion);
     vaszon.init(gApp);
     vaszon.CreateBitmap(Elion.width,Elion.height,colbrBlue);
     vaszon.PaintColor:=colbrWhite;
     vaszon.drawcircle(Elion.left+10,Elion.top+10,20);
     kepmutato.SetImage(vaszon.GetBitmap());
     gomb2:=jButton.create(Elion);
     gomb2.parent:=Elion;
     gomb2.init(gApp);
     gomb2.text:='Egy új gomb';
     gomb2.left:=Elion.left+200;
     gomb2.top:=Elion.top+200;
     gomb2.width:=50;
     gomb2.height:=50;
     gomb2.enabled:=true;
     gomb2.OnClick:=gomb2katt;
end;
 
procedure TElion.gomb2katt(Sender: TObject);
var i,idex,idey: integer;
begin
     randomize;
     vaszon.PaintColor:=colbrWhite;
     for i:=1 to 10 do
     begin
          idex:=random(Elion.width)+1;
          idey:=random(Elion.height)+1;
          vaszon.drawcircle(idex,idey,100);
     end;
     gomb2.Destroy;
end;
 
end.
Egyedül a jButton1 van hozzáadva a komponensekhez, az összes többi dolgot futásidőben hozom létre. A "képmutató" biztosan nem működik még, de a köröket illene azért kirajzolnia. Ha legalább tudnám az olyan dolgokat, hogy a Create-ek milyen értéket adnak vissza (pl. vaszon:=jCanvas.create(Elion);), akkor a ShowMessage-el ki tudnám íratni, hogy létrejött-e már és azzal is okosabb lehetnék.

laz4android 2021 máj. 01 08:45 #2502

  • progmokus
  • progmokus profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • "Amit egyszer leírok..., azt lehet később átírom"
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Szerintem jobb az Android Bridge cuccait használni, bár előfordulhat hogy müködnek unitok, amik nem hsználnak "felhasználói felület komponensek"-et. Ki kell próbálni vagy meg kell nézni az unit leírásában hogy kompatibilis-e, mert a háttérben JNI-re fordul a cucc ha jól tudom.
Windows 10, VirtualBox(Ubuntu Mate 21.04)
Lazarus 2.2.6
CodeTyphon 8.2

laz4android 2021 ápr. 23 08:11 #2501

  • Tomi
  • Tomi profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 70
  • Köszönetek: 1
Köszönöm a segítő válaszokat, Gábor! Emulátorként végül is a Leapdroid nevű programot telepítettem a számítógépemre, ami gyorsan és hibátlanul futtatta az alkalmazásomat. Úgy örülök, hogy most már működnek a dolgok; remélem nem fognak elromlani... 
Még egy kérdés ezzel az androidos dologgal kapcsolatban: hangokat vajon le lehet így játszani; tehát Lazarusszal készített .APK-ból? Ha beépítem mondjuk az MMSystem unit-ot vagy valami külső hanglejátszót (pl. BASS), akkor az használható vele, vagy az androidozás szigorúan csak az "Android Bridge", stb. feliratú fülek nyújtotta elemekre van korlátozódva?

laz4android 2021 ápr. 22 13:39 #2500

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86

Android emulátort hogyan párosíthatok a Lazarushoz?

Én rákeresnék a beállítások között (Eszközö/Beállítások és Projekt/Projekt beállításai is) az emulator szóra hátha ott van a beállítási lehetőség. Minden beállítóablakban van keresőmező.
Továbbá ezekben is lehet érdemi infó: LAMW_DebugApkFromIDE.txt és LAMW_Getting_Started.txt

az alkalmazásom mappájában melyik az az állomány, amely végül is telepíthető egy androidos eszközre?

Az androidos telepítőcsomagok alapértelmezés szerint apk kiterjesztéssel rendelkeznek. A Proba.ap_ inkább olyan mintha backup állomány lenne...
Amikor lefordítod az alkalmazásodat az történhet több módban is, pl. "release" vagy "debug". Minden módhoz egyedi beállításokat lehet rendelni.
Nézd meg, hogy melyik módban mi van beállítva a kimeneti állomány nevének (Projekt beállításai).
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64
Megköszönték: Tomi

laz4android 2021 ápr. 22 07:25 #2499

  • Tomi
  • Tomi profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 70
  • Köszönetek: 1
No, végül csak sikerült Android késszé tenni a Lazarust és lefordítani egy próba .APK-t. Mindez a lamw_manager_setup.exe nevű programmal volt elérhető. Igaz, bő egy óra kellett neki, míg mindent, azaz kb. olyan 6 GB-nyi cuccot felpakolt a gépemre.
Már csak azok volnának a kérdéseim, hogy Android emulátort hogyan párosíthatok a Lazarushoz? Azt olvastam, hogy az Android Studio emulátora jó hozzá és gyors is. Fenn is van a gépemen az Android Studio, de ebben hol található az emulátor és a Lazarusszal hogy lehet összekötni?
Illetve hogy az alkalmazásom mappájában melyik az az állomány, amely végül is telepíthető egy androidos eszközre? Mert most ilyenek vannak, hogy: Proba-debug.apk meg Proba.ap_. Az .ap_-t kell átnevezni .apk-ra és ez lesz az?

laz4android 2021 ápr. 20 12:59 #2498

  • Tomi
  • Tomi profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 70
  • Köszönetek: 1
Csináltam egy-egy képet a Controls beállításokról és az üzenetekről, miután bekapcsoltam a bőbeszédűséget:
Ahogy nézegetem az üzenetek által megadott elérési út mappáit, a C:\lazarus\packager\units\arm-android mappa meglehetősen üres: csak egy FCL.compiled nevű állomány van benne.
Mellékletek:

laz4android 2021 ápr. 20 10:26 #2497

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
Az üzenetek ablakában mi jelenik meg pontosan? (menü: Nézet / Üzenetek)
Kapcsold a fordítót bőbeszédű üzemmódba amíg gondok vannak! (menü: Projekt / Projekt beállításai / Fordító beállításai / Bőbeszédűség / Minden megjelenítése (-va))
Lehet, hogy hiányzik vagy nem talál valamit. Ilyenkor jó ha fecseg mindenről.    
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

laz4android 2021 ápr. 20 08:13 #2496

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
Elvileg mindig az fpc.exe a fordító amit használni kell, majd megfelelő paraméterezés esetén az kiválasztja a szükséges keresztfordítót és átadja neki a további paramétereket.
A projekt erre vonatkozó beállításokat menüből indulva ellenőrizheted, ehhez kattints a "Project / Projekt beállításai" menüpontra, majd a megjelenő ablakban a navigációs fa "Fordító beállításai / Beállítás és cél" elemre.
Itt találod a a "Cél OS (-T)", "Cél CPU család (-P)" beállításokat, illetve ha speciálisan egy bizonyos processzor a cél ("Cél processzor (-Cp)") akkor az is megadható (de ez utóbbit nem javaslom = maradjon "Alapértelmezett").
(Habár elvileg a beépített projektsablonoknak a megfelelő beállításokat kellene tartalmazniuk, előfordulhat, hogy valami félresiklott.)
  -P<x>  Target CPU / compiler related options:
      -PB        Show default compiler binary
      -PP        Show default target cpu
      -P<x>      Set target CPU (aarch64,arm,avr,i386,i8086,jvm,m68k,mips,mipsel,powerpc,powerpc64,sparc,x86_64)
  -T<x>  Target operating system:
      -Tandroid  Android
      -Taros     AROS
      -Tdarwin   Darwin/Mac OS X
      -Tdragonfly DragonFly BSD
      -Tembedded Embedded
      -Tfreebsd  FreeBSD
      -Thaiku    Haiku
      -Tiphonesim iPhoneSimulator
      -Tlinux    Linux
      -Tnetbsd   NetBSD
      -Topenbsd  OpenBSD
      -Tsolaris  Solaris
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

laz4android 2021 ápr. 20 07:45 #2495

  • Tomi
  • Tomi profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 70
  • Köszönetek: 1
Az imént beletelepítettem a Lazarus mappájába a frissen letöltött fpc-3.2.0.i386-win32.cross.android.exe-t. De még mindig azt írja ki kezdéskor, hogy az fpc.exe nem támogatja az arm-androidot. Lehet, hogy fordító programként nem is az fpc.exe-t kell használni Androidhoz Lazarusban, hanem az általad említett ppcrossarm.exe-t? Mert az is benne van már egy mappában.

laz4android 2021 ápr. 19 10:17 #2494

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
Lazarus a menüjében kattints az "Eszközök / Beállítások" menüpontra, majd a megjelenő ablakban a "Környezet"  beállításai között megtalálod a használt FPC fordító útvonalát, amelynek könyvtáraiban ott kellene legyen minden amire szükséged lehet (keresztfordító, eszközök, unit-ok).
A bemásolós módszer akkor fog működni ha a fordító változatszáma pontosan ugyanaz mindkettő esetén, illetve ha minden szükséges dolog is elérhető lesz/marad (keresztfordító és az egyéb eszközöknek).

Ajánlott, hogy mindig telepítve és elérhető útvonalon legyenek legalább a unit-ok forráskódjai a használatban lévő fordító számára, mert úgy újra tudja fordítani amire épp szüksége van.
Erősen ajánlott, hogy azt az FPC-t használja a Lazarus amelyik vele együtt lett telepítve (ezt te tudod melyik és hol van), illetve lehetőleg ne legyen két FPC és/vagy Lazarus változat telepítve, bár megoldható (nálam is fent van a fejlesztői és a stabil változat mindkettőből).

Mint írtam nem használok androidra keresztfordítót, ráadásul nem is Windows-os gépen tevékenykedek (kivéve tesztelés).
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

laz4android 2021 ápr. 19 08:38 #2493

  • Tomi
  • Tomi profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 70
  • Köszönetek: 1
Szia Gábor!

Van nekem ilyen programom is: fpc-3.0.0.i386-win32.cross.android
Ezt az imént telepítettem az alapértelmezése szerinti C:\FPC mappába. A Lazarus viszont nálam a C:\lazarus mappában van. Akkor ezek szerint a kettő nem találja egymást? Vagy most már elég, ha a most felrakott FPC mappából és azon belül is a units-ból átmásolom az arm-android mappát a lazarus unitjai közé és akkor érzékelni fogja?

U.I.: köszönet a Gradle-ért is! Megtaláltam végül is a gépemen egyik verzióját és elmentettem.

laz4android 2021 ápr. 18 09:28 #2492

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
Gradle
Info: hu.wikipedia.org/wiki/Gradle
Letöltés: gradle.org/releases/    
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

laz4android 2021 ápr. 18 08:54 #2491

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
Így tudod megnézni, hogy a parancssorból elérhető FPC mely rendszereket és processzorokat támogatja:
fpc -iTO -iTP
A telepített FPC és Lazarus "units" könyvtáraiban található alkönyvtárak nevei árulják el, hogy ténylegesen mely rendszer/processzor párosokhoz állnak rendelkezésre ténylegesen is a unitok (pl.: x86_64-win64 vagy arm-android).
A megfelelő fpc keresztfordító alkalmazásoknak is jelen kell lenniük a rendszerben, ezek általában ppcross*  névvel találhatók meg (Windows-on pl.: /bin/i386_win32/ppcrossarm.exe)
Windowsra létezik "gyári" előre elkészített androidra keresztfordító csomag:
wiki.lazarus.freepascal.org/Android#Release_version
freepascal.org/down/i386/win32-hungary.html

Írom mindezt úgy, hogy jómagam nem foglalkozom androidra keresztfordítással (mással igen), ezért nincs garancia semmire.
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

laz4android 2021 ápr. 16 09:45 #2490

  • Tomi
  • Tomi profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 70
  • Köszönetek: 1
Sajnos még mindig nem tud fordítani .APK-ba valamiért. Valaki meg tudná mondani, mi ezzel a hiba és hogyan oldható meg?
 
Mellékletek:

laz4android 2021 ápr. 15 12:56 #2489

  • Tomi
  • Tomi profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 70
  • Köszönetek: 1
Sziasztok!

Az imént talán mégis sikerült Android fejlesztésre felkészítenem a Lazarust. Ezen videó alapján telepítettem a LAMW csomagokat: youtu.be/1BH460c9_Aw
Mindent úgy csináltam és sikerült is, csak az elérési utaknál (LAMW Android Module Wizard) nekem meg kellene adni valami "Gradle" elérési útját is, bár nem tudom, hogy ez fontos-e, mert a videóban nincs benne, mivel az egy korábbi Lazarust használhat.
Tehát azt szeretném megtudni, hogy
1. mi ez a Gradle, és ha kell egyáltalán, akkor honnan tölthető le?
2. a Lazarusban a használható eszközök fülnél már ott van, hogy "Android Bridges", "Android Bridges Extra", stb. Ha tehát Androidra fejlesztenék valamit, akkor a programomhoz csak ezen fülekből választhatom az összetevőket?
3. hangokat és zenéket le tudok-e valahogy játszani Lazarus-szal készült .APK-ban?

Köszönöm előre is a segítő válaszokat!

laz4android 2021 márc. 07 09:51 #2482

  • Tomi
  • Tomi profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 70
  • Köszönetek: 1
Köszi, az imént megpróbáltam a LazToApk-val is, de azzal sem jött össze... Pl. amikor indítanám a LazToApk-t miután elvileg felpakolt mindent, az a hibaüzenet jön elő, hogy nem találja a registry-ben a JDK-t és hogy úgy látszik, ez nincs telepítve. Pedig telepítve van, mert már akkor felraktam, amikor a Laz4Android-dal szerencsétlenkedtem.
Na mindegy, úgy látszik, ebbe beletört a bicskám. Eléggé kiforratlan még ez az Androidozgatás PC-n, és az is baj, hogy nem értés szintjén megy a dolgok beállítása, hanem csak utánzom ami itt meg ott le van írva. Ez pedig nem jó, mert azért nem ártana tudni, hogy mi miért kell.

laz4android 2021 márc. 06 18:27 #2481

  • progmokus
  • progmokus profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • "Amit egyszer leírok..., azt lehet később átírom"
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Csináltam egy progit ami csv-ből importál be 11500 sort Sqlite adatbázisba. Az importálásnál az emulátor "belenézett a nagyvilágba", úgyhogy simán megkajáltam és a kávémat is nyugisan megittam, aztán kis várakozás után készen lett. Az adatbázisból a lekérdezés viszonylag gyors.
Ugyanez a telefonomon valamivel jobb, bár importálásnál "elgondolkodik az élet nagy dolgain".
Viszont a csv fájlt csak úgy sikerült feltenni az androidra, ha csatoltam az apk-ba. Weboldalról nem sikerült megoldani a letöltést a saját könyvtárba, hiába van rá írási jogom...
Windows 10, VirtualBox(Ubuntu Mate 21.04)
Lazarus 2.2.6
CodeTyphon 8.2

laz4android 2021 márc. 06 18:02 #2480

  • progmokus
  • progmokus profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • "Amit egyszer leírok..., azt lehet később átírom"
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Ja, és nálam csak a "Google APIs ARM EABI v7a system image"-vel indult el. Úgy látszik csak azt szereti a kis válogatós...
Windows 10, VirtualBox(Ubuntu Mate 21.04)
Lazarus 2.2.6
CodeTyphon 8.2

laz4android 2021 márc. 05 17:06 #2479

  • progmokus
  • progmokus profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • "Amit egyszer leírok..., azt lehet később átírom"
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Innen letölthető a telepítő és két videó is a beállításról!
Windows 10, VirtualBox(Ubuntu Mate 21.04)
Lazarus 2.2.6
CodeTyphon 8.2

laz4android 2021 márc. 05 16:42 #2477

  • progmokus
  • progmokus profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • "Amit egyszer leírok..., azt lehet később átírom"
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Valamikor én is próbálgattam, de nekem sem jött össze....
Viszont tedd fel a LazToApk-t , nem a legfrissebb a Lazarus amit használ, viszont működik rendesen.

Egyébként csak 7.1-es androidra tudtam vele fordítani max (újabbat nem igazán szereti).
Windows 10, VirtualBox(Ubuntu Mate 21.04)
Lazarus 2.2.6
CodeTyphon 8.2

laz4android 2021 márc. 05 09:53 #2475

  • Tomi
  • Tomi profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 70
  • Köszönetek: 1
Sziasztok!
Talán nem baj, hogy új kérdéstéma felvetés helyett ideírok, de ebbe a témába illik a következő problémám:
A héten megpróbáltam a LAMW segítségével Android képessé tenni a Lazarust. Mindent úgy csináltam, ahogy itt: wiki.lazarus.freepascal.org/LAMW le van írva, de amikor a három szükséges .lpk csomagot kellett belefordítani a Laz4Androidba, a mellékelt képen látható hibaüzenetet kaptam és nem is indult újra a Laz4Android, ezek után pedig az Eszközök menüpontjában sem jelent meg a [LAMW] Android Module Wizard menü. Tehát ezek szerint valami mégsem sikerült a dolgok telepítése során, de nem tudom, hogy mi? Azt gyanítom, hogy talán mégis telepítenem kellett volna azokat a dolgokat, amik az SDK Managerben be voltak jelölve (lásd: a mellékelt képen), de én kiszedtem ezek elől a pipákat, mert ezekről egy árva sort sem írt a LAMW dokumentáció, csak 2-3 csomag telepítését említette.
De vajon tényleg ez a gond vagy valami más? Tud valaki valami tanácsot, segítséget adni ezzel kapcsolatban és hogy én is készíthessek .apk állományokat Lazarussal?
Mellékletek:

laz4android 2018 okt. 23 11:01 #2315

  • laza_andras
  • laza_andras profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 27
  • Köszönetek: 0
Akkor nem értem a telepítő által leírt utasítás 2. lépését

laz4android 2018 okt. 23 09:52 #2314

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
Nincs második lépés, de van két telepítési módszer: előre elkészített (bináris) vagy forráskódból általad elkészítendő. Az eredmény ugyanaz...
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

laz4android 2018 okt. 23 06:13 #2313

  • laza_andras
  • laza_andras profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 27
  • Köszönetek: 0
Azt szeretném még kérdezni hogy a telepítés második lépését is megcsináltad -e ezek szerint :
How to install Laz4Android?

1.You can download a installer file from here:
sourceforge.net/projects/laz4android/files/?source=navbar
- Double click the installer file
- Next , Next to finished.

2.You can download a 7z compressed file from here:
sourceforge.net/projects/laz4android/files/?source=navbar
- Unzip 7z file to e.g. c:\laz4android
- Please run build.bat (double click it), it will compile and build laz4android.

Üdv András

laz4android 2018 okt. 23 05:58 #2312

  • laza_andras
  • laza_andras profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 27
  • Köszönetek: 0
Köszi a segítséget D meghajtón elindult nekem is.

laz4android 2018 okt. 22 17:25 #2311

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
Végül mégis telepítettem a "C:\Program Files\laz4android1.8" könyvtárba is és elindult rendesen.

A lazarus működése közben felmerülő hibákat a hibanaplózás bekapcsolásával kereshetjük viszonylag könnyen. Ehhez a parancssorban meg kell adni a "--debug-log" kapcsolót és a fájl nevét, amibe az üzeneteket menteni akarjuk (pl. "C:\lazarusnaplo.txt").
lazarus.exe --debug-log=C:\lazarusnaplo.txt

Ha több lazarus változatod is van telepítve egyszerre (most vettem észre mintha erre utaltál volna) akkor javaslom, hogy a használd a "--primary-config-path" parancssori kapcsolót, amivel megadhatod, hogy az adott változat hol találja a saját beállításait (pl. "C:\lazarusteszt").
lazarus.exe --primary-config-path=C:\lazarusteszt

A két kapcsoló természetesen egyidejűleg is megadható.
Ha nem találsz semmi rendellenességet akkor másold fel ide a naplófájlt és írd meg az eredeti lazarus és a laz4android telepítési útvonalait is.
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

laz4android 2018 okt. 22 15:30 #2310

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
Nálam a fejlesztőeszközöknek és a projekteknek külön gyűjtőkönyvtára van.
Az általam választott telepítési útvonal a "D:\prog\laz4android1.8" volt a felajánlott "C:\Program Files\laz4andoid1.8" helyett (a szóköz néha gondokat okozhat).
Telepítettem (Win7Ultimate) és gond nélkül elindult (más szempontból nem teszteltem a használhatóságát, nem használom android-os alkalmazások fejlesztéséhez).
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

laz4android 2018 okt. 20 06:12 #2307

  • laza_andras
  • laza_andras profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 27
  • Köszönetek: 0
laz4android1.8.0-FPC3.0.4 ezt a verziót töltöttem le és telepítettem

laz4android 2018 okt. 20 05:53 #2306

  • laza_andras
  • laza_andras profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 27
  • Köszönetek: 0
Szia Gábor !
Most elindítottam parancssorból ugyanazt láthatjuk itt is.
Én csak most fedeztem fel a lazaruszt eddig delphiben meg egyéb másban programoztam,de nem vagyok teljesen profi,tehát nincsenek korábbi verzióim a mostani az első letöltés és telepítés ,már elsőre sem indult el.többször is letöröltem és újra letöltöttem és ujra telepítettem
Mellékeltem mit látunk a képernyőn ,ha ezt a kicsi ablakot be akartam zárni.Más üzenet nincs.
A sima lazarus az működik
Mellékletek:

laz4android 2018 okt. 19 20:56 #2305

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
Szia!
Sajnos (vagy szerencsére) most nincs a közelemben windows-os gép, de néhány apróság fontos lehet, ezért megkérdezem.
Holnap talán elém kerül egy windows-os gép és akkor ránéznék.
- Se hibaüzenet, se semmi?
- Melyik változatot használod?
- Másik (korábbi) változattal is ugyanaz a jelenség?
- Teljesen új telepítés (beállítási fájlok könyvtára üres/nincs) esetén is ugyanaz a helyzet?
- Parancssorból indítva ír-e valami zenetet a rendszer?
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

  • Oldal:
  • 1
  • 2