Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

DBEdit maszk 2017 márc. 03 15:22 #2192

  • drschwarcz
  • drschwarcz profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 0
Meg van a megoldás. Az SQLQuery DataSource tulajdonságát üresen kell hagyni (ez én természetesen kitöltöttem) és a programban kell "megmutatni", hogy az adatbázis melyik tábláját akarom használni.

SQLQuery.SQL.Text := 'select * from Adatok';
SQLQuery.Open;

Hátha más is elakad ennél a pontnál.
Lazarus 1.8.0RC1 @ Windows 10
“Csak két dolog végtelen: a Világegyetem és az emberi butaság, bár az elsőben nem vagyok egészen biztos.” (Albert Einstein) :D ;)

DBEdit maszk 2017 márc. 02 16:31 #2185

  • drschwarcz
  • drschwarcz profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 0
Csináltam egy egyszerű alapot. Belenéznél kérlek, hogy mi marad ki? Biztos valami bagatel, de csak nemrég kezdtem ismerkedni az adatbázisos résszel.

Melléklet:

Fájlnév: Demo.zip
Fájlméret:12,283 KB


1000 köszönet a segítségedért.
Lazarus 1.8.0RC1 @ Windows 10
“Csak két dolog végtelen: a Világegyetem és az emberi butaság, bár az elsőben nem vagyok egészen biztos.” (Albert Einstein) :D ;)
Mellékletek:

DBEdit maszk 2017 febr. 27 18:38 #2184

  • drschwarcz
  • drschwarcz profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 0
Köszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal. Legközelebb csütörtökön tudok programozással foglalkozni. Végig nézem a példaprogramot, hogy mit kell még esetleg beállítani. A maszk nem is lenne fontos igazából, bár nem lenne rossz. Nem értem egyenlőre, hogy miért nem enged írni a DBEdit-be. Keresgéltem a .org-on is de nem találtam rá a megoldásra. Gyanítom, hogy nálam marad ki egy alapvető lépés. :blush:
Lazarus 1.8.0RC1 @ Windows 10
“Csak két dolog végtelen: a Világegyetem és az emberi butaság, bár az elsőben nem vagyok egészen biztos.” (Albert Einstein) :D ;)

DBEdit maszk 2017 febr. 27 14:36 #2183

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 503
  • Köszönetek: 86
Az említett példaprogramban teszteltem a képeiden látható beállítást (DBEdit1.EditMask-ot átírva a tiédre) és nálam működik: számokat, betűket is be lehet írni.
Máshol lehet a gond...
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64
Megköszönték: drschwarcz

DBEdit maszk 2017 febr. 26 19:34 #2182

  • drschwarcz
  • drschwarcz profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 0
Természetesen megnéztem a példák között a dbeditmask progit. Onnan vettem át, hogy a CustomEditMask-ot True-ra kell állítani.

Így néz ki a form-on a szerkesztőben:



Ez van az Obj.Insp.-ben:



A MaxLength tulajdonságot nem is lehet átírni, ha az EditMask-ban van valami. Próbáljam forráskódban beállítani?
Szerk.:Próbáltam... Ugyanaz az eredmény. :(
Lazarus 1.8.0RC1 @ Windows 10
“Csak két dolog végtelen: a Világegyetem és az emberi butaság, bár az elsőben nem vagyok egészen biztos.” (Albert Einstein) :D ;)
Mellékletek:

DBEdit maszk 2017 febr. 26 19:18 #2181

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 503
  • Köszönetek: 86
Az előbb pár percig gépnél voltam és az "Eszközök / Példa projektek" közül nyitottam meg az egyik ide vonatkozót, hogy ne kelljen az adatbázissal vesződnöm.
Hozzáadtam egy TDbEdit-et, de csak akkor tudtam bele írni ha a MaxLengthet kézzel átítam, mert az 0 volt az Obj.Insector-ban...
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

DBEdit maszk 2017 febr. 26 19:04 #2180

  • drschwarcz
  • drschwarcz profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 0
Nem, automatikusan állítja az IDE, attól függöen, hogy mit állítok az EditMask-ban. Amúgy, ha 0, akkor nincs korlátozás, nem?
Lazarus 1.8.0RC1 @ Windows 10
“Csak két dolog végtelen: a Világegyetem és az emberi butaság, bár az elsőben nem vagyok egészen biztos.” (Albert Einstein) :D ;)

DBEdit maszk 2017 febr. 26 18:56 #2179

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 503
  • Köszönetek: 86
TDBEdit.MaxLength értéke nem 0 véletlenül?
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

DBEdit maszk 2017 febr. 26 17:21 #2178

  • drschwarcz
  • drschwarcz profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 0
Hogyan lehet beállítani, hogy tudjak írni a DBEdit-be futásidőben? Adatbázissal összekapcsoltam, onnan bele is kerülnek az adatok.

Tetszőleges tartalmat szeretnék engedélyezni. Az EditMask tulajdonságban beállítottam, hogy aaaaaa;1;_. Elvileg ez helyes. CustomEditMask tulajdonságot True-ra állítottam, de mégsem enged írni billentyűzetről.

Lazarus 1.6.2/FP 3.0.2 és Win10
Lazarus 1.8.0RC1 @ Windows 10
“Csak két dolog végtelen: a Világegyetem és az emberi butaság, bár az elsőben nem vagyok egészen biztos.” (Albert Einstein) :D ;)

  • Oldal:
  • 1