Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz:Érdemes-e belefognom? 2010 dec. 22 18:49 #678

  • szeti
  • szeti profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 1
Üdv!

Nos valószínűleg nem én vagyok a hivatott válaszolni a kérdésedre, de hátha meg tudlak erősíteni(, vagy nem) a döntésedben.

Ha Delphi-ben jól programozol, akkor én a ZeosDBO komponenssel a Firebird 2.0-2.1-et választanám. Az nálam bevált, elég komoly rendszert pakoltam össze vele. Nyomtatáshoz javaslom a LazReport legújabb verzióját, mely a Lazarus 0.9.29 telepítőnek része. A 0.9.29 memória használata már optimálisabb mint a korábbi verziónál, köszönhető ez a Free Pascal 2.4.x fordítónak. Nézd meg a témában 'Falu' hozzászólását --> falu.me/2010/02/14/lazarus-0930-eroforras-kezeles

Azért ha grafikát is nyomtatni akarsz, akkor egy kicsit küzdeni kell, sajnos ebben én nem tudok segíteni, Reportokat azonban tömegével gyárthatsz. Tapasztalatom szerint a stabilitással nincs gond, persze a FreePascal és a Delphi azért néhány helyen eltér egymástól. A PDF export megoldott, viszont szükséged van a Pack_PowePDF 0.9.4, valamint a LazReportPDFExport 0.6 csomagokra. Win32 alatt némi ékezetes problémát tapasztalok a PDF végeredményben (ő,ű betűk). Az ActiveX-hez nem tudok hozzászólni, de az az érzésem ez lesz a szűk keresztmetszet, nem igazán támogatott a Lazarusban.

Érdemes-e belefognom? 2010 dec. 10 20:18 #661

  • János
  • János profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 9
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!

Ti "belülről" ismeritek a Lazaruszt ezért itt kérdezem meg, nem a Prog.hu-n...
Jó Delphi programozó vagyok, de nem vagyok számítástechnikus.
Egy műszaki kalkulációs tervező programot kezdek el hamarosan.
Delphiben meg tudnám írni, de annak az árát nem vinné el a projekt... Mielőtt belefogok Lazarusban
Az a kérdésem, hogy:
-Elég stabil és megbízható rendszert tudok összerakni, nem lesz-e "titokzatos elszállás" egyes felhasználóknál?
-DBF adatbázis (ide elég az) vagy Firebird kapcsolat jobb?
-Tudok-e szép nyomtatott végeredményt produkálni programból?
-Van-e esetleg PDF export lehetőség?
-Későbbiekben ActiveX felületen keresztül el tudok-e érni másik programot?

Előre is köszönöm a válaszokat!

János

  • Oldal:
  • 1