Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

TSQLQuery nem hoz eredményt 2017 jún. 02 18:21 #2224

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
Az adatbázisok kezeléséhez használatos komponensek közötti kapcsolatokat (pl.: DataSource/DataSet/Query/Transaction/Connection/stb.) és a komponensek tulajdonságait az Objektumfelügyelőben tudod részletesen átvizsgálni vagy beállítani. Természetesen lehetnek olyan tulajdonságok, melyek nem jelennek meg az Objektumfelügyelőben, az ilyeneket közvetlenül a program forráskódjába írt műveletekkel lehet megváltoztatni futásidőben.
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

TSQLQuery nem hoz eredményt 2017 jún. 02 10:01 #2223

  • Ferke
  • Ferke profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 19
  • Köszönetek: 0
Szia!

Köszi a választ. Kerestem, de nem találtam.
A dolog érdekessége, hogy emiatt raktam le új TIBConnection és TSQLTransaction komponenseket, úgy sem lett jó. Most átmásoltam ezeket egy korábbi projektből, és azzal meg működik. Passzolom.

Hol lehet ilyesmi tulajdonságokat egyébként beállítani?

Köszönöm még egyszer!

TSQLQuery nem hoz eredményt 2017 jún. 02 09:53 #2222

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
Az érintett komponensek tulajdonságait/beállításait nézd át!
Elsőre úgy tűnik, hogy valami fix adat/beállítás ütközik az adattábla beállításaival...
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64
Megköszönték: Ferke

TSQLQuery nem hoz eredményt 2017 jún. 02 08:17 #2221

  • Ferke
  • Ferke profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 19
  • Köszönetek: 0
Érdekes hibám van Lazarus 1.6 alatt.
Van egy SQL query, ami csak egy adott táblára nem hoz eredményt. Más táblákra igen. A query jó, mert DB admin tool-ban jó az eredmény, sőt, és itt lesz érdekes a helyzet, ha egy másik lazarus projektben használom, akkor ott jó. Ha a query-t odáig egyszerűsítem, hogy select * from talblanev;, akkor sem hoz semmit. Más táblákra meg működik.
Látott már valaki ilyet? :unsure:

  • Oldal:
  • 1