Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz:Lazarus adatbázis kezelés! 2008 ápr. 30 05:42 #108

  • softguner
  • softguner profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 23
  • Köszönetek: 0
Én Delphiben írtam a szakdolgozatomat a technikusira. Persze oktatási céllal egy fiktív cégnek. Több funkció és több támogatás. Bár nem ingyenes. Csak az installshield volt szar :D Ezért maradt az innosetup :D

Sok sikert neked is :D

Válasz:Lazarus adatbázis kezelés! 2008 ápr. 28 12:14 #106

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Hát már egy ideje nem írtam föl, de már döntés született, firebird mellett döntöttem, maradtam ingyenesség mellett, de sql lekérdezéseket is tudok vele csinálni, így nem kell szerver elég hozzá csak egy fájl! Igy aztán nem is csináltam sql szerveres megoldást!

Válasz:Lazarus adatbázis kezelés! 2008 ápr. 24 14:14 #100

  • softguner
  • softguner profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 23
  • Köszönetek: 0
Nagy kérdés lokális adatbázis-t akarsz vagy a Winfos MSSQL szerveréről akarod elérni? Ha nem akarsz csak egy kis lokális adatbázist, akkor minek az SQL a lekérdezéseken kívül?

Válasz:Lazarus adatbázis kezelés! 2008 márc. 13 16:39 #39

  • Athomas
  • Athomas profilkép
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Sör, virsli, Lazarus
  • Hozzászólások: 46
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!

Az OI magyarrá tétele: az objinspstrconsts.hu fájlt bemásolni a Lazarus\ideintf\languages könyvtárba.

Válasz:Lazarus adatbázis kezelés! 2008 márc. 13 15:32 #38

  • hop
  • hop profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 53
  • Köszönetek: 0
Sajna a kereszplatformos fordítással még sosem foglalkoztam. Így nem is tudok igazán infóval szolgálni.
Gondolom mindketten tagjai lettünk a közösségnek a reg alkalmával :)
A népszerűsítés meg ugye nehéz dió. Igazándiból olyanokat akik pascal, delphi, ne adj isten lazarus alatt fejlesztenek csak netről ismerek. :(
MSI Megabook M670
Ubuntu 8.04
fpc 2.2.0
lazarus 0.9.25

Válasz:Lazarus adatbázis kezelés! 2008 márc. 13 15:25 #37

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Én ubuntut használok szóval egy cipőben járunk, nekem voltak példaprogamok amiket mikor letöltötem leforditottam lefagyott.... késöbb gyanakodtam arra hogy win alol használták és irták a példaprogikat de ebbe nem vagyok még most se biztos.... Még lenne mindig kédésem. Platform függetlenugye a lazarus?! De azt meg tudom-e megcsinálni hogy linux alol exe fájlba forditsak? Sajnos erről én semmit ne találtam neten!:(
Te nem tudsz valamit, hogy nem e lehetne valamivelsegíteni a kezdeményezőtogy elismerteb és több látogatója, vagy bármi féle segítséget nem e lehetne nyujtani a magyar lazarus közzöségnek?! Vagy egyáltalán ennek ki is a tagja?! Én már az volnék?!

Üdv

Válasz:Lazarus adatbázis kezelés! 2008 márc. 13 13:17 #36

  • hop
  • hop profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 53
  • Köszönetek: 0
Ja igen. A fordítást eleve mentéssel kezdi a lazarus. :)
MSI Megabook M670
Ubuntu 8.04
fpc 2.2.0
lazarus 0.9.25

Válasz:Lazarus adatbázis kezelés! 2008 márc. 13 13:16 #35

  • hop
  • hop profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 53
  • Köszönetek: 0
Nekem fordítás közben nem nagyon száll el a lazarus, nem emlékszem ilyen esetre. A lefordított progikra sem emlékszem, hogy lett volna ilyen probléma. Igaz csak linux alatt használom.
Én szivesen használok firebird-öt, van embedded library hozzá. Ha csak egy gépen használod nem kell telepíteni egy firebird szervert, hanem megoldhatod az adatbázis használatát egy lib-bel.
Az object inspector magyarítását nem tom, csak az lcl-hez szoktam magyar nyelvi fájlt csinálni, hogy a lefordított progiban magyarul legyen minden, meg egyszer lefordítottam az IDE menüjét, de nekem tökéletesen megfelel az angol verzió. OI-ben a property-k úgyis angolok maradnak, azt a class deklarációjából szedi.
MSI Megabook M670
Ubuntu 8.04
fpc 2.2.0
lazarus 0.9.25

Válasz:Lazarus adatbázis kezelés! 2008 márc. 13 12:30 #34

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Helló!

Szóval, Zeosdbo-t már megtaláltam ésmysql-t issikerült beüzemlni vele... Kicsit megszivtam az utf8 karakterrekkel de a lényeg hogy megy. Számlavzetéses programot kell írom! Ugye ebbe programba elképzlhető hogy egy egész család ebbe irja az adatait, ezért először msqlre gondoltam én is! Aztán olvasgatam a Lazarusról cikkeket és mostnem tudok dönteni, mysql vagy elsőneki futásra firebird adatbázist használjam?! Bár lazarus szempontjából (zeosdbo)-nak mindegy... De csak kéne tudni hogy mibe is kéne bele vágni, melyiket kezeli jobban a lazarus?! Olvastam egy linux-világ beli cikket, egy lazarus jegyzetet, és a saját megfigyelésem is az a lazarus sajnos még sokszor el száll, gyakran forditás közbe!:( Ez annyira nem is zavar mert az ember ment akkor nem gond. De vajon amit lefordit az stabil lesz?! Találtam magyaritást a honlapon a lazarushoz. Kérdésem még annyi lenne hogy az ojektinspektort, hogyan lehet le magyaritani?!

Üdv!

Válasz:Lazarus adatbázis kezelés! 2008 márc. 13 07:31 #33

  • hop
  • hop profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 53
  • Köszönetek: 0
Szerintem meglehetősen stabil, néhány dologra oda kell figyelni, de mükszik minden tisztességgel.
A feladat mi lenne?
Azt írod, hogy adatbázis kezelő, de az én olvasatomban a MySQL az adatbázis kezelő.
Ha olyan progit írsz, ami adatbázist használ, javaslom a Zeos komponenseit használatra. Áttekinthető, rugalmas és jól használható kevés bug-gal.
MSI Megabook M670
Ubuntu 8.04
fpc 2.2.0
lazarus 0.9.25

Lazarus adatbázis kezelés! 2008 márc. 13 03:47 #32

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Hellósztok!

Elég sok cikket olvastam a Lazarusról és sikerült müködésre birnom mysql-el, de picit elbizonytalanodtam! Szakdolgozatba szeretném lazarusba megirni a programot. Az lenne a kérdés hogy ez a lefrissebb verio mennyire lenne stabil? Hogy neki merjek állni egy bonyolultabb adatbázis kezelő rendszert írni benne, vagy inkább neki se álljak, és irjam meg egyenlőre delphibe?!

  • Oldal:
  • 1