Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

program oprendszer általi leállításának érzékelése 2018 okt. 21 07:56 #2308

  • lardy
  • lardy profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 1
  • Köszönetek: 0
Hasonló a gondom nekem is. A különbség annyi, hogy esetemben Windows 10 alatt automatikusan induló és folyamatosan futó programnak kellene észrevennie és pár dolgot gyorsan fájlba írnia, ha a számítógépet leállítják.

Azt hiszem, az Application. OnEndSession lehet nálam a megoldás (egyelőre csak teszt szintjén próbáltam ki, élesben még nem). A Windows leállítási folyamata során az eseménykezelő meghívódik (nálam ad egy Beep hangot és egy ShowMessage() is lefut).

Amit már kevésbé értek, az Application.OnQueryEndSession. A metódusban cím szerint átadott Boolean változónak akármilyen értéket adok (True/False), nem érzékelek változást. Ha valaki többet tud erről, ossza meg velünk.

Csemegézni pl. itt lehet többet: TApplication osztály

Válasz:program oprendszer általi leállításának érzékelése 2010 júl. 29 15:46 #567

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 502
  • Köszönetek: 86
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

program oprendszer általi leállításának érzékelése 2010 júl. 27 18:58 #560

  • dfeher
  • dfeher profilkép Témaindító
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 26
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!

Olyan problémám merült fel, hogy a programnak észre kéne vennie, hogy pl. a task manager-ből kilövik, vagy az oprendszer (windows xp) leállítása miatt kell leállnia (Application.OnQueryEndSession ?!). Ez azért fontos, mert megnyitott fájlok vannak, illetve fájl műveletek mennek folyamatosan, tehát jó lenne azokat befejezni, hogy értelmes legyen az adat. Eddig nem sok dolgot találtam erről a témáról. Várom az ötleteket! :)

  • Oldal:
  • 1