Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Bináris futtatható (EXE) méret 2022 jún. 05 13:12 #2579

  • Tomi
  • Tomi profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 70
  • Köszönetek: 1
Ha még nem késő a válasz (nameg jöhetnek újoncok is):
Vegyétek ki a pipát a Hibakeresési információk létrehozása elől a Projekt / Projekt beállításai / Hibakeresés menüpontban (ez a Fordító beállításai szakaszban van), és a létrehozott EXE állomány mérete sokkal kisebb lesz!

Bináris futtatható (EXE) méret 2015 dec. 03 13:04 #1632

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
A kitömörítés által okozott időveszteség a mai gépeken lényegében érzékelhetetlen.
Olvasd el az e témában korábban ajánlott írást...
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

Bináris futtatható (EXE) méret 2015 dec. 03 10:37 #1630

  • Tomi
  • Tomi profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 70
  • Köszönetek: 1
De ha tömörítve van az EXE, az nem csökkenti az indítás/futtatás sebességét? Nem kell kitömörítenie magát a programnak eközben?
(Engem is érdekel a téma, mert nekem is kb. 15 MB-os lett az egyszerű kis labdaelkapó játékocskám.)

Bináris futtatható (EXE) méret 2015 nov. 20 13:01 #1579

  • makgab
  • makgab profilkép Témaindító
  • Törzsgárda tag
  • Törzsgárda tag
  • Hozzászólások: 280
  • Köszönetek: 1
Köszönöm!

Bináris futtatható (EXE) méret 2015 nov. 20 11:21 #1576

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
A Lazarus GY.I.K. magyarul is elérhető és ott ez a kérdés is szerepel: Miért olyan nagyok a létrehozott binárisok?

user12 írta: You can use a program called "strip" to remove the debug symbols from the executable file. It is located under Lazarus dir lazarus\fpc\2.4.2\bin\i386-win32\.
Just type "strip --strip-all <your executable file with path>" on the command line.

Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

Bináris futtatható (EXE) méret 2015 nov. 20 10:53 #1575

  • mode
  • mode profilkép
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 7
  • Köszönetek: 0
Van pár beállítás a Lazarusban amivel kicsit csökkenthető az exeméret, de én használom minden release-nél az upx tömörítőt, még sosem volt vele gond, komplexebb programoknál sem, nekem stabil, egyszerű alkalmazásoknál kb. 700Kb-os exéket generál.

Bináris futtatható (EXE) méret 2015 nov. 20 08:31 #1574

  • makgab
  • makgab profilkép Témaindító
  • Törzsgárda tag
  • Törzsgárda tag
  • Hozzászólások: 280
  • Köszönetek: 1

You can use a program called "strip" to remove the debug symbols from the executable file. It is located under Lazarus dir lazarus\fpc\2.4.2\bin\i386-win32\.
Just type "strip --strip-all <your executable file with path>" on the command line.


Ennyire megnöveli a debug symbols az EXE-t?
Nem rossz a strip sem, a 15Mb-ből csinált 2,3MB-ot.

Bináris futtatható (EXE) méret 2015 nov. 20 08:03 #1573

  • user12
  • user12 profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 4
  • Köszönetek: 0
Szia makgab!
Nem tudom ez miben segít, de én a tömörítést így csinálom:
You can use a program called "strip" to remove the debug symbols from the executable file. It is located under Lazarus dir lazarus\fpc\2.4.2\bin\i386-win32\.
Just type "strip --strip-all <your executable file with path>" on the command line.

Bináris futtatható (EXE) méret 2015 nov. 20 07:15 #1571

  • makgab
  • makgab profilkép Témaindító
  • Törzsgárda tag
  • Törzsgárda tag
  • Hozzászólások: 280
  • Köszönetek: 1
Üdv!
A lazarus láttam alapból mindent befordít az EXE-be és egész nagy a mérete egy üres formnak is (~15MB).
Mi az amit belefordít? Az is belekerül, amit esetleg nem használok (library-k), gondolom.
A letöltőközpontban van egy tömörítő:
lazarus.freepascal.hu/segedprogramok?view=simplefilemanager&id=17
Ez egész kicsire tömörít (és marad futtatható EXE). Érdemes használni? Használja valaki élesben?

  • Oldal:
  • 1