Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

IDE beállítás:kódban újsorok száma 2016 jan. 21 17:12 #1789

  • makgab
  • makgab profilkép Témaindító
  • Törzsgárda tag
  • Törzsgárda tag
  • Hozzászólások: 280
  • Köszönetek: 1
Na erre gondoltam, köszi!
:)

IDE beállítás:kódban újsorok száma 2016 jan. 21 16:56 #1788

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 503
  • Köszönetek: 86
Eszembe jutott egy lehetséges megoldás, ami azonban nem automatikus és ezért kézzel kell futtatni a forráskódon: a Jedi Code Format csomag (jcfidelazarus).
Ha esetleg nincs telepítve akkor a "Csomag / Csomagok telepítése/eltávolítása" menüpont segítségével telepítheted.
Ha telepíted (vagy telepítve van) a "Forráskód" menüben jelennek meg az elérhető műveletek és a beállítás lehetősége.
A "Forráskód / JEDI Kódformázó / Formázás beállításai" menüpontra kattintás után a megjelenő ablakban válaszd a "JCF formázás beállításai / Tisztázás / Üres sorok" ágat. Itt aztán megadhatod, hogy hány üres sor legyen az eljárások előtt.
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

IDE beállítás:kódban újsorok száma 2016 jan. 21 13:51 #1787

  • makgab
  • makgab profilkép Témaindító
  • Törzsgárda tag
  • Törzsgárda tag
  • Hozzászólások: 280
  • Köszönetek: 1
Engem zavar, hogy szinte egybefolyik a kód. Az 1db üres sor kevés. A színezés nem rossz, de a kódban nem marad bent.
Nem baj, kézzel ütök üres sorokat. :)

IDE beállítás:kódban újsorok száma 2016 jan. 21 13:46 #1786

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 503
  • Köszönetek: 86
Nem.
Rajzolhatsz viszont tetszőleges színű elválasztót (vízszintes vonal) az szerinted feltűnőbb elválasztást igénylő kódrészletek közé: Eszközök / Beállítások / Szerkesztő / Elválasztó rajzolása
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

IDE beállítás:kódban újsorok száma 2016 jan. 21 08:20 #1785

  • makgab
  • makgab profilkép Témaindító
  • Törzsgárda tag
  • Törzsgárda tag
  • Hozzászólások: 280
  • Köszönetek: 1
Üdv!
Én nem találtam, de lehet, hogy csak elsiklottam felette.
Olyan beállítást keresek, hogy az IDE a unit-ban levő procedurák között ne csak egy üres sort hagyjon. Ez elég zavaró, mert kevés, szerintem legalább 4-5 sornak kellene lennie. pl.:
procedure TForm1.FormShow();
begin
  ...
end;
 
 
 
 
procedure TForm1.FormCreate();
begin
  ...
end;
 

Be lehet ezt állítani valahol?

  • Oldal:
  • 1