Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Lazarus könyvtárnév változó helye 2018 jan. 15 17:40 #2255

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
Előfordulhat...
Az előzmények közül, az xml-ből nyugodtan törölheted a makró nélkülieket, illetve amelyek már nem érvényesek, hogy a jövőben ne okozzanak galibát. Természetesen a "history count" értékét ne felejtsd el minden megváltoztatott szakaszban az új számra átírni.
Lásd még:
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64
Megköszönték: Hozso

Lazarus könyvtárnév változó helye 2018 jan. 15 13:45 #2254

  • Hozso
  • Hozso profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 33
  • Köszönetek: 0
Köszönöm a gyors választ! Ellenőrzitem, amiket leírtál. Egyedül a legutolsó helyen találtam anomáliát, az environmentoptions.xml-ben. Az alábbiakat látom:
</History>
    </LazarusDirectory>
    <CompilerFilename Value="C:\lazarus\fpc\3.0.4\bin\x86_64-win64\fpc.exe">
      <History Count="5">
        <Item1 Value="fpc.exe"/>
        <Item2 Value="C:\fpc\2.6.2\bin\i386-win32\fpc.exe"/>
        <Item3 Value="C:\lazarus\fpc\2.6.2\bin\i386-win32\fpc.exe"/>
        <Item4 Value="$(CompPath)"/>
        <Item5 Value="C:\lazarus\fpc\3.0.4\bin\x86_64-win64\fpc.exe"/>
      </History>
    </CompilerFilename>
    <FPCSourceDirectory Value="C:\lazarus\fpc\3.0.4\source">
      <History Count="2">
        <Item1 Value="$(LazarusDir)fpc\$(FPCVer)\source"/>
        <Item2 Value="C:\lazarus\fpc\3.0.4\source"/>
      </History>
    </FPCSourceDirectory>
    <MakeFilename Value="$Path($(CompPath))\make.exe">
      <History Count="3">
        <Item1 Value="$Path($(CompPath))\make.exe"/>
        <Item2 Value="C:\fpc\2.6.2\bin\i386-win32\make.exe"/>
        <Item3 Value="C:\lazarus\fpc\2.6.2\bin\i386-win32\make.exe"/>
      </History>

Mondjuk pár hete kaptam egy értesítést, hogy kijött a legújabb Free Pascal, azt akkor fel is telepítettem. Az új Lazarust csak most tettem fel. Lehet, hogy ez okozta a mizériát?

Lazarus könyvtárnév változó helye 2018 jan. 15 12:40 #2253

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
A "LazarusDir" és az "FPCVer" úgynevezett IDE makrók, amelyek értékeit az IDE alapértelmezésként használja (a telepítés útvonalával és az FPC változatszámával lesznek behelyettesítve) a beírt útvonal/karakterlánc kiértékelésekor. Neked ezzel dolgod nincs.

A Lazarus alapértelmezés szerint a vele együtt kiadott FPC-t és annak forráskódjait keresi, ezért gyanús, hogy valamiféle kézi beállítás visszamaradt a korábbi telepítésből.
  • Első tipp: a parancssorba írd be a "SET" utasítást és ellenőrizd nincs-e a PATH környezeti változóban (vagy bármely másikban) egy olyan útvonal, ami egy külön telepített FPC fordító könyvtárára mutat (akár olyanra is amely esetleg már el lett távolítva). Ne legyen ilyen útvonal.
  • Második tipp: az első tippben említett útvonalakat keresd az FPC.CFG fájlban is. Ott se legyenek ilyenek.
  • Harmadik tipp: Eltávolítás után és újratelepítés előtt töröld az environment_options.xml fájlt a következő könyvtárból:
    • Win.XP: C:\Documents and Settings\<felhasználónév>\Local Settings\Application Data\lazarus
    • Win.újabb: C:\Users\<felhasználónév>\AppData\Local\lazarus\
    • Ha nincsenek speciális beállításaid akkor az FPC.CFG is törölhető (mind ha több is van, hogy csak egy legyen majd a rendszerben)
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

Lazarus könyvtárnév változó helye 2018 jan. 15 09:21 #2252

  • Hozso
  • Hozso profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 33
  • Köszönetek: 0
Nemrég telepítettem az 1.8.0 verziójú Lazarust. Az előző verziót előtte uninstalláltam. Három gépen végeztem el az új telepítést. Az egyik gépen nem akar(t) elindulni a telepítés után. Miután a beállításokban kézzel beállítottam az 'FPC források' könyvtárat a 3.0.4 verzióra, már elindult.

Ellenőriztem a másik gépen (amelyiken minden rendben történt) ezeket a beállításokat. Ott az "FPC forráskód könyvtára" az alábbiak szerint van beállítva: $(LazarusDir)fpc\$(FPCVer)\source. Gondolom, az a probléma, hogy a problémás gépen ez a rendszerváltozó (vagy nem tudom, hogyan hívják ezeket... szóval az FPCVer) nem lett átállítva a 2.6.2-ről 3.0.4-re.

Sikerült tallózással beállítanom ezeket a fájlokat, de félek, hogy a legközelebbi telepítésnél megint alá fogok ennek futni. Jó lenne átállítani ezeket a változókat a megfelelő értékre. Hol vannak ezek tárolva, illetve hogyan tudom az aktuális értékre beállítani ezeket?
Mellékletek:

  • Oldal:
  • 1