Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Windows CE 2021 szept. 25 12:34 #2542

  • progmokus
  • progmokus profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • "Amit egyszer leírok..., azt lehet később átírom"
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Na srácok! Jelentem szép eredmények vannak, sosem gondoltam volna, hogy a Free Pascal + Lazarus párossal 2021-ben ilyet fogok mondani, pláne csinálni!

A DataAcess komponensek szépen működnek (TCSVDataset + TDataSource pl. jelenleg ezzel teszteltem) WinCE 6 alatt, bár 15000 rekord betöltése csv-ből kicsit lassú (kb 1 perc, viszont ez csak egyszer kell a progi indulásakor), viszont a Locate metódus elég gyors (szinte rögtön a rekordra ugrik), így nem kell külön adatbázismotor (egyenlőre ez így megfelel a célnak, SQLite cuccot még nem kerestem hozzá...). A DBGrid is elég szépen fut, gyorsabb mint Visual Studio 2008-as teszt (nesze neked .Net 3.5, egyébként 15000 rekordot a .Net 3.5 sem kezel valami gyorsan csv-ből, oda is SQLite vagy valami más kellene, a .Net DBGrid-je szaggat mint a frász, nem bir scrollozni ennyi rekordot).
Persze DBGridben megjeleniteni 15000 rekordot nincs értelme, viszont tesztnek jó volt, hogy mit bír egy ilyen régebbi eszköz, lehet e vele dolgozni...
Jelen pillanatban, ahhoz hogy az ember összecsippantson 100-300 tételt egy 15000+ rekorból álló DataSetből és elkészitsen egy kimeneti pl.: csv állományt, tökéletesen megfelel ez a megoldás, főleg hogy bármikor belepiszkálhatok  .
Windows 10, VirtualBox(Ubuntu Mate 21.04)
Lazarus 2.2.6
CodeTyphon 8.2

Windows CE 2021 szept. 24 19:40 #2541

  • progmokus
  • progmokus profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • "Amit egyszer leírok..., azt lehet később átírom"
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Jelentem, a 13-as könyvtárban lévő aygshell.dll mutat reménysugarat! Tesztelem egy értelmesebb program írásával, hogy mit lehet kihozni ebből a dologból!
Mégegyszer köszönöm a törődést Gábor!
Windows 10, VirtualBox(Ubuntu Mate 21.04)
Lazarus 2.2.6
CodeTyphon 8.2

Windows CE 2021 szept. 24 19:21 #2540

  • progmokus
  • progmokus profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • "Amit egyszer leírok..., azt lehet később átírom"
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Tesztelem a cuccot, köszönöm szépen! Jelentkezem, hogy mi a helyzet.
Windows 10, VirtualBox(Ubuntu Mate 21.04)
Lazarus 2.2.6
CodeTyphon 8.2

Windows CE 2021 szept. 24 18:19 #2538

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
Hasonló problémák miatt a neten többen is közzétettek olyan archívumokat, melyekben az aygshell.dll különböző változatai találhatók.
Az egyik ilyet, melyben 18 változatot találhatsz mellékeltem. Természetesen a readme.txt állomány(ok) információinem hagyhatók figyelmen kívül.

Melléklet:

Fájlnév: aygshells.zip
Fájlméret:107 KB
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64
Mellékletek:
Megköszönték: progmokus

Windows CE 2021 szept. 22 17:47 #2536

  • progmokus
  • progmokus profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • "Amit egyszer leírok..., azt lehet később átírom"
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Adva van egy Datalogic MemorX adatgyüjtő Windows CE 6.0-val, és arra szeretnék fordítani egy progit. Beállítottam a projekt opciókban a forditási célt WinCe-re, család ARM, proci default.
A teszt progi egy sima form 1 db gombbal. Emulátor alatt fut a progi (WinCE 5), adatgyűjtőn nem fut. Utána néztem, valami "aygshell.dll" kellene neki, de az nincs az adatgyűjtőn.
Az emulátornak van aygshell.dll-je de nem lehet belőle kimásolni, a neten meg sokféle van de egyikkel sem megy, a Datalogic webhelyén nincs ilyen .dll, azt írja hogy Visual Studio 2008 alatt lehet programozni az adatgyűjtőt. Feltettem egy VS 2008-at (VirtualBox + ilyenek) + leirás alapján a Datalogic cuccait. Összeraktam egy Mobil Device alkalmazást: form 1 gombbal (C#-hoz nem nagyon értek) és felraktam az adatgyűjtőre és működött.
Próbáltam a KOLCE cuccot is, form+1 gomb, müködött, találtam hozzá aygshell.dll. De ez az aygshell.dll nem jó ahhoz az alkalmazáshoz amit először forditottam.
Na itt elakadtam, tanácstalan vagyok. C# nem az én asztalom, a KOLCE meg elég zavaros.
Valaki foglalkozott ilyesmivel?
 
Windows 10, VirtualBox(Ubuntu Mate 21.04)
Lazarus 2.2.6
CodeTyphon 8.2

  • Oldal:
  • 1