Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz:Unit frorráskódja törlődik 2008 máj. 21 18:43 #133

  • prekox
  • prekox profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 87
  • Köszönetek: 4
Hát akkor ok!
i5 3470
8GB
Win 10
CodeTyphon 7.0

Válasz:Unit frorráskódja törlődik 2008 máj. 21 10:08 #128

  • hop
  • hop profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 53
  • Köszönetek: 0
én most downgradeltem 0.9.25-ről 0.9.24-re. Egy elég nagy, és összetett projecten dolgozom, és nagyrész e topic miatt tartottam a dologtól.
De semmi ilyesmit nem tapasztaltam. A form-ot tartalmazó unitoknál visított, hogy nem létezik LCLVersionInfo property. Ezeket az .lfm fájlokból töröltem, és minden macera nélkül dolgozom tovább a project-en.
MSI Megabook M670
Ubuntu 8.04
fpc 2.2.0
lazarus 0.9.25

Válasz:Unit frorráskódja törlődik 2008 máj. 21 08:15 #125

  • prekox
  • prekox profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 87
  • Köszönetek: 4
Azért engedhetné, hogy az lfm fájlt szövegesen szerkesztve kiiktassuk a rossz tulajdonságot vagy azt a komponenst amelyik a problémát okozza, de hátha később megoldják a kellemetlenséget (ami azért ritkán fordul elő).
i5 3470
8GB
Win 10
CodeTyphon 7.0

Válasz:Unit frorráskódja törlődik 2008 máj. 21 07:59 #124

  • softguner
  • softguner profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 23
  • Köszönetek: 0
Szerintem ez nem is annyira nagy probléma. A Delphiben se lehet befordítani olyan objektumokat, amik nincsenek meg az újabb verzióban vagy épp más osztályba került. Igaz az nem nullázza ki, de hát istenem, a tanulópénzt meg kell fizetni mindenért. Erre egy C++-ban programozó azt mondaná, hogy nesze neked free pascal és halálra röhögné magát. Ezt a saját bőrömön tapasztaltam :D
De valahol el kell kezdeni. Nem mehetünk vissza a Dos-os Qbasic-ig :D

Válasz:Unit frorráskódja törlődik 2008 máj. 05 19:45 #112

  • prekox
  • prekox profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 87
  • Köszönetek: 4
Én is jártam így egy egyszerü programmal 0.9.12-vel volt írva és 0.9.20-al újrafordítva lenullázott mindent miután kiírta, hogy az erőforrásfájlban nem létező tulajdonságot talált. Néztem egyet, de mivel csak egy egyszerü progi volt, újraírtam. Úgy látszik még mindíg nem tűri a régebbi erőforrásban szereplő tulajdonságokat! Buuuggg! Szerintem!
i5 3470
8GB
Win 10
CodeTyphon 7.0

Válasz:Unit frorráskódja törlődik 2008 máj. 05 06:11 #111

  • attid
  • attid profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 7
  • Köszönetek: 0
A forrás 0.9.1.x ben készült a probléma pedig a 0.9.2.4 -fpc 2.2.0 -vel keletkezett.

Válasz:Unit frorráskódja törlődik 2008 ápr. 30 17:27 #110

  • prekox
  • prekox profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 87
  • Köszönetek: 4
Visszaállítani sajna nem lehet, legalábbis nem tudok róla. Hanyas Lazarus művelte mindezt?
i5 3470
8GB
Win 10
CodeTyphon 7.0

Unit frorráskódja törlődik 2008 ápr. 30 06:36 #109

  • attid
  • attid profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 7
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!

A problémám a következő, és ezt figyelmébe ajánlom másoknak is.

Sajna VOLT egy Laz.-ban megírt progim. Addig örültem is amíg egyszer arra gondoltam, hogy frissítem a Lazarusomat. A frissítés után megnyitottam ezt a programot, és mivel tartalmazott TMaskEdit kompit a progi, ezért ott kaptam egy hiba üzenetet. Erre természetesen számítottam is. Ok, átírtam a maskedites részt és lefordítottam. Érdekes módon az a jelenség állt elő, hogy az unitom tartalma 0 azaz nulla byte lett, és természetesen így el is mentette.
Történet vége: unit 0 byte a backup mappában is :S
Kérdés: vissza lehet-e állítani valamiből a forráskódot? esetleg az unit.o állományból??

  • Oldal:
  • 1