Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz: Eltűnő DataSource property 2013 ápr. 11 10:42 #1246

  • pernyei
  • pernyei profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • In Lazarus We Trust
  • Hozzászólások: 54
  • Köszönetek: 1
Az alapos átnézésen már túl voltam a kérdés írásakor. :S Utóbb annyival bővült a jelenség, hogy már a Table objektumok közül is egy-kettőnek a DataSource propertyje-i ki-kiürültek. Build sem segített. Kínomban végül mindent töröltem a projekt könyvtárából az .LFM és .PAS állományok kivételével, és újra létrehoztam a projektet. Azóta a világ rendje helyreállt. :)

Válasz: Eltűnő DataSource property 2013 ápr. 09 14:25 #1245

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 504
  • Köszönetek: 86
Ha csak ezzel az egy ablakkal van ilyen probléma akkor elsőre azt tudom feltételezni, hogy mégis csak van valami különbség ami a hibát okozza. Nézd át alaposan az ablak és a komponensek beállításait és a kódot!
Ha nincs eredmény akkor (de csak akkor) hibajelentést kell írni a bugs.freepascal.org címen.
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

Eltűnő DataSource property 2013 ápr. 08 10:33 #1244

  • pernyei
  • pernyei profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • In Lazarus We Trust
  • Hozzászólások: 54
  • Köszönetek: 1
Sziasztok!

A következő, rendkívül idegesítő problémába botlottam:
Van egy formom, ami tartalmaz TDBGrid-et és TDBEdit-et is. Ezeknek kitöltöm a DataSource propertyjét a megfelelő értékre, mentem, fordítom, működik, ahogy kell. Ha megnézem az .LFM forrását, ott is megvannak a megfelelő értékek. Ha ezek után a form layout-ját bezárom, majd újra megnyitom (F12), a DataSource propertyk üresek! Az .LFM-ben továbbra is megvannak, de újbóli fordítás után a program az üres propertyknek megfelelően működik.
A program több form-ot is tartalmaz, amelyeken szintén vannak TDBGrid és TDBEdit elemek, azokkal nincs ilyen probléma, csak ezzel az eggyel.
Tapasztalt már valaki hasonlót? Van rá megoldás?

  • Oldal:
  • 1