Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

DLL-ek windows-on (mscvr71.dll, libpq.dll) 2015 dec. 09 12:01 #1693

  • makgab
  • makgab profilkép Témaindító
  • Törzsgárda tag
  • Törzsgárda tag
  • Hozzászólások: 280
  • Köszönetek: 1
Ugyanezen a gépen hálózatról (samba4) indítva az APP-ot, szintén a libpq.dll-t hiányolja. Pedig az AppDir-ben ott van minden dll.
A win7-ben hiába állítom be a PATH váltózóba (hozzáfűzve): q:\appdir
a helyzet ugyanaz.
A 'set' paranccsal ki is listázom és a PATH-ban ott van a q:\appdir

update:
Az easydb plus demoban levő dll fájlokkal érdekes módon működik. :o

DLL-ek windows-on (mscvr71.dll, libpq.dll) 2015 dec. 07 08:53 #1667

  • makgab
  • makgab profilkép Témaindító
  • Törzsgárda tag
  • Törzsgárda tag
  • Hozzászólások: 280
  • Köszönetek: 1
Bocsánat, jogos az észrevétel! Tehát az volt furcsa, hogy a "system32"-ben nem találta meg (pedig a PATH tartalmazza a C:\windows\system32 könyvtárat is).
Az appdirectory-ban működik a dll elérhetősége.

DLL-ek windows-on (mscvr71.dll, libpq.dll) 2015 dec. 07 07:31 #1666

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 503
  • Köszönetek: 86
A többiek kedvéért légy szíves és írd meg, hogy mi lett a megoldás, mert ez két ellentétesnek tűnő állítás (részletek nélkül mindenképpen):

makgab később ezt írta: Most a pgsql libjei és az msvcr71.dll az appdirectory-ban van. Így indul rendesen. Ide érdemes másolni mindent?
Azt mondjuk nem egészen értem, hogy az msvcr71.dll-t a windows/system32-ben miért nem találta meg. :o

makgab legutóbb ezt írta: Az volt a furcsa, hogy az appdirectory-ban nem látta.

Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

DLL-ek windows-on (mscvr71.dll, libpq.dll) 2015 dec. 06 19:54 #1663

  • makgab
  • makgab profilkép Témaindító
  • Törzsgárda tag
  • Törzsgárda tag
  • Hozzászólások: 280
  • Köszönetek: 1
Az volt a furcsa, hogy az appdirectory-ban nem látta.

DLL-ek windows-on (mscvr71.dll, libpq.dll) 2015 dec. 06 18:37 #1661

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 503
  • Köszönetek: 86
A windows-on több szoftver általi, általános használatra tervezett *.dll (és más hasonló jellegű) fájlok helye a windows könyvtárban és annak erre a célra szolgáló (pl. system32) alkönyvtáraiban van.
Ha ott nem találja meg őket egy szoftver annak sok oka lehet, pl. "registry" hiba, véletlen törlés, rosszindulatú szoftver vagy vírus a gépen és még hardverhiba is. Az azonban nem túl valószínű, hogy a Free Pascal, a Lazarus vagy a velük készített szoftver hibája lenne. Ez esetben ugyanis, a kiadást követően perceken belül tízezrek sikítoznának a hibajelentő oldalon (ráadásul már a fejlesztők is elakadnának egy ilyen súlyos hiba miatt).
Az alkalmazás könyvtárában elsősorban az alkalmazás kizárólagos használatára tervezett elemeket illik elhelyezni, bár természetesen egy általános dll sincs ott rossz helyen (pl. akkor ha egy adott változatra van szükség).

Két dolgot mindenképpen érdemes megnézni:
- A PATH környezeti változó megfelelően be van-e állítva és tartalmazza-e a system32 könyvtár helyes útvonalát?
- Vannak-e telepítve más 32 bites alkalmazások melyeknek szüksége van az említett dll fájlokra és azok miként viselkednek?
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

DLL-ek windows-on (mscvr71.dll, libpq.dll) 2015 dec. 06 12:39 #1659

  • makgab
  • makgab profilkép Témaindító
  • Törzsgárda tag
  • Törzsgárda tag
  • Hozzászólások: 280
  • Köszönetek: 1
Most a pgsql libjei és az msvcr71.dll az appdirectory-ban van. Így indul rendesen. Ide érdemes másolni mindent?
Azt mondjuk nem egészen értem, hogy az msvcr71.dll-t a windows/system32-ben miért nem találta meg. :o

DLL-ek windows-on (mscvr71.dll, libpq.dll) 2015 dec. 06 12:31 #1658

  • makgab
  • makgab profilkép Témaindító
  • Törzsgárda tag
  • Törzsgárda tag
  • Hozzászólások: 280
  • Köszönetek: 1
Üdv!
Windows alatt mi lenne a DLL fájlok helyes telepítése, elhelyezése?
Most egy Win7 x64/Lazarus 1.4 x32 környezetben állandóan a DLL-eket keresi:
libpq.dll ...stb. (PgSQL)
msvcr71.dll
Pedig a "MS Visual C++ Redistributable Package 2013 x86" fent van.

A postgres dll-jei az easydb example-ból kimásoltam és az app dirben valamint a Windows/System32-ben is ott van.
Ezen Windowson nem fut az app: "msvcr71.dll hiányzik, libpq.dll hiányzik neki"
Mi a helyes megoldás?

  • Oldal:
  • 1