Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Cport komponens nem megy fel 1.6 -ra 2016 márc. 15 22:31 #1911

  • robotech
  • robotech profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 28
  • Köszönetek: 0
Köszönöm, hogy kipróbáltad. én is feltettem az 5dpo-t, sajnos annyi kicsi hatranya van,hogy gyakorlatilag csak az rx tx kommunikaciot tamogatja, dsr dtr, cts, ctr -t nem kezeli, ami azonban RS485 eseten nagyon hasznos.. (de regi kisaramu projekteknel: pl hardverkulcs) circuit empoweringre is nagyon jo :-) )

Amit irtal ctl3d-re utalo sorokat en is kikommenteltem, de aztan valami olyan sornal allt meg error-ral, hogy valami @cportlib.register valami, ezzel aztan vegkepp nem tudam mit kezdeni, igy kb. 3ora kuszkodes utan visszatettem az 1.2.0-t.... most mar igy marad! :-)

koszonom segitseged!

Cport komponens nem megy fel 1.6 -ra 2016 márc. 15 14:43 #1910

  • JohnnyK
  • JohnnyK profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Letöltöttem a CPortLaz v1.0-t innen: sourceforge.net/projects/cportlaz/
Azt írt a honlap, hogy 2007-ben volt utoljára módosítva a komponens, így személy szerint nem alapoznék rá hosszabb távon már. Mindenesetre tettem egy próbát...
Linux alatt nem sikerült telepítenem, egy libc unit-ot hiányolt. Windows alatt is hibákat dobott property-kre (Ctl3D, ParentCtl3D), de a jelzett sorokat kikommentelve (ez alapján: lists.lazarus.freepascal.org/pipermail/lazarus/2010-February/049196.html ), már lefordult, és fel is települt. Regisztrálta is magát, a CPortReg.pas tartalmazza a regisztrálnivalót, így végül fenn volt a fülön a többi komponens között.
Szerintem esetleg próbáld újra letölteni, és kezd tisztán az elejéről. De hosszabb távon valami más, karbantartott komponensre állnék át apránként.
Megköszönték: robotech

Cport komponens nem megy fel 1.6 -ra 2016 márc. 15 13:57 #1909

  • robotech
  • robotech profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 28
  • Köszönetek: 0
köszönöm a tippet meg fogom próbálni. sajnos az a hátránya van hogy így a már kész programokba ha bele kell nyúlni akkor biztosan a komponenst is változtatni kell... jó lenne ha valaki tudna mondani a c portra..

Cport komponens nem megy fel 1.6 -ra 2016 márc. 15 12:56 #1908

  • JohnnyK
  • JohnnyK profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Szia!
Soros port kezelésre az Sdpo (vagy 5dpo) csomag TSdpoSerial komponensét szoktam használni. Feltelepült az 1.6-os Lazarusra windows-on is, és Linuxon is. Használata egyszerű, és gyors, csak javasolni tudom.

Cport komponens nem megy fel 1.6 -ra 2016 márc. 15 08:16 #1907

  • robotech
  • robotech profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 28
  • Köszönetek: 0
Üdv!
El vagyok akadva: szinte minden programom a soros portról szól, így az 1.6-ra rögtön a telepítés után a Cportot szerettem volna feltenni (sourceforge.net-en lazarusra ajánlott CportLaz1.0.0), de képtelen feltelepülni.

LPK installálásnál az írja ki, hogy figyelmeztet a REGISTER hiányzik a komponensből, és így nem lesz IDE-je.

És valóban! tényleg nem lesz elérhető a komponens (egy CPORT fülön kéne megjelennie.).
Ugyanezt a komponenst az 1.2-re hibátlanul feltettem, azóta is használom a laptopon...

tudna valaki segíteni?

Köszönöm!

  • Oldal:
  • 1