Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz:linux alatt forditás 2008 aug. 15 08:58 #213

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Prefox teljesen igazad van. Kimondottan a problémámat az jelentette hogy nem csak linuxra írom a programot, hanem windowsra is. Ezért szeretném nem menüből megoldani a dolgot, mert ott annyira talán még sincs rendszergazda.
fladnag az ötlet szuper sőt több mint szuper köszönöm!

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Válasz:linux alatt forditás 2008 aug. 13 18:12 #210

  • prekox
  • prekox profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 87
  • Köszönetek: 4
Mivel Linux alatt vagyunk és ilyen probléma van, akkor a majdani progit rendszergazdaként kell telepíteni és csak arra a fájlra kell jogot adni a felhasználónak, amelyikre akarod hogy legyen.
Egyébként egy menüpont megjelenése is lehet feltételekhez kötve nem?
i5 3470
8GB
Win 10
CodeTyphon 7.0

Válasz:linux alatt forditás 2008 aug. 13 15:38 #209

  • fladnag
  • fladnag profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 6
  • Köszönetek: 0
valami ilyent szeretnél?

databasepath:=ExtractFilePath(Application.ExeName)+'\...')

Válasz:linux alatt forditás 2008 aug. 12 19:41 #208

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Nagyon jó ötletnek tűnik amit mondasz, de a következő a problémám, ilyen pénz nyilvántartásos program lenne... Abba pedig nem tudom mennyire lenne jó ötlet ha a felhasználó nyitogatná meg maga az adatbázist... Mert lehet hogy a program típusából fakadóan jobb volna ha a felhasználó nem is tudná hogy melyik és hol van az adatbázis, hisz nem kell neki tudni.. Meg hát a saját maga biztonsága miatt is úgy volna jobb! Nincsen valami más ötleted hogy hogyan lehetne ezt a dolgot megoldani?! Lassacskán már felturom az egész google-t ezzel a kérdéssel de nem találok sehol semmi megoldást rá. Vagy nem tudom mi a gond vele!

Válasz:linux alatt forditás 2008 aug. 12 19:32 #207

  • prekox
  • prekox profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 87
  • Köszönetek: 4
Szerintem próbáld meg megadni az elérési utat programból OpenDialog-on keresztül menüből, pl.: Főmenü/Beállitások/Adatbázis (teljes elérési úttal) és az adatbázis elérést tárold fájlban a TIniPropStorage komponens felhasználásával (vagy ahogy tetszik) pl.: adatbazis=/home/user/munka/programmappa/benneadatbáziskönyvtár/adatbázis.
A program indulásakor egy stringbe töltöd az iniből az adatbázisod elérését és egy try except finally cucc közt nézed, hogy sikerült e megnyitni + vannak e táblái stb., ha nem jön össze, akkor bekéred az adatbázis elérést a felhasználótól stb. Szerintem így jobb lenne és két programindulás közt lehetne változtatni az adatbázis helyét akár kézzel átírva az utat.
i5 3470
8GB
Win 10
CodeTyphon 7.0

Válasz:linux alatt forditás 2008 aug. 12 10:56 #206

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Én megadtam a relativ útvonalat de úgy forditáskor hibát irt ki... de ezt az előzőekben már írtam...

Idézem magam:
"Megadattam az elérési útba (IDE alatt) a kivánt útvonalat de akkor meg megkiabál mikor elindul a fordítás hogy nincs meg az adatbázis."

De köszi szépen a segítséget.

Válasz:linux alatt forditás 2008 aug. 11 19:04 #205

  • prekox
  • prekox profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 87
  • Köszönetek: 4
Szerintem relatív útvonalat adj meg neki pl.: ./benneadatbáziskönyvtár/adatbázis
i5 3470
8GB
Win 10
CodeTyphon 7.0

linux alatt forditás 2008 aug. 11 16:08 #204

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Helló mindenki!

Azt szeretném megkérdezni hogy sqlite adatbázis szeretnék használni linux alatt. A probléma ott van hogy megadom az elérési úttat és fordításkor nem csak a program könyvtár és a adatbázis könyvtár neve épül be a program ba hanem az egész elérési út.
Példával produkálom hogy érthető legyek:
ez van most:
/home/user/munka/programmappa/benneadatbáziskönyvtár/adatbázis
ezt szeretném:
programmappa/benneadatbáziskönyvtár/adatbázis

azt szeretném megkérdezni hogyan milyen módon elérni hogy a programba csak annyi legyen?!

zeosdbo-t használok.

Megadattam az elérési útba (IDE alatt) a kivánt útvonalat de akkor meg megkiabál mikor elindul a fordítás hogy nincs meg az adatbázis.

Minden ötletet nagyon várok!
Mindekinek a segítségét előre is köszönöm!

Üdv:
Anonym87

  • Oldal:
  • 1