Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz:újabb gond (sqlite filter) 2012 ápr. 21 21:30 #1055

  • pernyei
  • pernyei profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • In Lazarus We Trust
  • Hozzászólások: 54
  • Köszönetek: 1
Hasonló problémára én azt a megoldást használom, hogy a Dataset SQL kifejezését teljesen újraépítem, amibe belefoglalom a paramétert is.

Pl.:
SQLString := 'Select * from Emberek where Neve = "' ;
SQLString := SQLString PLUSZ EmberNeveString ;
SQLString := SQLString PLUSZ '" ';
EmberekDataset.SQL := SQLString;
EmberekDataset.Open;

(A PLUSZ helyett a megfelelö müveleti jelet kell érteni, de az a megjelenítéskor itt eltünik. :S)

Picit sem elegáns megoldás, viszont müködik.

Válasz:újabb gond (sqlite filter) 2012 ápr. 09 03:00 #1015

  • hhhh
  • hhhh profilkép
  • Látogató
  • Látogató
Women coach boots take a stylized Ballet flat and open it the wind on the foot of espera feel. Part closed sandal, part Open-Air apartment, coach poppy bags has a look all its own this cute shoe. A tractioned rubber sole is to find gucci sneakers a batch of grip and stability of this unique warm weather. The fashion sneaker guess outlet is the distinctive boldness with laid back female attraction.

Válasz:újabb gond (sqlite filter) 2012 márc. 29 08:04 #991

  • hhhh
  • hhhh profilkép
  • Látogató
  • Látogató
The cell Cerano offers coach bags a new and dynamic upper pattern on our successful SpiderCELL unit. coach bags outlet Upper one that a conbination of synthedic leather for support during the heel and midfoot. Run the formstripe in a glossy lacquer draws the sillouette. The person fits cheap prada shoes the cell Cerano, for shock absorption when running. Outsole: Rubber midsole: EVA and spider cell upper. Material: coach outlet online leather and Mesh Enhance your active step with the cell of Cerano, from here Online Store.

újabb gond (sqlite filter) 2008 szept. 18 16:53 #231

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Hellósztok!

elkészült végre az adatbázis minden remekül megy, DE sqlite3dataset componensekkel használom az adatbázist, fűtátási időben csinálok vele mindent... Elérkeztem a komolyabb részekhez azt hittem ezzel nem lesz gond, de sajnos van...
Kéne csinálni filtert de ahogy olvasgattam ezt a componens nem tudja normálisan kezelni. (Számomra elég baj) Lehet hogy csk én voltam a béna... nem tudom
Igy csináltam:
sqlite3dataset1.filter:='mezonev=1000';
sqlite3dataset1.filtered:=true;
ezt egy gomb nyomás eseményre irtam volna meg de sajnos nagy várakozás eredmény semmi!
Aztán gondoltam hogy majd sql where részével megirom de úgy meg nem tudtam paraméteres lekérdezést írni, ugyan is sqlite3dataset-nek nem találtam params tulajdonságát....
Még ekkor sem estem kétségbe megpróbáltam zeosdbo-val de mivel dátumokat kezelek ebben a táblában ezért és úgye ezt a táblát meg adatbázist sqlite3datasetttel hozom létre ő pedig csak egy számot ir be a dátum helyett, ezért amikor szerencsétlen zeos megprobálja beolvasni (Encode-olni) a dátumot akkor midnig hiba üzivel tér vissza mivel ő év hónap nap formátumot keresne.
Na és most szeretném segítségeteket kérni mert nagyon nem tudom mi tévő legyek....

Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv:
Anonym87

  • Oldal:
  • 1