Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz: DBF+MSSQL 2013 júl. 25 04:51 #1270

  • SziZo
  • SziZo profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 12
  • Köszönetek: 0
Kedves kollegák

A megoldás az lett, hogy az MSSQL-ből lekérdeztem SQL-ql, majd a DBF megnyit TDBF-el és összevet az eredmény halmazzal. Jóval gyorsabb lett, mintha a DBF-et ODBC-vel nyitottam volna és ott is SQL-t használnék B)

Válasz: DBF+MSSQL 2013 júl. 12 19:57 #1269

  • JohnnyK
  • JohnnyK profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Egyetértek, szerintem is kell két connection, majd két ugyanúgy sorbarendezett egyszerű ORDER BY lekérdezéssel folytatnám, ami megfelelően előkészíti az adatokat az egyenkénti összehasonlításhoz. Ezután mindkettőre SQLQuery.Open, majd jöhet az összehasonlítás, amit az éppen megfelelő lekérdezésben az SQLQuery.Next-el léptetnék tovább egészen addig, amíg mindkét lekérdezés eljut a végéig. Viszont fogalmam sincs, mennyire lesz ez lassú sok milliós rekordok esetén.

Válasz: DBF+MSSQL 2013 júl. 11 06:25 #1268

  • pernyei
  • pernyei profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • In Lazarus We Trust
  • Hozzászólások: 54
  • Köszönetek: 1
Nem vagyok túl gyakorlott az adatbázisok kezelésében Lazarusban, de ez ilyen formában nem tűnik megvalósíthatónak, hiszen az SQL utasítást egy adott AB-kapcsolódáson belül tudod kiadni.

Azt viszont meg tudod tenni, szerintem, hogy két connection-t hozol létre a projekten belül, egyiket az MSSQL-hez, másikat a DBF-hez, aztán az MSSQL táblán rekordonként végigmész, és a mező tartalmára rákeresel a DBF táblában. Ezzel legalább az MSSQL tábla DBF-be konvertálását meg lehet úszni.

DBF+MSSQL 2013 júl. 09 12:32 #1267

  • SziZo
  • SziZo profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 12
  • Köszönetek: 0
Kedves Kollegák

Egy DBF és egy MSSQL tábla tartalmát kellene összehasonlítanom (A DBF kb. 1 000 000 rekord, az SQL a többszöröse)

Most az MSSQL táblát kirakom DBF-be és úgy dolgozom fel, de ez nem tűnik hatékonynak. El lehet valahogy érni, hogy egyszerre kezeljem a két formátumot?

Valahogy így:

Select mező from MSSQL wehere cikkszam not in (select cikkszam from DBF);

  • Oldal:
  • 1