Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz: Oprendszer megállapítás 2013 okt. 30 19:33 #1301

  • JohnnyK
  • JohnnyK profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Szia!
A win64 megállapításhoz másold be az IsWindows64 függvényt innen , az meghívás esetén True vagy False kimenetet ad. A működéséhez a Windows unit nevének a uses részben levő felsorolásban szerepelnie kell.
A windows verziót pedig a WindowsVersion függvény mutatja meg, ami pl wv7 kimenetet ad Win7 esetében, wvLater -t adhat talán Win8 esetében (nem próbáltam). A Win32MajorVersion és Win32MinorVersion függvények szám kimenete szintén támpontot adhat az operációs rendszer verziójáról. Ezen függvények működéséhez pedig a win32proc unit nevének kell szerepelnie a uses részben.
Megköszönték: dbalint

Oprendszer megállapítás 2013 okt. 30 09:18 #1300

  • dbalint
  • dbalint profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 1
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Én nem vagyok programozó, de a munkám során most belefutottam egy picike Lazarusos programba. Azt kellene egy feltétellel bővítenem. A feladat az, hogy először megg tudjam állapítani, hogy Win x86, vagy Win x64 rendszer alatt futtatják a programot. Ha az egyik, akkor egy dolgot kell csinálnia, (egy progit lefuttatni), ha a másik, akkor meg egy másik progit.
A másik, hogy azt is jó lenne megtudni, hogy win 8, vagy régebbi winen futtatja. Itt is uhgyanazt kell csinálnom, hogy ha win 8 alat fut, akkor egy progit futtatni, ha win egyébb, akkor meg egy másikat.
A futtatás nem gond, csak a megállapítások azok.
Tudnátok benne segíteni sos-ben? A mai nap össze kellene dobnom.
Köszönöm előre is.
Bálint

  • Oldal:
  • 1