Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

ComboBox - csSimple 2017 máj. 24 18:36 #2220

  • drschwarcz
  • drschwarcz profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 0
Az OnKeyDown lett valóban a megoldás, viszont Enter-re és Tab-ra is 0 értéket ad a Key változóba, nem 13-at és 9-et.
:woohoo:

1000 köszönet. Bölcsességed határtalan! ;)

Üdv, jó pihenést!
Lazarus 1.8.0RC1 @ Windows 10
“Csak két dolog végtelen: a Világegyetem és az emberi butaság, bár az elsőben nem vagyok egészen biztos.” (Albert Einstein) :D ;)

ComboBox - csSimple 2017 máj. 24 07:48 #2219

  • drschwarcz
  • drschwarcz profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 0
Este leszek gépnél, letesztelem. :)
Most, hogy írod az OnKeyDown tényleg rémlik valami, de sosem kellett így használnom. Remélem ez lesz a megoldás.
Köszönöm.
Lazarus 1.8.0RC1 @ Windows 10
“Csak két dolog végtelen: a Világegyetem és az emberi butaság, bár az elsőben nem vagyok egészen biztos.” (Albert Einstein) :D ;)

ComboBox - csSimple 2017 máj. 24 07:41 #2218

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 503
  • Köszönetek: 86
Közben gondolkodtam és eszembe jutott, hogy egyszer én is beleszaladtam hasonlóba... Az említett jelenség első olvasásra hibának tűnik, de nem feltétlenül az... vagy nem úgy és ott ahogy gondoltuk. :)
Mindenesetre az, hogy az egyik stílus esetén másképp működik az valószínűleg nem szándékos...

Az OnKeyPress eseménykezelő elsősorban a bevitt szöveg (karaktereinek) gépelés közbeni kezelésére vagy szűrésére javasolt eljárás, míg a vezérlő és egyéb speciális billentyűleütésekhez az OnKeyDown használandó... amint az a leírásokban olvasható.
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64
Megköszönték: drschwarcz

ComboBox - csSimple 2017 máj. 24 07:15 #2217

  • drschwarcz
  • drschwarcz profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 0
Enterrel vált a következő beviteli mezőre... Egyébként a Tab sem működik és csak csSample stílust használva.
Lazarus 1.8.0RC1 @ Windows 10
“Csak két dolog végtelen: a Világegyetem és az emberi butaság, bár az elsőben nem vagyok egészen biztos.” (Albert Einstein) :D ;)

ComboBox - csSimple 2017 máj. 24 07:04 #2216

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 503
  • Köszönetek: 86
Igen Linuxon, illetve Linux-on Wine (ami természetesen nem Windows) alatt is. Ugyanaz volt az eredmény: működött.
Holnap kerülök majd egy Windows-os gép közelébe, meg fogom nézni azon is...

Egy kérdés: pontosan miért van szükséged az "Enter" elkapására a ComboBox-ban?
(Lehet, hogy van más, esetleg jobb megoldás)
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

ComboBox - csSimple 2017 máj. 22 18:40 #2215

  • drschwarcz
  • drschwarcz profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 0
:S Nekem továbbra sem működik. Windows alatt nézted, vagy Linux-on?
Lazarus 1.8.0RC1 @ Windows 10
“Csak két dolog végtelen: a Világegyetem és az emberi butaság, bár az elsőben nem vagyok egészen biztos.” (Albert Einstein) :D ;)

ComboBox - csSimple 2017 máj. 22 18:20 #2214

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 503
  • Köszönetek: 86
Nálam működik a programod: megjelenik az üzenetablak az "enter" gomb (#13 karakter) lenyomására.
Javaslom, hogy a jelenlegi legfrissebb Lazarus 1.8.0.RC1 változattal is próbáld meg lefordítani.

Lásd még: OnEditingDone
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

ComboBox - csSimple 2017 máj. 22 13:42 #2213

  • drschwarcz
  • drschwarcz profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!

ComboBox -ban (csSimple stílus) leütött Enter-re az OnKeyPress eseményben nem jelenik meg a KEY értékében #13 -as érték. csDropDown stílust használva működik a dolog. Keresgéltem a neten, de nem akadtam rá a megoldásra. Van valami megoldás erre? Deplhi-ben ez működött régen.

Csatoltam egy példát a kérdésemhez.

Melléklet:

Fájlnév: ComboBox.zip
Fájlméret:126 KB



Előre is köszönöm. Üdv: Ottó
Lazarus 1.8.0RC1 @ Windows 10
“Csak két dolog végtelen: a Világegyetem és az emberi butaság, bár az elsőben nem vagyok egészen biztos.” (Albert Einstein) :D ;)
Mellékletek:

  • Oldal:
  • 1