Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz: ZEOSDBO 2014 jan. 14 08:07 #1316

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 504
  • Köszönetek: 86
Jó sokáig ültem a szerkesztőablak előtt, közben megoldottad a problémát. Itt hagyom ezt a hozzászólást, mert benne van a link a megoldásra. Hátha valakinek még jól jön...

Ha Windows-t használsz és a telepítés útvonalában ékezetes karakterek (esetleg szóközök) vannak az megzavarhatja a dolgokat. A Windows elég gyalázatosan viselkedik e téren, mivel a parancssor és a grafikus felület két eltérő karakterkódolást használ ugyanahhoz a nyelvhez: #14467 , #15233 , #19483 .

Próbáld meg a "próbafordítás"-t kihagyva végigcsinálni amit írtam... Fontos hogy tiszta fordítást hajts végre.

Esetleg olvasd el az FPC/Lazarus wiki hasonló hibával foglalkozó írásait:
--> ... "gtkint.pp(17,16) Fatal: Can't find unit GLIB"
--> ... 'Fatal: Can't find unit CONTROLS'
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64
Megköszönték: D_Géza

Válasz: ZEOSDBO 2014 jan. 14 07:48 #1315

  • D_Géza
  • D_Géza profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 6
  • Köszönetek: 0
Köszönöm, megvan. Elérési úttal volt a gond.

Válasz: ZEOSDBO 2014 jan. 14 07:04 #1314

  • D_Géza
  • D_Géza profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 6
  • Köszönetek: 0
Ez rendben van. De a Compile-re kattintva kiakad:
zcore.pas(10,3) Fatal: Can not find unit ZClasses used by zcore. Check if package zcore is in the dependencies.
Próbáltam korábbi ZEOS-al is 6.6.6:
Ugyan ez van.

Válasz: ZEOSDBO 2014 jan. 14 06:48 #1313

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 504
  • Köszönetek: 86
Elvileg így kell elkövetni egy csomag telepítését (például a ZeosDBO-ét):
  1. Kicsomagolod a letöltött "ZEOSDBO-7.1.2-stable.zip" állományt egy neked tetsző "hely"-re
  2. A menüben navigálsz: "Package / Open Package File (lpk)"
  3. "hely/packages/lazarus/ZComponent.lpk" megnyitása
  4. A megjelenő ablakban fel vannak sorolva a bele tartozó fájlok (Z*.pas) és alattuk kis kirakókkal jelölve a szükséges komponensek is: zplain, zparsesql, zdbc, zcore, LCL, IDEIntf, FCL
  5. Kattintasz a "Compile"-re (doboz+fogaskerék) az ablak felső részén (próbafordítás)
  6. Kattintasz a "Use"-ra (kis villám) az ablak felső részén és az "Install"-ra
  7. A felugró ablak figyelmeztet, hogy mi lesz még telepítve, naná hogy OKÉ!
  8. Újabb felugró ablak figyelmeztet, hogy a csomag telepítésre van jelölve, de csak statikusan linkelve lehet komponenseket telepíteni és ehhez újra kell fordítani a Lazarus-t. Te ezt most NEM akarod!
  9. Vissza a menübe: "Tools / Configure Build Lazarus"
  10. Válaszd a "Profile to build" lehetőségei közül a "Clean Up + Build All", ami a teljes újrafordítást jelenti nagy takarítással
  11. Az ablak alján katt a "Build" gombra
  12. ... lassú gépen kávé szünet...
  13. ... és viola!
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

ZEOSDBO 2014 jan. 13 17:53 #1312

  • D_Géza
  • D_Géza profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 6
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!
Feltettem a Lazarus 1.0.14 -t. A ZEOSDBO-7.1.2 installálásnál a következő a hiba:
zcore.pas(10,3) Fatal: Can not find unit ZClasses used by zcore. Check if package zcore is in the dependencies.
Próbálkoztam átnevezéssel, de úgy sem megy. Hogyan lehet feltenni:

  • Oldal:
  • 1