Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Probléma TSQLQuery paraméterekkel 2016 ápr. 09 18:44 #1953

  • Ferke
  • Ferke profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 19
  • Köszönetek: 0
A probléma azóta megoldódott. KI kellett tölteni az SQL property-t, utána kivenni a Check Params pipát, és többet nem törölte. A Check Params pipa előtte is ki volt véve. Utána már a SQL property is törölhető volt. A jelenség azóta sem jött elő többet, fogalmam sincs, mi akadt össze.

Probléma TSQLQuery paraméterekkel 2016 márc. 22 22:21 #1927

  • Ferke
  • Ferke profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 19
  • Köszönetek: 0
- Nem, nem fut.
- Igen. Arra rájöttem, hogy ha nem akarom megnyitni a felügyelőből szerkesztésre a paraméter-listát, akkor megmaradnak, csupán nem látszanak. Amint megnyitom, törli az összeset. Tehát mentés nélkül is kipucolja őket az lfm-ből.
- Már a mentés előtt sem stimmel.

Azért furcsa az egész, mert többet is használok TSQLQuery-ből, és nem mindegyiknél csinálja. Sajnos a törlés nem segít a dolgon. Próbálom kinyomozni, mi lehet az oka.

Probléma TSQLQuery paraméterekkel 2016 márc. 22 18:33 #1926

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
Én ezekre keresnék először választ (most ennyi jutott eszembe):
- Nem fut-e több Lazarus példány egyszerre, melyekben ugyanaz a projekt van megnyitva? (Az "Eszközök / Beállítások / Környezet"-re kattintgatva megtalálható a több példány indítására vonatkozó beállítás.)
- Akkor is elvesznek a változtatások néhány futtatás után ha nem lépsz ki a Lazarus-ból és nem nyitsz meg másik projektet?
- Mentéskor van-e hibaüzenet/figyelmeztetés, amely a grafikus felületen nem, csak a dos ablakban jelenik meg ha onnan indítod a Lazarus-t? (Ehhez valószínűleg ehhez újra kell fordítani a Lazarus-t "-WG" beállítás nélkül: infó itt )
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

Probléma TSQLQuery paraméterekkel 2016 márc. 22 15:38 #1925

  • Ferke
  • Ferke profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 19
  • Köszönetek: 0
Jogos. Szóval eltűnik a forrásfájlból.

Probléma TSQLQuery paraméterekkel 2016 márc. 22 15:29 #1924

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
A "kód" amit most beszúrtál az LFM fájl részlete és nem a pascal forráskód. Ha újra figyelmesen elolvasod az előző hozzászólásomban akkor észre fogod venni, hogy ott az "ez utóbbi" kifejezés a pascal forráskódot jelenti és nem mást.
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

Probléma TSQLQuery paraméterekkel 2016 márc. 22 14:56 #1923

  • Ferke
  • Ferke profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 19
  • Köszönetek: 0
Szia!

fa nézet nincs, de a ... gomb mellett normális esetben kiírja, hány paraméter van, és rákattintva szerkeszthető a lista. Nos, én létrehozom a paramétereket, majd ez a szám a ... gomb mellett visszaáll egy idő után 0-ra. Nem mindig, és nem mindegyikkel csinálja ezt. Valamelyiknél utána meg is marad, hogy hány paramétere van. Utána ugyanúgy megnyitható, szerkeszthető a lista. Ez a normális, hiszen bármikor hozzá tudok adni paramétereket, ha kell, esetleg módosítani tudom őket.
Igen, a létrehozott paraméterek megjelennek az lfm-ben. Azonban egy idő után gondol egyet, és a Form-ot mentve törli ezeket az lfm-ből is. Nem is tudom őket tovább használni.

Ez utóbbiban maguktól nem jelennek meg a TSQLQuery.Params elemei.

Dehogynem. Mented, és szépen beszúrja a forráskódba őket. Máskülönben hová tenné?
Példa:
object SQLQuery1: TSQLQuery
    FieldDefs = <>
    Database = db1
    Transaction = SQLTransaction1
    Options = []
    Params = <
      item
        DataType = ftString
        Name = 'ParamFORENAME'
        ParamType = ptUnknown
      end
      item
        DataType = ftString
        Name = 'ParamTITLE'
        ParamType = ptUnknown
      end>
    left = 280
    top = 344
  end

Probléma TSQLQuery paraméterekkel 2016 márc. 22 14:42 #1922

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
Az "TSQLQuery.Params"-ról van szó? Ha igen akkor olvasd el a wiki-n ezt az írást, a használat javasolt módjáról: How to use parameters in a query?
Az objektum felügyelőben a TSQLQuery.Params-nak sajnos nincs leágazása, ezért a fa nézetben nem is találhatók meg az egyes paraméterek (csak ahogy ott létre lettek hozva, a Params melleti [...] gombra kattintva).
Továbbá azt sem értem, hogy pontosan mit értesz az "elmentem, megjelenik a forráskódban" kifejezés alatt... A "form"-hoz tartozó .lfm fájlról beszélsz vagy a pascal forráskódról? Ez utóbbiban maguktól nem jelennek meg a TSQLQuery.Params elemei.
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

Probléma TSQLQuery paraméterekkel 2016 márc. 21 15:07 #1919

  • Ferke
  • Ferke profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 19
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!

1.6-os Lazarust használok most, és egy érdekes dologba futottam bele. Az objektum felügyelőn keresztül létrehozok egy paraméterlistát. Elmentem, megjelenik a forráskódban, minden rendben vele. Aztán pár futtatás után a paraméterek egyszerűen eltűnnek, a forráskódban vagy a felügyelőben sem látszanak. Valaki tapasztalt már ilyet? Több gépen is, mindegyik Windows 10.

  • Oldal:
  • 1