Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz:Fizimiska 2008 márc. 08 15:02 #29

  • Athomas
  • Athomas profilkép Témaindító
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Sör, virsli, Lazarus
  • Hozzászólások: 46
  • Köszönetek: 0
Azért nem tudok beállítani, mert gsm internetet használok, és az eszközhöz nincs linuxos driver.

Válasz:Fizimiska 2008 márc. 08 14:23 #28

  • Thotacc
  • Thotacc profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 8
  • Köszönetek: 0
Nem tudom, hogy mi van az első DVD-n, és sohasem telepítettem Debian-t CD-ről vagy DVD-ről. Miért nem állítasz be valami rendes APT forrást, hogy netről szedje a csomagokat, ne DVD-ről?

Válasz:Fizimiska 2008 márc. 08 12:23 #27

  • Athomas
  • Athomas profilkép Témaindító
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Sör, virsli, Lazarus
  • Hozzászólások: 46
  • Köszönetek: 0
Érteem! OK! próbálom. Bár én csak az első dvd-t raktam föl, ebben benne vannak a font készletek?

Válasz:Fizimiska 2008 márc. 08 09:11 #26

  • Thotacc
  • Thotacc profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 8
  • Köszönetek: 0
Fogd meg a .gtkrc file-t és másold le .gtkrc.mine néven ugyanabba a könyvtárba ahol a .gtkrc van, akkor nem kell symlink-et csinálnod.

Ja! És még valami! Legyen feltéve lehetőleg az összes font csomag x alá) Talán a kínai meg japán írásjel készlet nem muszáj, de a többit tedd fel.

A symlink amúgy a következő: van egy file-od és azt a file-t szeretnéd máshol is látni/használni/irni/olvasni akkor létrehozol rá egy szimbolikus linket (aka. symlink) ami egy mutató arra a file-ra. Picit hasonlít a windows-os shortcutra, de sokkal többet tud annál. A symlink megnyitható irásra, olvasára és ha valamilyen müveletet végzel rajta akkor az azon a file-on fog lefutni amire mutat. Érteem? :)

Válasz:Fizimiska 2008 márc. 07 18:31 #25

  • Athomas
  • Athomas profilkép Témaindító
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Sör, virsli, Lazarus
  • Hozzászólások: 46
  • Köszönetek: 0
Nem megy! Megcsináltam a fájlt, újra is fordítottam de nem változott semmi.
Ez mi: If this is not enough try and create also a .gtkrc symlink to .gtkrc.mine . It worked in this way under Xubuntu 7.10.

Mert úgy tűnik nekem this is not enough.:S
Nem vagyok linux guru, valami linket kell létrehozni? Honnan hová?

Válasz:Fizimiska 2008 márc. 07 15:00 #24

  • Thotacc
  • Thotacc profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 8
  • Köszönetek: 0
I have Ubuntu Breezy and my fonts in Lazarus IDE look too big

If Lazarus is compiled with Gtk1.2, the settings in Gnome Preferences/Font don't have any effect as they are related to Gtk2. You could try this solution: Create a file named .gtkrc.mine in your home directory (if it's not already there) and add these lines to it:

style "default-text" {
fontset = "-*-arial-medium-r-normal--*-100-*-*-*-*-iso8859-1,\
-*-helvetica-medium-r-normal--*-100-*-*-*-*-*-*"
}

class "GtkWidget" style "default-text"

If this is not enough try and create also a .gtkrc symlink to .gtkrc.mine . It worked in this way under Xubuntu 7.10.

How can my gtk programs use custom rc files?

Option a) Name the rc file yourprogram.gtkrc and put it in the same directory where the executable is.

Option b) Use unit GtkInt and call GTKWidgetSet.SetRCFilename('your_preferred_rc_file'); Best done before Application.Initialize in the .lpr file with {$IFDEF LCLGtk}.

Bocsánat, hogy csak így ide másoltam a Lazarus FAQ-ból, de az eredeti Lazarus dokumentációban benne van ennek a problémának a körbejárása így fölöslegesnek tartottam újra leírni az egészet. Amúgy nem csak Debian-nál hanem minden Debian alapú rendszernél megvan ez a kis kellemetlenség. Nagyjából 3 perc alatt orvosolható.

Válasz:Fizimiska 2008 márc. 05 11:54 #23

  • hop
  • hop profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 53
  • Köszönetek: 0
ha nekem szól, akkor én az IDE-t, és a programjaimat is gtk2-re fordítom.
A programokban a fontdialoggal vannak gondok, nem adja vissza tiszteséggel a font property-ket, de kinyerhető belőle.
Nekem a legnagyobb problémám, hogy nem tudom a rendszerben(operációs) használható összes fontot frappáns módon kinyerni. A Screen.Fonts tömb csak az X alatt betöltött fontokat tartalmazza, ez meglehetősen kis hányada az elérhető fontoknak.
MSI Megabook M670
Ubuntu 8.04
fpc 2.2.0
lazarus 0.9.25

Válasz:Fizimiska 2008 márc. 05 10:29 #22

  • Athomas
  • Athomas profilkép Témaindító
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Sör, virsli, Lazarus
  • Hozzászólások: 46
  • Köszönetek: 0
A fejlesztőkörnyezet betűtípusára gondolsz, vagy a lefordított progira? Bár mindkettővel bajom van.

Válasz:Fizimiska 2008 márc. 05 10:20 #21

  • hop
  • hop profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 53
  • Köszönetek: 0
Én gtk2-re fordítom, amellett, hogy ilyen probléma nincs, működik az élsimítás is.
MSI Megabook M670
Ubuntu 8.04
fpc 2.2.0
lazarus 0.9.25

Válasz:Fizimiska 2008 márc. 05 10:04 #20

  • prekox
  • prekox profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 87
  • Köszönetek: 4
Én úgy látom, hogy a Lazarus alapértelmezésben "default" nevü betütípust használ, ami az ablakozó rendszer alapértelmezése! Szerintem a form "default" betütípusát meg kell változtatni olyan tipusra, amely mindkét rendszeren megtalálható. És a "ParentFont" tulajdonság a komponenseknél := true.
Szerintem!
i5 3470
8GB
Win 10
CodeTyphon 7.0

Fizimiska 2008 márc. 04 20:45 #17

  • Athomas
  • Athomas profilkép Témaindító
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Sör, virsli, Lazarus
  • Hozzászólások: 46
  • Köszönetek: 0
Debian gnome alatt is használom a lazarust. Az a gondom vele, hogy a windózos lazarushoz képest csúúúnya! Valaki tud megoldást? Úgy gondolom hogy a betűk bele vannak fordítva, mert a méretüket nem tudtam megváltoztatni. pedig jó lenne...

  • Oldal:
  • 1