Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Lazarus 2.0.12 telepítése óta nem tudok projektet fordítani 2021 márc. 03 11:01 #2474

  • Hozso
  • Hozso profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 33
  • Köszönetek: 0
Aha... köszi a választ, ma is okosabb lettem!

(A költői kérdést pedig -félreértés ne essék - nem piszkálódásnak szántam. Én ugyan csak egy lelkes amatőr vagyok, de nagyon hálás vagyok a fejlesztőknek, hogy életre hívták ezt a remek fejlesztőrendszert. Bár az angollal is elboldogulok, de nagyon is jó lenne, ha magyarul is rendelkezésre állna egy aktív, segítőkész közösség!)

Lazarus 2.0.12 telepítése óta nem tudok projektet fordítani 2021 márc. 02 15:43 #2473

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
Szia!
Telepítéskor nem a Lazarus IDE felületének nyelvét választod ki, hanem a telepítőét.
Az IDE felületének nyelvét a menüből indulva változtathatod meg: "Eszközök / Beállítások" >> "Környezet / Általános / Nyelv"
Az alapértelmezett érték az "Automatikus (vagy Angol)", ami azt jelenti, hogy ha létezik a rendszer nyelvével megegyező fordítás akkor az lesz használva, ha nem akkor az Angol.

Ezen kívül köszönöm, hogy a problémád megoldását is megosztottad velünk (ez ritka jó tulajdonság)!

Illetve válaszolok a költői kérdésedre: "(Látom nincs nagy forgalom... azért ugye él még a fórum és az oldal?)"
A forgalom valóban nem nagy, de minél több jó kérdés és válasz kerül a fórumba, annál többen találnak hozzánk... továbbá igen élünk és néha még virulni is van időnk. :)
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

Lazarus 2.0.12 telepítése óta nem tudok projektet fordítani 2021 márc. 02 12:13 #2472

  • Hozso
  • Hozso profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 33
  • Köszönetek: 0
Válaszolok magamnak... (hogy más is okulhasson belőle)

Valószínűleg a projekt készítése során vétetem valami hibát, mert a régebbi projektek gond nélkül lefordultak. Úgyhogy feltelepítettem a legújabb Lazarus verziót (2.0.12.) és újra elkészítettem a projektek. Szerencsére csak egy formot kellett újra megcsinálni, a szöveget az eredeti .pas fájlból átemeltem... és láss csodát! Megoldódott a probléma!
(Viszont most is magyar nyelvű az IDE, hiába választottam angolt telepítéskor.)

Lazarus 2.0.12 telepítése óta nem tudok projektet fordítani 2021 márc. 02 09:02 #2471

  • Hozso
  • Hozso profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 33
  • Köszönetek: 0
Közben eszembe jutott még valami...

Leszedtem a Lazarust és kitisztítottam a CCleanerr-el a registry-t. Ez után visszatettem egy régebbi Lazarust, amit eddig használtam (lazarus-2.0.8-fpc-3.0.4-win64.exe), ez jól működik. Kíváncsiságból megint feltettem a legújabb verziót és megint előjön az eredeti hiba. Valami hiba lehet a legfrissebb telepítőben? (Most a 2.0.8-as verziót használom megint.)

És egy bónuszkérdés! Ahogy írtam: letelepítettem a Lazarust és a registry-t is kipucoltam. Ennek ellenére az ismételt feltelepítéskor hiába adtam meg a telepítési nyelvnek az angolt, megint magyarul rakta fel magát! (Eddig magyar nyelvet választottam, de most inkább az angolnál maradnék.) Miért nem az angol nyelvet állította be? Ha meg minden le van szedve, akkor honnan tudja, hogy korábban magyarul volt telepítve? (És miért nem bírálja felül az új telepítés a nyelv beállítását?)

Lazarus 2.0.12 telepítése óta nem tudok projektet fordítani 2021 márc. 02 08:16 #2470

  • Hozso
  • Hozso profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 33
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!
(Látom nincs nagy forgalom... azért ugye él még a fórum és az oldal?)

Ma telepítettem a legújabb Lazarus verziót (lazarus-2.0.12-fpc-3.2.0-win64.exe), azóta nem tudom lefordítani a projektet, amin éppen dolgozok. :-/
Az op. rendszer: Windows 10 64 bit.
Amikkel próbálkoztam némi internetes kutakodás után:
1. leszedtem, majd újratelepítettem a Lazarust,
2. Megpróbáltam újrafordítani az IDE-t Eszközök=>Lazarus építés=> LCL wezérlőkészlet Win32/win64 /Cél OS: Win64 / Minden tisztítása,
3. Lefuttattam a Projekt => Projekt felügyelő => Teszt funkciót


Az eredmény még mindig ugyanaz, mint a telepítés után.

A hibajüzenetek:

"HZSBootloader.lpr(21,1) Error: Undefined symbol: FPC_EMPTYINTF
HZSBootloader.lpr(21,1) Error: Undefined symbol: SYSTEM_::=::\_POS$RAWBYTESTRING$RAWBYTESTRING::=::\INT64
HZSBootloader.lpr(21,1) Error: Undefined symbol: SYSTEM_::=::\_DELETE$RAWBYTESTRING$INT64$INT64
HZSBootloader.lpr(21,1) Error: Undefined symbol: SYSTEM_::=::\_POS$CHAR$RAWBYTESTRING::=::\INT64
HZSBootloader.lpr(21,1) Error: Undefined symbol: SYSUTILS_::=::\_FILEEXISTS$RAWBYTESTRING::=::\BOOLEAN"

  • Oldal:
  • 1