Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz:SIGSEGV hibaüzelet Comodo tűzfal esetén 2011 jún. 12 19:21 #788

  • gauloise
  • gauloise profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 1
  • Köszönetek: 0
Üdv!

Egyvalakinek már biztosan segítettél!:P

SIGSEGV hibaüzelet Comodo tűzfal esetén 2011 jan. 30 11:28 #686

  • jen
  • jen profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 1
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!

Nekem az volt a problémám, hogy ha futtattam egy programot vagy a hibakeresést használtam a Lazarus-ban ezt a hibaüzenetet kaptam SIGSEGV. Mint kiderült a gdb.exe (debugger) futtatása során.

Több alkalommal is próbáltam a megoldást megkeresni a neten, kiderült, hogy a Comodo tűzfallal függ össze a hiba.
Végül az a lábi megoldást találtam a Comodo fórumán (kicsit alakítottam a szöveg érthetőségén):


Futattam a gdb.exe -t cmd.exe parancssorban és kiderült, a gdb.exe futásakor észlelt probléma a guard32.dll-el van összefüggésben (A gdb.exe Lazarus alatti futásakor nem jelenik meg ilyen szintű részletességgel a hibaüzenet).

Kipróbáltam az összes a fórumon létező javaslatot, és azért tettem fel a következő lépéseket, mert működött nekem.
Én a Comodo 5.3 verzióját használom.

1), lépés
(Készíts egy mappa csoportot, amely mappa tartalmazza a gdb könyvtárát, és a futtatandó forrásprogram könyvtárát).

Menü -> Defense + -> Számítógép biztonsági házirend -> Védett fájlok és mappák -> Csoportok.

Fájlcsoportok ablakban: Hozzáadás -> Egy új csoport.

Adj az új csoportnak nevet (Én a "Lazarus GDB" nevet adtam, de te adhatsz neki amit akarsz). Kattints az Alkalmaz gombra.

Fájlcsoportok ablakban: Keresd meg az új csoportot a listán, és válaszd ki "fájlcsoportok listán ".
Ezután kattints a Hozzáad -> Kiválaszt -> Tallózás.

Keresd meg a gdb.exe könyvtárat a Fa Struktúrán, és válasszuk ki azt. (Az én esetemben, a kiválasztott útvonal "c: \ lazarus \ MinGW \ bin *" ). Ne magát a gdb.exe fájlt válaszd ki!!! És tedd át a kiválasztott elemek listába.

Keresd meg azt a könyvtárat ahol a forrás programjaid találhatóak, és válaszd ki azt is. Ne a programot magát jelöld ki!!! Például, az én útvonalam "c: \ Lazarus-projektek *". Rossz útvonalra példa: "c: \ larazus-projektek \ project1.exe".

Kattintson az Alkalmaz gombra. Most van egy csoport mappánk.

2), lépés
Csoport elkészültének ellenőrzése a "védett fájlok és mappák" fülön.

Menü -> Defense + -> Számítógép biztonsági házirend -> Védett fájlok és mappák -> Hozzáad -> File Csoportok.

Amennyiben mindent jól csináltál, ott kell lennie az imént létrehozott csoport mappának a legördülő menüben (Az én esetemben, "Lazarus GDB" ).

Akkor ugorjunk a 3. lépésre.

3). lépés
(A kizárási listához hozzáadás).
Menü -> Defense + -> Defense + Beállítások -> Végrehajtás vezérlés Beállításai.

Van egy gomb "Mellőzöttek" a "Shellcode befecskendezés érzékelése (pl. memóriatúlcsordulás védelem)" pipánál. Kattints rá.

A "Mellőzöttel"lista jön fel. Kattints a Hozzáad -> File Csoportok-ra. Válaszd az általad létrehozott új mappacsoportot (esetemben "Lazarus GDB" ). Kattints az Alkalmaz gombra.

Menj vissza a Defense + beállítások oldalra. Kattints az OK gombra.

Ezzel kész is.

Innentől nincs probléma a SIGSEGV hibaüzenettel. Remélem ez segítet valakinek.


Az eredeti angol szöveg az alábbi linken található:
[url]<forums.comodo.com/defense-sandbox-help-cis/gdb-problem-solved-t47299.15.html>[/url]

  • Oldal:
  • 1