Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz:maskedit 2008 dec. 20 16:41 #283

  • moorland
  • moorland profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 22
  • Köszönetek: 0
Win alatt működik ez a dolog, és én is a form.create eseményébe tettem. De lehet bárhova egyébként, mert menet közben is változtattam a maszkon, úgy is működött. Ja és a numerikus billentyűzet nekem sem működik, bocs figyelmetlen voltam.

Üdv.

Válasz:maskedit 2008 dec. 20 12:17 #282

  • szeti
  • szeti profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 1
Szia!

Így is próbáltam ahogy azt leírtad. A Form OnCreate eseményébe rögzítettem a maszkot, de a helyzet változatlan. A linket köszi!
Esetleg Te Linux alatt dolgozol? Én XP alatt próbálkoztam, lehet hogy Wn32 alatt van ez a hiba.

Üdv.

Válasz:maskedit 2008 dec. 20 11:02 #281

  • moorland
  • moorland profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 22
  • Köszönetek: 0
Szia!
Itt egy kis segítség.
www.softwareonline.hu/Article/View.aspx?id=1697

illetve nálam ez így nézne ki:

MaskEdit1.EditMask:= '9999.99;0;_';

Ha kérdésed van írjál nyugodtan.
Üdv.

Válasz:maskedit 2008 dec. 15 09:15 #274

  • szeti
  • szeti profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 1
Szia!

Megpróbáltam futásidőben beállítani a maszkot, de nekem itt sem működött rendesen. A '9999.99' maszk esetén például nem fogad számokat a numerikus billentyűzetről, ugyanakkor az ékezetes karaktereket beengedi gépelni. Valami hibásan lehet beállítva??

Üdv.

Válasz:maskedit 2008 dec. 14 15:41 #272

  • moorland
  • moorland profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 22
  • Köszönetek: 0
Szia!
A maskedit komponens valóban nem tökéletes. Azonban, ha futásidőben állítod be a maszkot, akkor használható. Igaz nem delphi szintű (legalábbis nekem nem olyan), de használható.
Üdv

Válasz:maskedit 2008 dec. 11 09:22 #271

  • szeti
  • szeti profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 1
Bár nem túlzottan pörög ez a fórum, azért valakit hátha érdekel a probléma. Nos, sajnos a 0.9.26 verzió Win32-es változatában sem működik tökéletesen a MaskEdit komponens és mivel a közben kipróbált NumEdit sem fogad el csak kizárólag számokat, (így nem tudom beírni pl. a 45,12 real-t) ezért a szakirodalom egyik meglehetősen egyszerű oktató példáját vettem használatba. Ez nem más mint az EnabEdit komponens, amely a TEdit-ből származtatva rendelkezik egy EnabledChars tulajdonsággal, így beállíthatóvá válik a fogadható karakterek halmaza. Igaz maszkolást nem tartalmaz, de aki érez affinitást továbbfejlesztheti és ami a lényeg, a laikus felhasználó már így sem tud oda nem illő karaktereket begépelni és lehetővé vált a real számok begépelése. Egy dologra nem tudtam azonban rájönni, mégpedig, hogy hogyan kell a komponenshez tartozó tenabedit.xpm kép file-t a komponens palettán alágyúrni. Ha valaki ebben tudna segíteni azt megköszönném. Megpróbálom a komponenst feltölteni, remélem sikerülni fog.

Válasz:maskedit 2008 szept. 08 15:03 #221

  • szeti
  • szeti profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 1
Üdv Mindenkinek!


Sajnos én sem tudom a választ a MaskEdit megoldására, pedig nekem is nagy szükségem lenne rá. Ugyanakkor mivel WinXP alatt használom a Lazarust így a 0.9.25 verziót sem tudom telepíteni. Esetleg valaki tud róla, hogy mikor várható új telepítő csomag, illetve amennyiben Linux alatt szeretném telepíteni a 0.9.25 verziót, azt honnan tudom beszerezni??

Válasz:maskedit 2008 júl. 09 20:20 #200

  • moorland
  • moorland profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 22
  • Köszönetek: 0
Igen megtaláltam, köszönöm. Csak nem működik rendesen, valami bug van benne. Valaki tudná a megoldást, vagy valamilyen alternatív megoldást.
Előre is köszönöm.

Válasz:maskedit 2008 ápr. 22 06:53 #99

  • hop
  • hop profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 53
  • Köszönetek: 0
0.9.25-ben újból van. Az additional fülön megtalálod.
MSI Megabook M670
Ubuntu 8.04
fpc 2.2.0
lazarus 0.9.25

Válasz:maskedit 2008 ápr. 21 14:27 #98

  • hop
  • hop profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 53
  • Köszönetek: 0
ha jól tudom nincs implementálva, külsős megoldások vannak.
MSI Megabook M670
Ubuntu 8.04
fpc 2.2.0
lazarus 0.9.25

maskedit 2008 ápr. 21 07:26 #97

  • moorland
  • moorland profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 22
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!
Lehet, hogy én vagyok figyelmetlen, de nem találok maszktextbox-ot.
Merre keressem?

  • Oldal:
  • 1