Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA:

Válasz:Visszafelé hivatkozás 2008 máj. 21 12:32 #130

  • hop
  • hop profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 53
  • Köszönetek: 0
A unit1-ed valószínűleg az elsőként létrehozott formod unitja, ami az alkalmazás fő ablaka.
A unit9 egy másik form. a unit9 automatikusan bekerül a unit1 uses szekciójába.
Ha ekkor felveszed a unit9 uses szekciójába a unit1-et, akkor körbehivatkozás jön létre (a unit1 hivatkozik a unit9-re, és viszont). Ez fordítási hibát eredményez. Ebből következően az alkalmazás fő ablakát nem tudod más unitokból meghívni.
MSI Megabook M670
Ubuntu 8.04
fpc 2.2.0
lazarus 0.9.25

Válasz:Visszafelé hivatkozás 2008 máj. 21 12:08 #129

  • softguner
  • softguner profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 23
  • Köszönetek: 0
Nem értem ezt hogy éretted, nekem csak annyi kellene hogy megjelenítsem a Unithoz tartozó form-ot. Ha kicsit bővebben kifejtenéd mi legyen abban a külön Unitban hálám örökké üldözne.
Előre is köszi.

Válasz:Visszafelé hivatkozás 2008 máj. 21 10:02 #127

  • hop
  • hop profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 53
  • Köszönetek: 0
Rakd egy külön unitba a szükséges dolgokat, és mindenhonnan azt vedd fel uses-be. Körbe nem fogsz tudni hivatkozni.
MSI Megabook M670
Ubuntu 8.04
fpc 2.2.0
lazarus 0.9.25

Visszafelé hivatkozás 2008 máj. 21 08:40 #126

  • softguner
  • softguner profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 23
  • Köszönetek: 0
Hello abban szeretném a segítségeteket kérni hogy miként lehet azt megoldani hogy a Unit9-röl a Unit1-re tudjak hívatkozni. Ha a Unit9 Uses-hoz felveszem a Unit1-et akkor ezt a hibaüzenetet kapom:

Circular Unit reference between Unit9 and Unit1

Azt sem jó megoldás hogy: { you can add units after this } után olyan sorrendben veszem fel a Unit-okat, hogy lehessen visszafelé hívatkozni, mert a Unit8-ról is hívatkozok a Unit9-re és akkor újfent a fennt említett hibaüzenetet kapom. Szóval ha már nem lehet visszafelé hívatkozni, akkor ha valaki tudna nekem segíteni ebben a kérdésben, hogy hogyan oldajam meg ezt a dolgot, azt nagyon megköszönném.

Üdv :
Softguner

  • Oldal:
  • 1
  • 2