Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz: Upcase ékezetekkel 2014 júl. 10 16:16 #1347

  • JohnnyK
  • JohnnyK profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Köszönöm, ez az a függvény, amit kerestem.

Válasz: Upcase ékezetekkel 2014 júl. 10 11:55 #1346

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 503
  • Köszönetek: 86
Írd a uses részbe a lazutf8 unit nevét (components/lazutils/lazutf8.pas)!
Ebben megtalálhatod egyebek mellet a következő kettő függvényt is:
function UTF8LowerCase(const AInStr: string; ALanguage: string=''): string;
function UTF8UpperCase(const AInStr: string; ALanguage: string=''): string;
Természetesen nem szabad megfeledkezni arról, hogy egy nem UTF-8 kódolású fájlból beolvasott szövegek esetén előbb szükség van a SysToUTF8 eljárás használatára. Az ilyen fájlokba történő íráskor pedig az UTF8ToSys-re.
A billentyűzetről beolvasott karakterek azonban automatikusan UTF-8 kódolással kerülnek a memóriába.
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

Upcase ékezetekkel 2014 júl. 09 17:47 #1345

  • JohnnyK
  • JohnnyK profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Sziasztok!
Ismer valaki olyan kész függvényt, ami képes elkészíteni a nagybetűs változatát olyan string-eknek, amik a klasszikus ASCII karakterek mellett a magyarban használatos ékezetes karaktereket is tartalmazzák?
Próbáltam az Upcase, UpperCase és AnsiUpperCase függvényeket. Az első kettő az ékezeteket sajnos úgyhagyta, az AnsiUpperCase Linux alatt kíválóan működött, de Windows alatt sajnos nem.
Létezik elegáns megoldás Windows alá is, vagy csak az az út lehetséges, hogy egy saját kis függvénybe begépelem a magyar ékezeteket átalakító konverziós táblát, majd betűnként nézetem át a szavakat?

  • Oldal:
  • 1