Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz: Automatikus pozícionálás kikapcsolása a formon 2015 aug. 15 08:05 #1522

  • pernyei
  • pernyei profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • In Lazarus We Trust
  • Hozzászólások: 54
  • Köszönetek: 1
Köszönöm a választ! A problémát valahol az okozhatta, hogy elég sokat babráltam az Anchors propertykkel. Végül hiába töröltem ki mindegyik elemnél a "Társ" mezőket és az "engedélyezve" pipákat, a jelenség maradt. Miután azonban bejelöltem a felső és bal oldali pipákat (üres társ mezők mellet), minden helyreállt.

Válasz: Automatikus pozícionálás kikapcsolása a formon 2015 aug. 12 09:42 #1521

  • JohnnyK
  • JohnnyK profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Szia!
Ha a Formra helyezett összes elemed Align, Anchors, AutoSize, ChildSizing, tulajdonságai alapértelmezettre vannak (vissza)állítva, akkor elvileg nem fognak egymáshoz képest elmozdulni, a Parent objektumukon a Top, Left pixeleiknél rögzülnek átméretezés esetén is fixen, valamint a Height, Width tulajdonságuk is fix marad. Akkor szoktak az elemek "szétmenni" egymástól, ha ezen tulajdonságok eltérnek az alapértelmezett értékeiktől. Részletesebben:
wiki.freepascal.org/Autosize_/_Layout
De lehet, hogy félreértem a dolgot, ez esetben kérlek fejtsd ki bővebben a helyzetet.
Megköszönték: pernyei

Automatikus pozícionálás kikapcsolása a formon 2015 aug. 10 18:32 #1520

  • pernyei
  • pernyei profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • In Lazarus We Trust
  • Hozzászólások: 54
  • Köszönetek: 1
Sziasztok!

Lehet, hogy buta kérdés, elnézést előre is...
Az 1.4-es verzió használatakor vettem észre (addig 1.0-t használtam), hogy ha létrehozok egy formot, amit a program futásakor manuálisan átméretezek, a rajta lévő dolgokat, a form új méretének megfelelően, automatikusan újrapozícionálja a Lazarus. Ezt a szolgáltatást hogyan lehet kikapcsolni? Ha pl. egymás mellé rakok egy TLabel-t és egy TEdit-et a szerkesztőben, ha megnövelem a form méretét, ezek "szétmennek" egymástól, ami zavaró. Minden egyes elemhez meg nem szeretnék anchor-t beállítani, időrabló és macerás...

  • Oldal:
  • 1