Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

fájlok beágyazása programba 2015 nov. 21 16:15 #1586

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 504
  • Köszönetek: 86
A XULRunner futtatókörnyezet (Gecko) fájljainak és a PHP parancsfájlok végrehajtásához szükséges programoknak és függvénytáraknak kivétel nélkül elérhetőnek kell lenni a gépen, ahol a programod fut majd. Ez nagyon nagy adatmennyiséget jelent. Ezeket mind beágyazni egyetlen "exe" fájlba nem tűnik reális elgondolásnak.
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

fájlok beágyazása programba 2015 nov. 20 11:51 #1578

  • fejestibi
  • fejestibi profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 4
  • Köszönetek: 0
szia!

Igen a tervem az, hogy php-t lehessen futtatni windows ablakba . Addig megvagyok, hogy a php for windows letöltöttem elindítom szerver módban szépen működik is van egy www könyvtáram ahonan beolvas a phpkat a böngésző motor. csak hogy külön vannak a fájlok és php-t és magát a php servert igy lehet módosítgatni ezért akarok mindent belefordítani egy darab exe fileba. hogy a szervert ne lehessen kívülről elérni (127.0.01 vagy localhost) generálok mindig saját nevet ami alatt fut a cucc. kb úgy működne mint a php desktop application

fájlok beágyazása programba 2015 nov. 20 11:36 #1577

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 504
  • Köszönetek: 86

Van egy formom azon van egy Gecko böngésző elem ezzel szeretném megnyitni php fájlokat, de eddig csak külső fájlokat sikerült megnyitnom vele nem tudok rájönni hogy tudom ezeket a php fájlokat beágyazni az exébe.

A PHP alapvetően kiszolgálóoldali futtatásra lett kitalálva, ahol a tartalmakat (leggyakrabban html) a körülmények (ügyfél és egyebek) függvényében hozza létre.
Jól értem, hogy te azt szeretnéd hogy a programod egy weblapot jelenítsen meg?

Lehetséges olyan hogy exe fordítók exébe? úgy értem pl.: van egy exe fájlom azt bele tudom fordítani a projektembe hogy aztán belülről indítsam ne külön fájlként ( Lehet hülye kérdések , de engem nagyon foglalkoztat)?

"Belefordítani" úgy tudod hogy bináris erőforrásként hozzáadod a projekthez. Amikor pedig futtatod az alkalmazást ezt az erőforrás fájlba írhatod és az exec() utasítással futtathatod is.
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

fájlok beágyazása programba 2015 nov. 20 06:37 #1570

  • fejestibi
  • fejestibi profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 4
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni az alábbi kis problémám van . Van egy formom azon van egy geco böngésző elem ezzel szeretném megnyitni php fájlokat, de eddig csak külső fájlokat sikerült megnyitnom vele nem tudok rájönni hogy tudom ezeket a php fájlokat beágyazni az exébe.
A másik kérdésem. Lehetséges olyan hogy exe fordítók exébe? úgy értem pl.: van egy exe fájlom azt bele tudom fordítani a projektembe hogy aztán belülről indítsam ne külön fájlként ( Lehet hülye kérdések , de engem nagyon foglalkoztat)?

Köszi a választ
Tibi

  • Oldal:
  • 1