Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

EXE nem fut, hibaüzenet nélkül 2015 dec. 15 17:32 #1717

  • makgab
  • makgab profilkép Témaindító
  • Törzsgárda tag
  • Törzsgárda tag
  • Hozzászólások: 280
  • Köszönetek: 1
Megvan a probléma forrása:
A PQConnect komponens alapból Active=True értéken maradt és ezért elszállt azonnal. Mert az alapbeállítással nem tudott kapcsolódni.
:)

EXE nem fut, hibaüzenet nélkül 2015 dec. 15 17:05 #1716

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
Indítsd terminálból (parancssor) és nézd meg ott mit ír...
Ehhez valószínűleg szükséged lesz a "Win32 gui alkalmazás (-WG)" beállítás kikapcsolására, melyet a menüből indulva találhatsz meg: "Projekt / Projekt beállításai / Fordító beállításai / Beállítás és cél"
Fejleszés közben mindig legyen bekapcsolva a "Hibakeresési információk a GDB számára" és később ne töröld őket (strip). Ezt a menüből indulva így találod meg: "Projekt / Projekt beállításai / Fordító beállításai / Hibakeresés"
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

EXE nem fut, hibaüzenet nélkül 2015 dec. 15 16:30 #1715

  • makgab
  • makgab profilkép Témaindító
  • Törzsgárda tag
  • Törzsgárda tag
  • Hozzászólások: 280
  • Köszönetek: 1
Valamilyen DLL-ek kellenek van egy olyan érzésem. Milyen DLL kell ez lazarus nélküli windows-on?
Egy sima helloworld alkalmazás fut! :)
ez egy pgsql app, ami nem fut fejlesztői nélkül (úgy tűnik).

EXE nem fut, hibaüzenet nélkül 2015 dec. 15 15:43 #1714

  • makgab
  • makgab profilkép Témaindító
  • Törzsgárda tag
  • Törzsgárda tag
  • Hozzászólások: 280
  • Köszönetek: 1
Nem fogja a víruskereső. MS SE van fent mindenhol, de ha nem fut, akkor is ugyanez a jelenség! :(

EXE nem fut, hibaüzenet nélkül 2015 dec. 15 15:41 #1713

  • Tomi
  • Tomi profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 70
  • Köszönetek: 1
Ha van víruskereső a gépen, akkor azt átmenetileg kapcsold ki, amíg futtatod azt az .EXE-t. Nekem legalábbis gondok vannak a víruskeresővel, ha fordítanék egy programot a Lazarusban, tehát csak úgy tudom használni, ha addig kikapcsolom.

EXE nem fut, hibaüzenet nélkül 2015 dec. 15 14:53 #1712

  • makgab
  • makgab profilkép Témaindító
  • Törzsgárda tag
  • Törzsgárda tag
  • Hozzászólások: 280
  • Köszönetek: 1
Üdv!
Fordítottam egy app-ot 32bites Lazarussal.
Azt vettem észre, hogy bizonyos gépeken fut, másik gépeken viszont nem. Win7 minden gép vegyesen: Prof/Ent 32bit/64bit. Logikát nem látok benne, amelyiken nem fut, hogy miért pont azokon nem fut.
Ahol nem fut ott se hálózatról, se C:, D:, pendrive-ről nem fut. Az eseménynaplóban nem jelenik meg semmi hiba és csak annyit látni a feladatkezelőben, hogy elkezd betöltődni, majd kilép (minden hiba nélkül).
(Víruskereső nem fogja meg.)

Van ötletetek mitől lehet ez a jelenség?

  • Oldal:
  • 1