Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Lazarus for Android 2016 jan. 31 19:53 #1809

  • makgab
  • makgab profilkép Témaindító
  • Törzsgárda tag
  • Törzsgárda tag
  • Hozzászólások: 280
  • Köszönetek: 1
Lesz egy kis időm, akkor kipróbálom majd.
A DBGrid/DBNavigátor, PgSQL/Sqldb komponensek nem tudom mennyire működnek Android alatt.
Hivatalosan azt hiszem android-hoz nincs libpq.so library, de lehet hogy működne a dolog nem hivatalos repoból.

Ezekre a komponensekre kíváncsi lennék.

Lazarus for Android 2016 jan. 31 18:52 #1805

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
Az android bár linux alapokon nyugszik, de sok (egyre több) eltérés is van. Az egyik ilyen éppen a grafikus felület, mely androidon ráadásul eléggé korlátozott is.
Egyes komponensek biztosan nem használhatók (főleg a vizuálisak és az erősen rendszerfüggők közül).
A komponensek használhatósága egy rendszeren attól függ, hogy mit támogat a megcélzott operációs rendszer adott összeállítása és a komponens készítőjének mik voltak a szándékai... a fordítás sikeressége pedig attól, hogy mely függvénytárak (a cél rendszerből) érhetők el a fordításhoz használt gépen...
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

Lazarus for Android 2016 jan. 31 11:02 #1802

  • makgab
  • makgab profilkép Témaindító
  • Törzsgárda tag
  • Törzsgárda tag
  • Hozzászólások: 280
  • Köszönetek: 1
Üdv!
Teszteltem a Lazarust Android-hoz:
wiki.lazarus.freepascal.org/Android_tutorial

Ezeket telepítettem fel:
android-ndk-r10e-windows-x86.exe
installer_r24.4.1-windows.exe (android-sdk)
jdk-6u45-windows-i586.exe
laz4android1.4.4-FPC3.0.0.7z

A fenti leírásban van 1-2 elírás, de azért jól használható.
Az androidlcltest alkalmazás lefordult (apk is elkészült) és telefonon működött is.

Mindent nem lehet átvinni Androidra, a leírásban szereplő CustomDraw palettát/csomagot telepíteni kell és rajta levő komponenseket használni.
Gondolom ahhoz vannak hozzárendelve az Androidos libek.

Vagy a többi Lazarus palette komponens is használható?

  • Oldal:
  • 1