Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

DBF megnyitás probléma - SIGSEGV - Stack overflow 2016 márc. 14 20:39 #1906

  • Zapapa
  • Zapapa profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 11
  • Köszönetek: 0
Köszönöm!!! Szinte biztos voltam benne, hogy valami apróság a hiba. Már működik is, és írtam bele adatokat is.
:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Köszi!!!

DBF megnyitás probléma - SIGSEGV - Stack overflow 2016 márc. 14 20:26 #1905

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 504
  • Köszönetek: 86
Ha jól értem amit írtál, akkor a Dbf1.MasterSource a DataSource1-re, a DataSource1.DataSet pedig a Dbf1-re mutat.
Próbáltad úgy is, hogy a Dbf1.MasterSource nincs megadva?
Ha mind a kettőt megadod az okozhatja verem túlcsordulását, végtelen körkörös hívás jön létre.
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64
Megköszönték: Zapapa

DBF megnyitás probléma - SIGSEGV - Stack overflow 2016 márc. 14 20:07 #1904

  • Zapapa
  • Zapapa profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 11
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!
Azelőtt Delphiztem, gondoltam kipróbálom a Lazarust. Lazarus 1.6 ; FPC 3.0.0 ; SVN 51630
Rendszer: Win7 64 ; WinXp32; Debian 8
TDBf-et akartam használni. Formra tettem DataSource-ot, Dbf1-et. Beállítottam őket egymásnak. Dbf1-ben Exclusive-True; FieldDefs 2 String mezőt felvettem ; FilePath-okat megadtam; OpenMode-AutoCreate; StoreDefs-True; TableLevel - itt kipróbáltam a 4-7-25-30 szinteket. (Csak a 7-es szinttel csinál úgy .dbf állományt, hogy azt pl az excell vagy a FoxPro képes jól megnyitni)
A probléma : abban a pillanatban, hogy az megnyitnám (Active-True -katt a check boxra) a következő üzeneteket kapom : SIGSEGV kivétel ; Stack Overflow; illetve Linux alatt kilép a Lazarus. A dbf állományt elkészíti ugyan mind 3 rendszerben, de itt véget is ér a tudomány. Ha eljáráson belül adom meg a tulajdonságokat, akkor is ugyan ez van.
Előre is köszönöm a segítséget, de kb 4 napja bújom a netet, sehol nem láttam ezt a problémát.

  • Oldal:
  • 1