Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Fájlkezelés 2016 máj. 15 10:08 #1995

  • Trprogi
  • Trprogi profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 11
  • Köszönetek: 0
Kedves Gábor!
Köszönöm a gyors választ.

Megpróbálom érthetőbben megadni a magyarázatot, mert igazad van a korábbi válaszom nem elég konkrét.
A program személyi adatokat tárol, név, tf.szám, email, és általuk megtartott bizonyos előadások száma, és címe, és ezeket osztja be hónapokra előre, majd kinyomtatja a listát. Maga a program csak a gépen van, USB-én nem. Csak közöttem és a használó barátom között mozoghat fájl, mivel a szerkesztésében különböző feladatok vannak aminek egy része az Ő feladata, majd egyesítjük a kész beosztást. Lehet, hogy kicsit zagyvaságnak tűnik de meg van az oka, hogy így kell működnie. Egyébként semmilyen rettenetes dologról nincs szó, csak a mai világban ahol digitálisan nincs az embernek magánélete, (kutogatnak a gépeden ha kell hanem) és mások adatait törvény szerint köteles vagyok bizalmasan kezelni, ez miatt készült el ez a program. Emiatt vándorolhat egy fájl egymás között vagy email-ben, vagy USB-én. Egyébként csatolok két elmentett titkosított fájlt, hogy lásd megnyitva mondjuk notepaddel milyen a kinézete, mit tud kinézni belőle egy kíváncsiskodó idegen. Az algoritmusa saját magam által kitalált kód, semmi köze a ma használt kódolási eljárásoknak, mivel ezekről nekem akkor még fogalmam sem volt.. A visszafejtéshez használt kulcs van USB-én, mindkettőnknél. A fő problémám az volt, hogy a kulcsra, és a beosztott programok fájljára sem tudtam csak önmagában bármelyik könyvtárban fájlként rámutatni, mert a kulcs akkor jó ha a létezését sem sejti más, hogy sok fájl közül, melyik könyvtárban egyáltalán melyik az. Maga a beosztott fájl is legyen bárhol, valamilyen néven a gépen amit csak én tudok. Ezt szerettem volna megoldani, hogy jól működjön, a fájlok megnyitása bárhonnan az adott gépen, vagy USB-én. Remélem érthető volt ez a sok zagyvaság.

Ha tudsz jobb biztosabb programozás szempontjából szebb módszert erre lettem volna kíváncsi.
Köszönöm türelmedet és segítségedet.
Tisztelettel: Zsolt.
Zsolt
Mellékletek:

Fájlkezelés 2016 máj. 14 18:10 #1994

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 502
  • Köszönetek: 86
Az általad írtakat a következőképpen értelmeztem (bár lehet, hogy nem jól):
  • A program egy-egy példánya csak a gépek belső adattárolójára (merevlemez) van telepítve és az USB eszközre nem.
  • A "feloldó-kulcs" mindig az USB eszközön van, de a gépek belső tárolójában soha nincs jelen.

Ezek alapján az első javaslatom:
  • Legyen egy előre kigondolt nevű könyvtár, melyben az adatokat tárolod (ez lehet a program könyvtára is).
  • Legyen az USB eszközön is egy előre kigondolt nevű könyvtár, melyben a "feloldó-kulcsot" és (esetleg a másik gépre is átvinni szánt) adatokat tárolod.
  • A programban csak végig kell lépkedni a meghajtókon és megnézni, hogy léteznek-e az előre kitalált nevű könyvtárban a szükséges fájlok, majd megnyitni őket.
    Ez esetben nincs szükség a fájl megnyitásához párbeszéd ablakra, de egy értesítést érdemes megjeleníteni az éppen betöltött kulcs helyéről.
    Ha nincs meg a könyvtár akkor jöhet a párbeszéd ablak...

Érdekes lenne tudni azt is, hogy a védett adatoknak meg kell-e egyzeni a különböző gépeken és ha igen akkor a szinkronizálás hogyan történik... továbbá, hogy az adatok védelmére milyen módszert használsz...
Ezek miatt a probléma megoldása esetleg egészen más megközelítést igényelhet, főképp mivel a kulcs nyilvánvalóan nem utazhat együtt a védett adatokkal.
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64
Megköszönték: Trprogi

Fájlkezelés 2016 máj. 14 06:11 #1993

  • Trprogi
  • Trprogi profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 11
  • Köszönetek: 0
Üdvözlet kedves Gábor!

Elnézést a kevés infóért. A következők miatt kértem a segítséget. Írtam egy nyilvántartó programot melyben az adatokat recordokban tárolva mentettem el. A program jelszóvédelemmel, és titkosítással van ellátva, és a kulcs a gépen kívül van egy pendrivon van. De a program alapból abba a könyvtárba ment el mindent ahol a lefordított exe van. Mivel szeretném elérni a fájlokat bárhonnan (feloldó kulcs, fájlok szállíthatósága) ezért kellet volna a segítség. Közben megoldottam, de megmutatom, hátha jobb és biztosabb módszer is van. Azt kell tudni rólam, hogy nagyon amatőr vagyok mivel a programozásra senki sem tanított, mindenre magamtól kellett rájönnöm, ezért a megoldásaim lehet, hogy néha hajmeresztőnek tűnhetnek.

A kód részlet:

Var F,FF,Ht:Integer;
Tt:String[255];

begin
// kulcs kérése
showmessage('Most kérem a kulcsot!!!');

Megnyit.Execute; // a megnyit egy Topendialog komponens
Ht:=Length(Megnyit.InitialDir);
Tt:=Megnyit.FileName;
Delete(Tt,1,ht);
Label20.Caption:=Megnyit.InitialDir+Tt;

AssignFile(Kulcs1,Megnyit.InitialDir+Tt);
try
I:=0;
Reset(Kulcs1);
try ... és így tovább.

A segítséget előre is köszönöm.
Tisztelettel: Tprogi.
Zsolt

Fájlkezelés 2016 máj. 13 14:29 #1992

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 502
  • Köszönetek: 86
Kicsit több és főleg egyértelműbb infóra lenne szükség a problémáról, mert ennyiből nagyon nehéz kitalálni mi a valódi gond...
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

Fájlkezelés 2016 máj. 13 13:19 #1991

  • Trprogi
  • Trprogi profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 11
  • Köszönetek: 0
Üdvözletem mindenkinek!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan lehet azt megoldani, hogy egy általam elmentett rekordokból álló állományt megnyithassak bárhonnan a gépben lévő bármely csatlakoztatott meghajtóról.

A segítséget előre is köszönöm.

Trprogi.
Zsolt

  • Oldal:
  • 1