Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

UTF8 encoding 2018 máj. 03 09:13 #2299

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 504
  • Köszönetek: 86
Az említett hibaüzenet eléggé általános vagy inkább semmitmondó, de legfőképpen nem elég egyértelmű.
Ha nem a karakterlánc hossza okozza a hibát akkor az előbbi beírásomban olvasható hivatkozást megnyitva, az ott felsorolt és részletesen elmagyarázott (további 4) hibalehetőséget kell keresni a forráskódban. Abba mi (jelenleg) nem látunk bele.
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

UTF8 encoding 2018 máj. 03 06:04 #2298

  • flori
  • flori profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 2
  • Köszönetek: 0
Értem. Én a méretet pl itt 300 karakter hosszúra állítottam. Az előző proginál meg csak 50 volt.
Vélemény?

UTF8 encoding 2018 máj. 03 05:02 #2297

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 504
  • Köszönetek: 86
Elsőre azt mondanám, hogy itt nem igazán az UTF-8 kódolás miatt van a baj. A tippem, hogy az említett mező rövidebb a bevitt karakterlánc tárolásához szükségesnél.
Az UTF-8 karakterek nem egy bájt hosszúak, hanem 2, 3 vagy akár 4 bájt helyet is foglalhatnak. A feltételezhetően majd ilyen karaktereket is tartalmazó mezőket hosszabbra kell tervezni.

További infó a hibáról: www.firebirdfaq.org/faq79/
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

UTF8 encoding 2018 máj. 02 18:55 #2296

  • flori
  • flori profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 2
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!

Van egy kis progrim, ami ZConnectiont, ZQueryit és IBExpertet használ. Abban az esetben, hogy ha ékezetes betűket szeretnék az adatbázisba bevinni pl: hagyományos gyümölcsös kajszi, stb akkor az alábbi hibát kapom... méllékletben csatoltam a képet A ZConnection propertiesben codepage=UTF8 és controls_cp=CP_UTF8 van beállítva. Az IBExpert esetébe is UFT8.
Probáltam már minden féle lehetőséget. Irtam egy kisebb progit ott példáult működik.. nem értem :S

Köszönöm előre is segítséget

Üdv Flóri
Mellékletek:

  • Oldal:
  • 1