Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

ZeosLib és MSSql adatbázis műveletek 2019 márc. 10 10:25 #2325

  • szeti
  • szeti profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 1
Üdv!
Nekem át kellett térnem a TMSSQLConnection - TSQLQuery - TSQLTransaction trióra. Ezzel tökéletesen megy a dolog. ZeosLib-el nem volt kapacitásom tovább bíbelődni.

ZeosLib és MSSql adatbázis műveletek 2019 febr. 25 08:32 #2320

  • Zapapa
  • Zapapa profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 11
  • Köszönetek: 0
Az én problémámra rájöttem. Az SqlTrancsaczótion.Commit az amivel azonnal rögzíti is a rekordokat.:)

ZeosLib és MSSql adatbázis műveletek 2019 febr. 13 12:15 #2318

  • Zapapa
  • Zapapa profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 11
  • Köszönetek: 0
Most én is ezzel küzdök MySQL5.7 alatt. A táblában csak akkor látszik az új vagy a módosított adat, ha kilépek a programból.
A DbGridben minden ott van, akár 8-10 rekord is, de a táblába nem teszi be csak ha kilépek a programból.

ZeosLib és MSSql adatbázis műveletek 2018 júl. 18 20:44 #2300

  • szeti
  • szeti profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 1
Üdv Mindenkinek!
Szerencsére régóta nem volt problémám a Zeos csomaggal Lazarus alatt, de most nem találtam igazán jó megoldást az MSSql kapcsolat megfelelő kezelésére. Az NTWDBLIB.DLL- nek a legújabb verzióját használom, amivel sikerült is felépítenem a kapcsolatot, illetve Gridben tökéletesen megjelennek a tábla adatok, azonban a a Gridben egy egyszerű érték módosítást nem sikerül az adatbázisban véglegesíteni. Az Edit --> értékadás --> Post metódusok nem írják fel az adatbázisba a változást, akkor sem, ha egy tranzakcióba foglalom azokat. Hasonló beállításokkal egy firebird adatbázisban minden további nélkül tudok értéket módosítani. Mi lehet a probléma? Létezik erre valamilyen megoldás, vagy esetleg kompatibilitási gondról lehet szó? MSSql 2016-ról van szó, a Lazarusnak pedig az 1.8-as verzióját használom a 7.2.4-es Zeos csomaggal.
Köszönöm. Üdv. Tibor

  • Oldal:
  • 1