Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

SqlQuery nem aktiválható 2022 jún. 20 07:29 #2595

  • Pifek
  • Pifek profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 9
  • Köszönetek: 1
Progmokusnak EXTRA NAGY KÖSZÖNET!
"A "Csomag / Online Package Manager / " menüpont alatt keresd a ZeosDBO-t, az felteszi neked a legújabbat. ..."
Minden tökéletesen működik a ZeosDBO-val! Mindent látok, működik az sql is!
Küldtem neked egy virtuális aranyrudat. (Gondolatban semmi sem drága!)
Köszi szépen!
Mellékletek:
Megköszönték: progmokus

SqlQuery nem aktiválható 2022 jún. 18 19:26 #2594

  • progmokus
  • progmokus profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • "Amit egyszer leírok..., azt lehet később átírom"
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Ja, ha 32bites Lazarussal forditasz, akkor 32bites sqlite3.dll kell, ami beszerezhető innen
Windows 10, VirtualBox(Ubuntu Mate 21.04)
Lazarus 2.2.6
CodeTyphon 8.2
Megköszönték: Pifek

SqlQuery nem aktiválható 2022 jún. 18 19:21 #2593

  • progmokus
  • progmokus profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • "Amit egyszer leírok..., azt lehet később átírom"
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
A "Csomag / Online Package Manager / " menüpont alatt keresd a ZeosDBO-t, az felteszi neked a legújabbat.
Feldobsz egy ZConnectiont, "protocol = sqlite-3", "LibraryLocation = sqlite3.dll_elérése:)", "Database = adatbázisod_elérése", "Connected = true".
Aztán pl.: ZTable, "Connection = ZConnection", "Tablename = a_tábla_neve", "Active = True".
Ehhez feldob még egy DataSource kompot, beállítod, és egy TDBGrid-et ha ráállítasz, akkor már látni kell a struktúrát a rácsban. A többi tőled függ, mit akarsz.
A ZQuery-vel lehet dolgozni.
Ha a ZeosDBO-val csatlakozunk, érdemes a saját komponenseit használni.
Windows 10, VirtualBox(Ubuntu Mate 21.04)
Lazarus 2.2.6
CodeTyphon 8.2
Megköszönték: Pifek

SqlQuery nem aktiválható 2022 jún. 17 08:19 #2592

  • Pifek
  • Pifek profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 9
  • Köszönetek: 1
"Az SQLiteStudio cuccal lehet szöszmötölni:    sqlitestudio.pl/ "
Szöszmötölök. Még tetszik is, köszönöm, hogy ajánlottad.
Viszont a létrejövő adatbázist nem tudom felismertetni. Egyedül a FixedFormatDataset hajlandó aktívra állítani, de ott meg nem látom a táblákat, és csak egy Line nevű mezőt hajlandó felvenni.
Fontos lenne, hogy az adatbevitelt is meg tudjam oldani. Vagy itt SQL-ből megy minden?

SqlQuery nem aktiválható 2022 jún. 17 07:59 #2591

  • Pifek
  • Pifek profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 9
  • Köszönetek: 1
"Javaslom "dbf" adatbázishoz való csatlakozásra a ZEOS ACCESS komponenseit használni..." 
A csomagok telepítésénél megpróbáltam az LR_ZeosDB0.2.2-t feltenni. Teljesen újonnan felrakott Lazarus 2.2.2-be akartam feltenni. Megszakadt függőség hibaüzenetet kaptam. Mellékelem a képet. 
Hogyan tovább?
Mellékletek:

SqlQuery nem aktiválható 2022 jún. 13 16:46 #2590

  • Pifek
  • Pifek profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 9
  • Köszönetek: 1
Nagyon szépen köszönöm! Értékes információkat írtál! Sajnos egy pár napig nem valószínű, hogy ki tudom próbálni, de addig se akartam köszönet nélkül hagyni a hozzászólásodat.

SqlQuery nem aktiválható 2022 jún. 13 16:11 #2589

  • progmokus
  • progmokus profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • "Amit egyszer leírok..., azt lehet később átírom"
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Az SQLiteStudio cuccal lehet szöszmötölni:  sqlitestudio.pl/
Windows 10, VirtualBox(Ubuntu Mate 21.04)
Lazarus 2.2.6
CodeTyphon 8.2
Megköszönték: Pifek

SqlQuery nem aktiválható 2022 jún. 13 13:15 #2588

  • progmokus
  • progmokus profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • "Amit egyszer leírok..., azt lehet később átírom"
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Hamár egyszer saját magadnak csinálod, akkor inkább használj SQLite adatbázist! A dbf adatbázist csak arra jó, hogy a meglévő xbase-ből az adatokat átszivattyúzuk más egyéb adatformátumba, ami kezeli az SQL-t.
Nekem is van egy Pénztár és készletkezelő programom (nem én csináltam), ami még dbf-ben tárolja az adatokat (xbase++ cuccal csinálták a progit), én csak olvasok belőle ODBC-n keresztül SQL-el (írni nem merem, nehogy kihaljon a progi és összecsessze az indexeket), így viszont olyan dolgokat is meg tudok csinálni, amit az eredeti progi nem / vagy külön modult kellene vásárolni hozzá :D, pl.: saját selejtkezelés és felhasználás, egyszerű webes modul stb.), persze mindez külön progi, csak az adatokat érem el. Ha saját adatokkal dolgozok, akkor inkább SQLite...
Windows 10, VirtualBox(Ubuntu Mate 21.04)
Lazarus 2.2.6
CodeTyphon 8.2
Megköszönték: Pifek

SqlQuery nem aktiválható 2022 jún. 12 19:21 #2587

  • progmokus
  • progmokus profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • "Amit egyszer leírok..., azt lehet később átírom"
  • Hozzászólások: 78
  • Köszönetek: 16
Valószínű hiba, hogy a TDbf mint olyan, nem támogatja az SQL lekérdezéseket (nincs benne SQL értelmező! Csak a TDataSet osztály dolgait lehet használni keresésre, pozícionálásra stb.
Javaslom "dbf" adatbázishoz való csatlakozásra a ZEOS ACCESS komponenseit használni és pl.: ADO driveren keresztül (ODBC kapcsolatot kell létrehozni).

Windows felügyeleti eszközök / ODBC data source (32bit/64bit) / Felhasználói adatforrás
Itt hozzáadunk egy új forrást a dbf könyvtár elérésével (pl: sajatdbf), beállitjuk a drivert "Microsoft dbase driver (*.dbf), dbse 5 driver.
TZConnection komponenssel kapcsolódunk a forráson keresztül, TZQery, TZTAble stb. cuccal lehet dolgozni az adatbázisban, és így már lehet dbf adatbázisból SQL használatával dolgozni.
Windows 10, VirtualBox(Ubuntu Mate 21.04)
Lazarus 2.2.6
CodeTyphon 8.2
Megköszönték: Pifek

SqlQuery nem aktiválható 2022 jún. 09 06:20 #2585

  • Pifek
  • Pifek profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 9
  • Köszönetek: 1
Köszönöm a segítőszándékodat! Összeállítottam egy projectet. A c gyökérbe kell felmásolni, akkor megtalálja a táblákat. Képeket is mellékelek. Én az objektumoknál állítom be a szükséges paramétereket. Programsort még nem tettem bele. A tábla szépen megnyílik, az SqlQuery1 viszont nem. Valamit biztosan rosszul csinálok, de remélem most kiderül. 
Mellékletek:

SqlQuery nem aktiválható 2022 jún. 08 11:41 #2584

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
Ez alapján a hiba az adatfolyam nem megfelelő kezelése is lehet vagy esetleg maga az sql parancs nincs rendben.
Ha megvan a forráskódban a hely ahol a hiba keletkezik azt a részletet nézd át alaposan vagy töltsd fel ide és ránézek (legobb lenne egy minimalista alkalmazás ami produkálja a hibát).

Lásd még: forum.lazarus.freepascal.org/index.php?topic=52219.0
Továbbá: wiki.freepascal.org/Working_With_TSQLQuery
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64
Megköszönték: Pifek

SqlQuery nem aktiválható 2022 jún. 07 19:57 #2583

  • Pifek
  • Pifek profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 9
  • Köszönetek: 1
Írás, olvasás engedélyezve. Ezt egyszerű lett volna javítani, de máshol van a hiba.
Az adatfolyam hiba jön először. Aztán a másik. Az aktiválás nem sikerül, aztán zárolhatja valahogy, és akkor már a második aktiválási kisérletnél hozzáférés gondok vannak.
Én abba az irányba indultam el, hogy az SqlQuery nem kompatibilis a régebbi adatbázisformátumokkal. Ezért próbáltam ki mást is, de az már túlzás, hogy semmi se legyen jó.

SqlQuery nem aktiválható 2022 jún. 07 14:44 #2582

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 499
  • Köszönetek: 86
A "hozzáférés megtagadva" hiba arra utalhat, hogy a fájlhoz a fájlrendszerben megadott hozzáférési jogok nem megfelelőek, esetleg valamilyen biztonsági szoftver gátolja a hozzáférést (ez utóbbi kevésbé valószínű otthono felhasználók esetén). Az "adatfolyam blabla..." hiba lehet ennek következménye...

Nézd meg a kérdéses adatbázis állományhoz (fájlhoz) beállított hozzáférési jogokat: tulajdonos, csoport, írás, olvasás
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64
Megköszönték: Pifek

SqlQuery nem aktiválható 2022 jún. 07 13:52 #2581

  • Pifek
  • Pifek profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 9
  • Köszönetek: 1
Segítséget szeretnék kérni. Hátha van köztetek, aki találkozott már hasonló problémával.Egy adatbáziskezelő progit írok saját használatra. Megvannak a táblák, a kulcsok, összekapcsoltam őket, szépen működnek. Elérkeztem arra a pontra, hogy lekérdezéseket állítsak össze, és itt kezdődnek a bajok.dbf táblákat használok, de az SqlQuery nem hajlandó beolvasni a tábla tartalmát. Nem lehet aktívra állítani.Próbálkoztam más formátumokkal is (csv, db3, fdb, slk, dif), de semmit nem nyit meg.
Első aktivitási próbára mindig azt kapom, hogy nem jó a formátum, a másodikra pedig hozzáférési probléma van.
A környezet: Kubuntu, Lazarus 2.2.2, (de a Windowsos).
Korábban Delphiben dolgoztam, ott  minden szépen működött.
Mit lehet ilyenkor tenni?
Mellékletek:

  • Oldal:
  • 1