Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz:Ubuntu, a mainIDE vibrál/nem hasaználható 2008 dec. 10 15:45 #270

  • Thotacc
  • Thotacc profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 8
  • Köszönetek: 0
Nincs sok otletem, de probald meg lazarus.sourceforge.net -rol feltenni forrasbol a lazarust, a legujabb free pascal -al. Egyiket se repo-bol. Esetleg -ha kello kesztetest erzel magadban- akkor FP is mehet forrasbol. Minden mas tokeletesen mukodik? Nekem 1000HD-m van es azon hibatlanul fut.

Ubuntu, a mainIDE vibrál/nem hasaználható 2008 dec. 04 02:24 #259

  • xbspiro
  • xbspiro profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 1
  • Köszönetek: 0
Hardver: EEE PC 901
Rendszer: Ubuntu 8.04 EEE
V: 0.9.24 (repo)

Synaptic-kal telepítettem a Lazarust. Indítás után a mainIDE elkezdi magát firssíteni (folyamatosan újratölti önmagát), emiatt a panel bal oldalán levő gombok (mentés, stb.) vibrálnak, nem kattinthatóak, de feléjük húzva a kurzort az egérsúgó (hint) megjelenik. A fülek (Standard, System, SynEdit, stb.) megjelennek és kattinthatóak, de üresek. A legördülő menük használhatóak, de ha egy ablak meg van nyitva, akkor az onnantól nem bezárható. A többi ablak normálisan működik, de maga az IDE nem zárható be; kilőni csak a System Monitorral lehet.

Rendszer: UNR Ubuntu 8.10

Feltettem egy újabb változatot, hátha. A probléma megmaradt, itt viszont az IDE megnyitása után nem lehet más ablakra átváltani (a System Monitorra sem), így marad az újraindítás. Itt már megpróbálkoztam a SoruceForge-on található csomagokkal is: a 0.9.24-es és a 0.9.22-es ugyanezt produkálta; a 0.9.20-as felmegy, de nem indítható parancssorból, a menükben nem jelenik meg és a Synaptic szerint pedig 0 bájtot telepít. Az SVN-változat (0.9.27) építése (build) FPC 2.2.0 alatt compile, 2.2.2.0 alatt pedig linkelés közben száll el.

Windows alatt sohasem volt hasonló problémám. Ha kell, töltök fel videót valami fájlmegosztóra a jelenségről. Ha valaki találkozott hasonlóval/tud rá megoldást, örömmel venném a válaszát. Köszi!

  • Oldal:
  • 1