Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz:telepítési probléma 2008 dec. 10 05:52 #262

  • harrichy
  • harrichy profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 44
  • Köszönetek: 0
KÖSZI
Segített,most már működik.

Válasz:telepítési probléma 2008 dec. 09 13:43 #261

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 504
  • Köszönetek: 86
Szia!

Nézd meg ezt:
www.lazarus.freepascal.org/modules.php?op=modload&name=FAQ&file=index&myfaq=yes&id_cat=2#q57

+ + +

A Lazarus letöltések között található (Win32) változat tartalmaz olyan hibákat amelyek valószínűleg az UTF-8 karakterkódolásra történő átállás hiányosságaira vezethetők vissza. (Például: ha az operációs rendszerben a felhasználó neve ékezetes karaktert tartalmaz akkor a konfigurációs fájlokat nem találja meg a Lazarus.) A karakterkódolás átalakítása több helyen kimaradt a kódból. A hiba már be van jelentve és Vincent Snijders foglakozik vele, a javítás a 0.9.28 változatban várható: bugs.freepascal.org/bug_view_advanced_page.php?bug_id=12449

Addig is a megfelelő működés érdekében a következőket tettem:

Uninstall után, de az új változat telepítése előtt kézzel töröltem a régi konfigurációs fájlokat, mert a telepítő nem írta felül őket: "C:\Documents and Settings\***\Local Settings\Application Data\lazarus"
(*** = a felhasználó neve)

A Lazarus parancsikont (Startmenüben, az Asztalon és a Gyorsindítón) kiegészítettem úgy, hogy a "Cél:" után szóközzel elválasztva beírtam a konfigurációs fájlok helyét. Nálam: Cél: "D:\prog\lazarus\lazarus.exe --pcp=D:\prog\lazarus"

Beállítottam (Lazarus-ban) a teszt könyvtárat: "Environment(menü)/Environment options/Files/Directory for building test projects"

Remélem ez segít!
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

telepítési probléma 2008 dec. 09 08:31 #260

  • harrichy
  • harrichy profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 44
  • Köszönetek: 0
sziasztok.
letöltöttem a 0.9.26 verziót,win xp-t használok,feltelepítettem mikor indítanám, hibaüzenetet ad :can't find unit interfaces used by project1.
mi lehet a probléma és a megoldás?

  • Oldal:
  • 1