Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz:Ubuntu Lazarus Sqlite Zeosdbo 2009 márc. 11 13:33 #305

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Helló mindenkinek!

Hát megoldottam a problémámat.

A következő volt a gond:
Ugye Ubuntu 8.04-est használok sqlite2 és sqlite3-as adatbázisokkal.
A gond a zeos componens-be volt, mert a sima libsqlite.so akarta használni a libsqlite3.so helyett. így a componens src/plain/ZPlainSqLite3.pas fájlba a if linux-os résznél javítottam ezt a kis gondot és csiribí-csiribá már is remekül működik a zeos conponens.

Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget!
Minden ötlet egy lépéssel előbbre vitt a hiba kijavításához.
Nem tudom hogy ez bug-e ezért nem fogom feltenni a zeos oldalára, azon kívül nem tudom hogy ez a hiba másoknál is kijött-e vagy csak nálam.

Üdv:
Bomber87

Válasz:Ubuntu Lazarus Sqlite Zeosdbo 2009 márc. 03 13:01 #302

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Helló!

Köszönöm a segítséged, tovább keresgéltem neten, és én is találtam valami érdekeset.

Most már pontosítani tudom a gondomat.
Tudom hogy sqlite3-as adatbázisom van, ezért mondta rá a zeos amikor 2.8-asnak állítottam be hogy "file is encrypted or not database file" így egy részről a gond megoldódott.
Másrészről viszont nem mert ha a zeosdbo-ba beállítom hogy sqlite3-as databset szeretnék megnyitni és azt mondom hogy connectálja akkor "Access Violation" hibát dob vissza, ami számomra érthetetlen, mert a consol-os sqlite3-mal meg tudom nyitni a database-t. Én kerestem neten hát ha találok valami megoldást a dologra, de sajnos semmi féle bejegyzést nem találtam ezzel a hibával.:(

Még mindig két lehetőséget látok a probléma megoldására, egyik segítene nekem valaki megfogalmazni és lefordítani angolra a hibát és akkor a zeosdbo főrumjára feltenni, hogy hát ha ott tudják rá ott a megoldást, a másik valakinek már volt ilyen hibája és sikeresen megoldotta, és megosztaná velem a rejtély nyitját.

Nagyon szépen köszönök előre is minden fajta segítséget.

Üdv:
Bomber87

Válasz:Ubuntu Lazarus Sqlite Zeosdbo 2009 márc. 02 13:01 #301

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 504
  • Köszönetek: 86
Találtam neked valamit a Google segítségével.

Több módon is megpróbáltam, de az oldalon használt tartalomkezelő egy kicsit bogaras, ezért nem lehet az URL-t tiszteségesen beilleszteni. (Érdekes, hogy az előnézet minden esetben tökéletes)

Ha bemásolod a címsorba és kitörlöd a szóközt(?) belőle akkor meg tudod majd nyitni:

www.mail-archive.com/sqlite-users@sqlite.org/msg18193.html


Mezei URL-ként ez lesz belőle:

msg18193

... vagy ez:

www.mail-archive.com/sqlite-users@sqlite.org/msg18193.html

Ha pedig kódként próbálom:
http://www.mail-archive.com/sqlite-users@sqlite.org/msg18193.html


HOPPÁ!
na jó...
elég volt ebböl...
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

Ubuntu Lazarus Sqlite Zeosdbo 2009 febr. 23 12:17 #300

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!

Frissítettem az enviromentemet a minap hát a minap már volt pár napja de nem is ez a lényeg. Jelenleg ez k a programok vannak fent:

  • Lazarus 0.9.26
  • Zeosdbo 6.6.4
  • Ubuntu 8.0.4
  • Fent van az Ubuntun az sqlite lib-je még a lib dev-je is.

    Most jön a lényeg, van nekem egy mezei egy táblás sqlite adatbázisom. Igaz azt nem tudom hogy 2.8 vagy 3-as de eddig a régebbi Lazarus-nál és a régebbi Zeosdbo-nál a 3-as sqlite volt beállítva.
    De a jelenlegi összeállításba, ha a zconnectionba beállítom ezt az egyszerű adatbázis fájlt és protokollnak sqlite-3 választom akkor "Access violation" ha sqlite-2.8 választom akkor pedig "SQL Error: file is encrypted or is not a database". Nem tudok túl sokat angolul de ezt még én is értem mit jelent, de a probléma az hogy se nem nincs titkositva se nem rossz fájlt adtam meg mert háromszor is megnéztem hogy jó fájlt adtam meg ami egy adatbázis.

    Végül a kérdés: Mi a hiba? Miért nem tudom megnyitni a sqlite adatbázisomat zeosdbo-n keresztül?

    Sajnos mint írtam nem tudok túl sokat angolul főleg nem eleget ahhoz, hogy társalogjak angol fórumon. Ha elég jól tudnék, akkor írnék a zeos fórumára vagy a lazarus (angol) fórumára. Ha nem tudtok ti sem semmi megoldást akinek van kedve és esetleg elég jól tud angolul azt szeretném megkérni hogy esetleg segítsen nekem lefordítani a gondomat, hogy feltudjam tenni a zeos fórumára és akkor talán kapunk valami választ... a gondra.

    Akárhogyan is mindenkit szeretnék megkérni hogy segítsen nekem aki tud.

    Mindenkinek előre is köszönöm!

    Üdv:
    Bomber87

    • Oldal:
    • 1