Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz:Sqlite3 2010 máj. 24 10:34 #520

  • slama
  • slama profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 17
  • Köszönetek: 0
TÖRÖLVE

Válasz:Sqlite3 2009 dec. 06 16:50 #432

  • ejbenjaro
  • ejbenjaro profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 66
  • Köszönetek: 4
Ez a linux szépsége ;), bütykölni kell. Saját tapasztalat, hogy a túlságosan felhasználóbarát linux disztribúciók (mint az Ubuntu is), nem jól viselik az ilyenfajta bütyköléseket, mert arra vannak kihegyezve, hogy mindent a repókból a csomagkezelővel telepítsél fel. Gond akkor van, ha neked valami olyasmi kell ami nincsen a repóban, vagy régebbi, mint amire szükséged van. Én azért választottam a Zenwalk linuxot, mert többek között arra is ki van hegyezve, hogy lehessen rajta programokat fejleszteni (bár én csak hobbi szinten barkácsolgatok így azért erős túlzás ezt fejlesztésnek/programozásnak nevezni). Igaz nem annyira felhasználóbarát mint az Ubuntu, és a repóiban sincsen olyan sok szoftver, de amire szükségem van az többnyire megvan, vagy kis barkácsolással feltehető mint pl. a lazarus is.
Mottó:
"Az ember sokszor más mint aminek látszik. De ritkán jobb..."
--
Gép : Asus P5G41T-M LX, Intel Celeron DC E3400, 4GB DDR3, 320GB SATA2, minden más integrált.
OS : Ubuntu 14.04
--
web: lassuviz.blogspot.hu/

Válasz:Sqlite3 2009 dec. 06 12:37 #431

  • KöveZoli
  • KöveZoli profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 23
  • Köszönetek: 0
Való igaz, hogy most kezdtem el linux-szal foglalkozni.
Azt gondoltam, hogy majd jó lesz, de megmondom őszintén, nyűg az egész.
Csak azért nem adom fel, mert meg akarom csinálnia linuxos számlázót, ami azt tudja, ami nekem kell.
De borzasztóan unalmas, hogy hol ez hiányzik, hol az. Mi a francért nem lehet úgy megcsinálni, hogy az ilyen -2-es szintű lúzerek is használni tudják.
A windows vacak, nem biztonságos, értelmetlenül nagy, de ha kell valami, feltelepítem, aztán működik.

Válasz:Sqlite3 2009 dec. 06 12:24 #430

  • ejbenjaro
  • ejbenjaro profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 66
  • Köszönetek: 4
Hát szerintem nálad a probléma azzal van, hogy némi linux ismeretet fel kellene szedned ahogy látom. Ubuntura minek szedtél le egy RPM csomagot??? Ubuntura DEB csomag való. De egyébként sem arról írtam az előbb, hogy ilyen csomagokból telepítem fel a cuccot, hanem arról, hogy forrásból. Persze lehet az Ubuntuban ez kicsit másként működik, mint a Zenwalkon, hiszen az Ubuntu lassan már majdnem Windows. Na a lényeg. Bizonyára jó nagy kavar lehet már a gépeden ami a lazarust meg a freepascalt illeti. Szóval lehet el kellene távolítanod az egészet onnan (amit a csomagkezelővel tettél fel, azt azzal, amit kézzel forrásból az meg csak úgy törölni, nem megfeledkezve a home könyvtáradban a .lazarus könyvtárról ahol a helyi beállításai vannak a cuccnak), majd szépen feltelepíteni mindent a nulláról újra.
Mottó:
"Az ember sokszor más mint aminek látszik. De ritkán jobb..."
--
Gép : Asus P5G41T-M LX, Intel Celeron DC E3400, 4GB DDR3, 320GB SATA2, minden más integrált.
OS : Ubuntu 14.04
--
web: lassuviz.blogspot.hu/

Válasz:Sqlite3 2009 dec. 06 11:53 #429

  • KöveZoli
  • KöveZoli profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 23
  • Köszönetek: 0
Csak a te programod volt az, amelyik csak sudo-val indított lazarussal indult el.

Leszedtem a lazarust.
Ahogy írtad, bemásoltam egy programok/lazarus könyvtárba a src-t (-ide és társai nem szükségesek?)
Aztán leszedtem ezt:
ftp://ftp.hu.freepascal.org/pub/fpc/dist/2.2.4/i386-linux/rpm/fpc-2.2.4-1.i386.rpm

Bemásoltam egy fpc könyvtárba a lazrus könyvtárba, ott kicsomagoltam, és a compiler path-ba beírtam az fpc elérési útját.
Az FPC source directory maradt a megadott: /usr/share/fpcsrc/$(FPCVER)/

Zeoslib-et kicsomagoltam a componens könyvtárba egy zeoslib könyvtárba.
Telepítenéma csomagot, de ez fogad:

The package "zcomponent 6.6.5" failed to compile.
Remove it from the installation list?

Zcomponentreg-et jelöli ki a pas-ban.

Válasz:Sqlite3 2009 dec. 06 09:40 #428

  • ejbenjaro
  • ejbenjaro profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 66
  • Köszönetek: 4
Nem tartom szerencsésnek, hogy sudo kell a lazarushoz. Ha valami olyan programot írsz, akkor ha sudoval fut a lazarus bármit megtehet a rendszereden program. Tönkre is teheti.

Én lazarust a saját könyvtáramba pakoltam be. Ehhez leszedtem a netről a zippelt forráskódot ( letöltés ), majd kicsomagoltam a saját könyvtáramba (/home/peti/Programok/lazarus). Aztán terminálban a lazarus könyvtárban kiadtam a make clean all LCL_PLATFORM=gtk2 parancsot ami szépen lefordította nekem a cuccot. Le kellett még szednem az FPC forrását is, hiszen ez kell a lazarusnak. Ezt a forrást is saját könyvtáramba tettem. Az FPC-t magát (értsd a binárist/futtathatót) pedig felpakoltam a csomagkezelővel. Miután a lazarus "lefordult" elindítottam, belőttem neki, hogy hol van az FPC forráskódja, merre van az FPC bináris, stb. és azóta boldogan használom ;). Ha fel kell pakolni rá egy componenst, akkor nem kell sudózni meg semmi ilyen extra. Mindössze beteszem a cuccot a lazarus components könyvtárába, majd a lazarusból simán telepítem azt. Meglehet nem ez a legoptimálisabb megoldás, de számomra a legkényelmesebb.
Mottó:
"Az ember sokszor más mint aminek látszik. De ritkán jobb..."
--
Gép : Asus P5G41T-M LX, Intel Celeron DC E3400, 4GB DDR3, 320GB SATA2, minden más integrált.
OS : Ubuntu 14.04
--
web: lassuviz.blogspot.hu/

Válasz:Sqlite3 2009 dec. 05 16:22 #427

  • KöveZoli
  • KöveZoli profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 23
  • Köszönetek: 0
Igen, már nincs ott.
Bemásoltam a componens könyvtárba, és onnan telepítettem.
Folyamatosan reklamált a hiányzó letöltések könyvtárban lévő zeoslib miatt, de végül is felment.
A programodat csak úgy tudom elindítani, ha a lazarust sudo-val indtom terminálból. De legalább fut, és meg tudom nézni :)

Válasz:Sqlite3 2009 dec. 04 19:58 #426

  • ejbenjaro
  • ejbenjaro profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 66
  • Köszönetek: 4
És azóta gondolom törölted is. Szerintem a legtisztább az lenne, ha leszednéd a ZEOS-t a lazarusról, majd az egész zeos csomagot betennéd a lazarus components könyvtárába (mivel csomagkezelővel telepítetted, fogalmam sincsen, hogy hol találod), aztán onnan telepítenéd újra a zeos-t.
Mottó:
"Az ember sokszor más mint aminek látszik. De ritkán jobb..."
--
Gép : Asus P5G41T-M LX, Intel Celeron DC E3400, 4GB DDR3, 320GB SATA2, minden más integrált.
OS : Ubuntu 14.04
--
web: lassuviz.blogspot.hu/

Válasz:Sqlite3 2009 dec. 04 18:08 #425

  • KöveZoli
  • KöveZoli profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 23
  • Köszönetek: 0
Megnéztem, de nem fut le:

/home/sajti/Letöltések/zeoslib/packages/lazarus/zcore.pas(17) Error: Can't create object file: /home/sajti/Letöltések/zeoslib/packages/lazarus/build/zcore.o

Mondjuk nem világos, hogy mit akar a letöltések könyvtárban.
A Zeoslib komponens telepítésekor ezt a könyvtárat jelöltem meg a csomag telepítéséhez.

Válasz:Sqlite3 2009 nov. 28 20:41 #424

  • ejbenjaro
  • ejbenjaro profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 66
  • Köszönetek: 4
Szia!

Van egy programom amit itt érhetsz el. Ebben ha jól emlékszem, akkor ZEOS-t használok. Nézd meg, talán példának elmegy.
Mottó:
"Az ember sokszor más mint aminek látszik. De ritkán jobb..."
--
Gép : Asus P5G41T-M LX, Intel Celeron DC E3400, 4GB DDR3, 320GB SATA2, minden más integrált.
OS : Ubuntu 14.04
--
web: lassuviz.blogspot.hu/

Válasz:Sqlite3 2009 nov. 28 16:41 #423

  • KöveZoli
  • KöveZoli profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 23
  • Köszönetek: 0
Tisztára amatőr bénának érzem magam.
A példákat sem tudom futtatni.

Válasz:Sqlite3 2009 nov. 28 12:17 #422

  • ejbenjaro
  • ejbenjaro profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 66
  • Köszönetek: 4
A Zeos csomagban vannak példa fájlok, azok sem mennek?
Mottó:
"Az ember sokszor más mint aminek látszik. De ritkán jobb..."
--
Gép : Asus P5G41T-M LX, Intel Celeron DC E3400, 4GB DDR3, 320GB SATA2, minden más integrált.
OS : Ubuntu 14.04
--
web: lassuviz.blogspot.hu/

Válasz:Sqlite3 2009 nov. 23 07:47 #421

  • KöveZoli
  • KöveZoli profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 23
  • Köszönetek: 0
Ha van fent, akkor is.
De egyenlőre csatlakozni szeretnék az adatbázishoz, és akkor van Access Violation.

Válasz:Sqlite3 2009 nov. 22 18:41 #420

  • ejbenjaro
  • ejbenjaro profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 66
  • Köszönetek: 4
Szerintem kell még egy Dataset illetve egy ZQery is.
Mottó:
"Az ember sokszor más mint aminek látszik. De ritkán jobb..."
--
Gép : Asus P5G41T-M LX, Intel Celeron DC E3400, 4GB DDR3, 320GB SATA2, minden más integrált.
OS : Ubuntu 14.04
--
web: lassuviz.blogspot.hu/

Válasz:Sqlite3 2009 nov. 22 14:59 #419

  • KöveZoli
  • KöveZoli profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 23
  • Köszönetek: 0
Első próbálkozás sikertelen:

SQLite database browser-rel létrehoztam egy adatbázist, benne egy táblát egyetlen mezővel.
Formra feltettem egy TZConnection-t, kikerestem az adatbázist, protocol: sqlite-3, s ha csatlakozni szeretnék,akkor :Access Violation. :(

Hiányzik még valami?

Válasz:Sqlite3 2009 nov. 22 11:09 #418

  • KöveZoli
  • KöveZoli profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 23
  • Köszönetek: 0
A FreePascalt telepítettem synapticból, a Lazarust letöltöttem a netről, és az archivumkezelőből indítottam el, ott elvetve, hogy a csomagkezelőben van egy jobban támogatott régebbi verzió.

Csak simán elindítottam a Lazarust, és szerettem volna feltenni a komponenest.
De ha elindítom a terminált, belépek a Lazarus könyvtárába, és sudo lazarus-ide -t indítok (így kell?), akkor is ugyanazzal áll le.


upd:

Elvileg most fent van.
Telepítettem a libdlc-dev -t.
Ezután az lsqlite-ot hiányolta, ami viszont fent volt, így azokat újratelepítettem.

Válasz:Sqlite3 2009 nov. 22 09:56 #417

  • ejbenjaro
  • ejbenjaro profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 66
  • Köszönetek: 4
Őszintén szólva én nem a csomagkezelővel telepítem a lazarust pont az ilyen szívások miatt amiket te is tapasztaltál. Nekem csupán a free pascal van fent csomagból. A Zeoslib komponenst ugye úgy próbálod telepíteni, hogy a lazarus root-ként van futtatva?
Mottó:
"Az ember sokszor más mint aminek látszik. De ritkán jobb..."
--
Gép : Asus P5G41T-M LX, Intel Celeron DC E3400, 4GB DDR3, 320GB SATA2, minden más integrált.
OS : Ubuntu 14.04
--
web: lassuviz.blogspot.hu/

Válasz:Sqlite3 2009 nov. 21 17:46 #416

  • KöveZoli
  • KöveZoli profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 23
  • Köszönetek: 0
Az utolsó kínjára feltettem ezt synapticból:
libgl1-mesa-swx11

erre felment a komponens

de leszedte az ubuntu-desktop-ot, amitől kínkeservesen lassú lett a gép

gondolom, rosszat telepítettem...
melyiket kellett volna?

Válasz:Sqlite3 2009 nov. 21 17:02 #415

  • KöveZoli
  • KöveZoli profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 23
  • Köszönetek: 0
Nos, most jutottam el a ZeosLib komponens telepítéséhez, de az alábbi üzenetekkel elakad:

/usr/bin/ld: warning: /home/sajti/.lazarus/bin/link.res contains output sections; did you forget -T?

/usr/bin/ld: cannot find -lXtst

/usr/lib/lazarus/0.9.28.2/ide/lazarus.pp(129,1) Error: Error while linking

/usr/lib/lazarus/0.9.28.2/ide/lazarus.pp(129,1) Fatal: There were 1 errors compiling module, stopping

A neten nem láttam pont erre a hibára utalást.
Hogyan tudnám orvosolni?

upd:
ezt megtettem:
sudo aptitude install libxtst-dev

de most ez a baja:
/usr/bin/ld: cannot find -lGL

Válasz:Sqlite3 2009 nov. 10 20:13 #410

  • ejbenjaro
  • ejbenjaro profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 66
  • Köszönetek: 4
Szia!

Itt sem muszáj pusztán SQL parancsokkal operálnod. Vannak a Lazarus-ban olyan komponensek, amelyeket hozzá tudsz rendelni az adatbázisod egy egy mezőjéhez, vagy akár egész táblájához is. Ha megnézed, akkor a komponens paletta Data Controls fülén van pár ilyen. Valamint a Lazarus weboldalán a Wikiben van rövid tutorial, ami indulásnak jó lehet ( Link ). Javaslom, hogy azért nézd meg a ZeosLib -et is. Ez komponensként telepíthető a Lazarus alá, elég kényelmes és sokfajta adatbázist támogat. Valamint a csomagban ha jól emlékszem vannak DEMO-k is amelyekkel el lehet sajátítani a használatát.
Mottó:
"Az ember sokszor más mint aminek látszik. De ritkán jobb..."
--
Gép : Asus P5G41T-M LX, Intel Celeron DC E3400, 4GB DDR3, 320GB SATA2, minden más integrált.
OS : Ubuntu 14.04
--
web: lassuviz.blogspot.hu/

Válasz:Sqlite3 2009 nov. 10 17:13 #408

  • KöveZoli
  • KöveZoli profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 23
  • Köszönetek: 0
Köszi, most már a helyén van.
Eddig Delphiben használtam adatbázis kezelést.
Ott paradox táblát csináltam, TTable, DataSource, Dataset stb komponensekkel értem el az adatbázist, benne a táblákat.
SQL-t csak paraméteres lekérdezéshez használtam (pl ingatlan szűrése futásidőben megadott paraméterek alapján). Tábla rekordjainak felvitelére, módosítására stb. még nem.
Sajnos a Delphis könyvek nem térnek ki a használatukra. Delphi 3, 5, Marco Cantú D5 mesteri szinten.
Néztem pár oldalt (prog.hu, softwareonline.hu), de ott a MSSQL-t boncolgatják.
Segítséget szeretnék kérni Lazarus + SQLite3 használatára.
A célom egyszerű: egy számlázó programot szeretnék írni magamnak (ubuntu-t használok), készletkezeléssel.

Válasz:Sqlite3 2009 nov. 09 07:11 #406

  • ejbenjaro
  • ejbenjaro profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 66
  • Köszönetek: 4
Az SQLite3Dataset telepítéséhez válaszd ki a Package menü Configure installed packages menüpontját és ott add hozzá a csomagokhoz, majd fordítsd újra a lazarust.
Vagy Használhatod a ZEOSDB-t is, ezt a netről kell letölteni és le van írva benne, hogy hogyan kell telepíteni ;).
Mottó:
"Az ember sokszor más mint aminek látszik. De ritkán jobb..."
--
Gép : Asus P5G41T-M LX, Intel Celeron DC E3400, 4GB DDR3, 320GB SATA2, minden más integrált.
OS : Ubuntu 14.04
--
web: lassuviz.blogspot.hu/

Válasz:Sqlite3 2009 nov. 08 17:18 #405

  • KöveZoli
  • KöveZoli profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 23
  • Köszönetek: 0
Én is ezzel kezdtem a próbálkozást adatbázis eléréséhez.
De nekem a Lazarusban nincs SQLite3Dataset.
Külön kell telepíteni hozzá valamit?
SQLite3 fent van. Adatbázist megcsináltam, eddig két táblával.

Válasz:Sqlite3 2009 márc. 28 16:06 #317

  • bszabi
  • bszabi profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 1
  • Köszönetek: 0
Ürv mindenkinek!

entelepitettem a Lazarus sajat sqlite3 csomagjat (Delphiben prokalkoztam mar adatbazissal fenyevekkel ezelött amire nagyon hasonlit);
dobd a Form-odra:
Sqlite3Dataset,
Datasource,
DBGrid

az SQL parancsokat pedig egyszerüen az SQlite3Dataset-be irhatod, pl.:
Sqlite3Dataset1.ExecSQL('Insert into table1 (nameid) values ('+Edit1.text+')');


sqlite3-admisztratornak ajanlom a Firefox kiterjeszteszt, kicsit szokni kell az elejen de aztan jo.

Válasz:Sqlite3 2009 márc. 24 16:18 #316

  • moorland
  • moorland profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 22
  • Köszönetek: 0
Még annyi, hogy az sqlite.dll a project mappájában is ott kell lennie.

Válasz:Sqlite3 2009 márc. 23 13:50 #315

  • moorland
  • moorland profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 22
  • Köszönetek: 0
Amit reggel raktam fel most látom, hogy nem tökéletes, van ennél jobb is. Csak nagyon korán volt még. Ha haza megyek küldök el másik verziót. Egyébként én külső szerkesztővel szoktam létrehozni az adatbázist, de elméletileg kell, hogy működjön a programból is. Szerkesztőnek egész jó az sqliteadmin, de van fizetős is, illetve annak a csökkentett tudású free verziója is.
Üdv mindenkinek.

Válasz:Sqlite3 2009 márc. 23 11:51 #313

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Helló!

Én már egy ideje szenvedek az sqlite3-mal. Van már sqlite3 adatbázisod? Programból akarod létrehozni vagy meglévővel dolgoznál? Ha programból akarod létrehozni akkor van a moorland féle query-s meg meglehet csinálni még egy féle kép(www.geocities.com/camara_luiz/). Ez egy egész jó alapot ad hozzá.Ezen az oldalon vannak tutorial lazarus progik sqlite3 kapcsolathoz. Ha gondolod nézd meg.

Remélem majd tudok segíteni.
Üdv:
Bomber87

Válasz:Sqlite3 2009 márc. 23 05:16 #312

  • moorland
  • moorland profilkép
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 22
  • Köszönetek: 0
procedure Tfrm_ujvendeg.FormCreate(Sender: TObject);
var sql_rubin: TSQLQuery;
fv_ds:TDataSource;
begin
fv_szuldate.EditMask := '0000.00.00;0;_';
fvme_telszam.EditMask:= '00-000-0000;0;_';

sql_rubin := TSQLQuery.Create(Self);
db_rubin.DatabaseName:= 'c:\data\rubin.db';
db_rubin.HostName := '127.0.0.1';

sql_rubin.DataBase := db_rubin;
sql_rubin.SQL.Clear;
sql_rubin.SQL.Add('SELECT TELEP_NEV FROM TELEP ORDER BY TELEP_NEV');

sql_rubin.Open;
fv_ds := TDataSource.Create(Self);
fv_ds.DataSet := sql_rubin;

fvx_szulhely.DataSource := fv_ds;
fvx_szulhely.DataField:= 'TELEP_NEV';

{ sql_rubin := TSQLQuery.Create(Self);
sql_rubin.DataBase := frmfo.db_rubin;
sql_rubin.SQL.Clear;
sql_rubin.SQL.Add('SELECT DISTINCT TELEPULES.TELEPULES_IRSZAM, TELEPULES.TELEPULES_NEV ' +
'FROM TELEPULES ' +
'ORDER BY TELEPULES.TELEPULES_NEV');

fv_ds.DataSet := sql_rubin;

fv_varoslista.DataSource := fv_ds;
fv_varoslista.DataField:= 'TELEPULES_NEV';

sql_rubin.ExecSQL;
sql_rubin.Active:= true;
sql_rubin.Last;
sql_rubin.First;

fv_rxvaroslista.DataSource := fv_ds;
fv_rxvaroslista.DataField:= 'TELEPULES_NEV';
fv_rxvaroslista.LookupDisplay:= 'TELEPULES_NEV';
}
end;

Ezekből szemezgess, nálam ezekkel a dolgokkal működik.

Sqlite3 2009 márc. 21 10:42 #311

  • ndrew
  • ndrew profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 1
  • Köszönetek: 0
Üdv!

Hónapokkal ezelőtt próbáltam meg először a Lazarust összehozni az Sqlite3-mal, vagyis egyetlen SQLite-os adatbázis-fájllal. Azóta sem jöttem még rá, hogy hogy kell. Hiába a Google a legjobb barátom, de nem megy...
Betöltöm az sqlite3 komponenst. Eddig megvan. Felteszek egy DBGridet - hogy legalább valamit lássak az adatbázisból -, egy SQLiteConnectiont, és ennyi. Ezeket próbáltam már mindenfélével összekötni, de nem akarja az igazságot... Ennél tovább nem tudtam jutni.

Egy jó kis szájbarágós "Létrehozol egy akarmi.db fájlt, így beállítod a connectiont, így meg kiolvasod az adatokat" típusú leírás lenne a legjobb, vagy valami magyar leírás arról, hogy kezeli a Lazarus az SQLite adatbázisokat, mert képtelen vagyok rájönni...

Ha véletlen sikerül valamit kisilabizálnom, megmondom, de egyelőre passz.

Előre is köszi!
N-drew

  • Oldal:
  • 1