Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz:megjelenítési hiba 2012 ápr. 11 18:18 #1031

  • pernyei
  • pernyei profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • In Lazarus We Trust
  • Hozzászólások: 54
  • Köszönetek: 1
Hasonló problémával találkoztam én is. Az segített, hogy a Formokból beolvasott adatokat UTF8ToAnsi-val konvertáltam Ansi-ba, mielőtt adatbázisba tettem volna, az adatbázisból kivetteket pedig AnsiToUTF8-cal UTF8-ba, mielőtt a Formra raktam volna.
A .pas és .lfm állományokat pedig érdemes az IDE alatt UTF8-as kódolásra állítani emellett.

Válasz:megjelenítési hiba 2012 ápr. 09 02:58 #1008

  • hhhh
  • hhhh profilkép
  • Látogató
  • Látogató
Women coach boots take a stylized Ballet flat and open it the wind on the foot of espera feel. Part closed sandal, part Open-Air apartment, coach poppy bags has a look all its own this cute shoe. A tractioned rubber sole is to find gucci sneakers a batch of grip and stability of this unique warm weather. The fashion sneaker guess outlet is the distinctive boldness with laid back female attraction.

Válasz:megjelenítési hiba 2012 márc. 29 08:02 #983

  • hhhh
  • hhhh profilkép
  • Látogató
  • Látogató
The cell Cerano offers coach bags a new and dynamic upper pattern on our successful SpiderCELL unit. coach bags outlet Upper one that a conbination of synthedic leather for support during the heel and midfoot. Run the formstripe in a glossy lacquer draws the sillouette. The person fits cheap prada shoes the cell Cerano, for shock absorption when running. Outsole: Rubber midsole: EVA and spider cell upper. Material: coach outlet online leather and Mesh Enhance your active step with the cell of Cerano, from here Online Store.

Válasz:megjelenítési hiba 2009 ápr. 23 17:10 #332

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 504
  • Köszönetek: 86
Ehhez hasonló problémával én is találkoztam.

A 0.9.26 változattól kezdve a Win32-es Lazarus is UTF-8 karakterkódolást használ belül. Sajnos, mint az idő közben kiderült, néhány helyen kimaradt az UTF-8 és a rendszer karakterkészlet oda/vissza váltása.
Nálam az is előfordult, hogy egyes string-ek amikben közelebbről meg nem határozott UTF-8 karakterek voltak üres string-ként jelentek meg az ablakokban.
Valószínűsítem, hogy nálad is ez a baj.

Próbáld a snapshot-ot, innen: www.hu.freepascal.org/lazarus/
... persze nem biztos, hogy más lesz az eredmény.
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

Válasz:megjelenítési hiba 2009 ápr. 22 07:56 #329

  • harrichy
  • harrichy profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 44
  • Köszönetek: 0
PRÓBÁLTAM MINDENFÉLE KARAKTERKÉSZLETTEL,NEM SEGÍTETT.

Válasz:megjelenítési hiba 2009 ápr. 22 07:45 #328

  • Athomas
  • Athomas profilkép
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Sör, virsli, Lazarus
  • Hozzászólások: 46
  • Köszönetek: 0
A form kódolását próbáltad megváltoztatni?

megjelenítési hiba 2009 ápr. 22 06:34 #327

  • harrichy
  • harrichy profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 44
  • Köszönetek: 0
sziasztok

feltelepítettem 0.9.26.2 verziót win -alá
és észrevettem,hogy a dbf táblában nem jelennek meg azok
a mezők amelyek ékezetes karaktert tartalmaznak
mi lehet a probléma?

  • Oldal:
  • 1