Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz:Lazarus LCL widget kérdés 2009 júl. 16 16:49 #358

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 504
  • Köszönetek: 86
Na végre...
Különböző okok miatt a Keresztfordításról szóló wiki oldalakkal csak mostanra végeztem. Remélem érthető lett a szöveg.

wiki.lazarus.freepascal.org/Cross_compiling/hu
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

Válasz:Lazarus LCL widget kérdés 2009 jún. 06 07:35 #355

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 504
  • Köszönetek: 86
A Lazarus Wiki pillanatnyilag nem elérhető (FPC csapat már tud róla), ezért a kapcsolódó oldalak magyar fordítását most nem tudom folytatni.

Önkívületben, de önhibámon kívül...

fpc.dfmk.hu
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

Válasz:Lazarus LCL widget kérdés 2009 jún. 03 20:37 #348

  • Athomas
  • Athomas profilkép
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Sör, virsli, Lazarus
  • Hozzászólások: 46
  • Köszönetek: 0
Gratulálok, ez a fordítás szép munka.:)

Válasz:Lazarus LCL widget kérdés 2009 jún. 03 12:41 #347

  • attid
  • attid profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 7
  • Köszönetek: 0
Minden nap megnézem a wiki linked :)

Válasz:Lazarus LCL widget kérdés 2009 jún. 01 09:38 #345

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 504
  • Köszönetek: 86
Elkezdtem magyarra fordítani a lazarus-wiki általam belinkelt oldalát. A figyelmeztetö sorok már készek az elijesztésetekre:
wiki.lazarus.freepascal.org/Cross_compiling/hu#Keresztford.C3.ADt.C3.A1s_GYIK_.28faq.29
Még ezen a héten befejezem, ahogy lesz egy kis idöm.


A gépemen 2 operációs rendszer (Slackware/WinXP) van és mindkettön van virtuális gép is amiben el tudom indítani a másikat ha kell. Fordítani mindig a célrendszeren fordítok (akár virtuális gépen), amikor a már jónak tünik a kód.
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

Válasz:Lazarus LCL widget kérdés 2009 máj. 31 19:35 #344

  • attid
  • attid profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 7
  • Köszönetek: 0
Szia!

Kifejtenéd ezt nekem bővebben? Rettentően érdekelne. Special a cocoa-ra történő fordítás. Úgy szájbarágósan, hogy rajtad kívül más is értse. Szerintem nagyon közérdekű téma lenne.

pl.
- a fent megadott ftp linken nem találtam cocoa-hoz való (nevű) cuccot.??? vagy csak vak vagyok??
-hogyan készítem fel a FPC-t (mert gyanítom, hogy nem lehet clickelgetős módszerrel az IDE-n keresztül).
- Mit kell letöltenem,állítanom ahhoz, hogy a cél op.rendszer binárisát kapjam.
- meg kell-e valahol külön adnom az út változókban valamit.


Minden érdeklődő nevében előre is köszönöm.

Üdv. attid

Válasz:Lazarus LCL widget kérdés 2009 máj. 27 17:16 #340

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 504
  • Köszönetek: 86
A FreePascal és a Lazarus nem csak látszólag fordít más operációs rendszerre, bár az is igaz hogy, kicsit (sokkal) több munkával jár a fordítás mint egyébként....

A FreePascal kereszt-fordítót tartalmazó archivumokat letölthetitek innen:
ftp://ftp.freepascal.org/pub/fpc/contrib/cross/

A Lazarus Wiki is ad infót:
wiki.lazarus.freepascal.org/Cross_compiling

A GTK -ról meg annyit, hogy bár Unix/Linux rendszeren született, már réges régen telepíthető és tökéletesen fut Win32 alatt is. Főleg szabadszoftverek kisérőjeként (mivel inkább azok használják), például a GIMP , Pidgin , stb.
Magyarul a GTK-ra fordítás nem azt jelenti hogy Linux-ra fordítasz, csak azt hogy a GTK (Graphics Tool Kit) felületét használod a formok és ablakok megjelenítésekor.

++ én magam Windows-ra is GTK felülettel fordítom a programokat.
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

Válasz:Lazarus LCL widget kérdés 2009 máj. 27 17:02 #339

  • ejbenjaro
  • ejbenjaro profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 66
  • Köszönetek: 4
attid írta::

Igazad van :-|

Megnéztem, tényleg csak látszólag fordít más oprendszerekre. Kipróbáltam Win32 alatt fordítottam gtk2-re, látszólag lefutott a fordítás, de a keletkezett programfájl fejléce MZ This progran.... -volt. Tehát Windowsos exe fejléc. igaz, hogy indítás után kérte a lib-gdk...dll fájlt :-)

Köszönöm a felvilágosítást..
Üdv Dobosa


Sziasztok!

Szerintem te keversz valamit. A Widgetset az nem operációs rendszer. Bármily meglepő, de Windows alatt is van GTK-s program, tehát a Lazarus jól járt el amikor Windows-os binárist kreált neked. És ebből kifolyólag a programod amit írtál kérte is a hiányzó gtk-s dll-eket.
Mottó:
"Az ember sokszor más mint aminek látszik. De ritkán jobb..."
--
Gép : Asus P5G41T-M LX, Intel Celeron DC E3400, 4GB DDR3, 320GB SATA2, minden más integrált.
OS : Ubuntu 14.04
--
web: lassuviz.blogspot.hu/

Válasz:Lazarus LCL widget kérdés 2009 máj. 25 07:13 #335

  • attid
  • attid profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 7
  • Köszönetek: 0
Igazad van :-|

Megnéztem, tényleg csak látszólag fordít más oprendszerekre. Kipróbáltam Win32 alatt fordítottam gtk2-re, látszólag lefutott a fordítás, de a keletkezett programfájl fejléce MZ This progran.... -volt. Tehát Windowsos exe fejléc. igaz, hogy indítás után kérte a lib-gdk...dll fájlt :-)

Köszönöm a felvilágosítást..
Üdv Dobosa

Válasz:Lazarus LCL widget kérdés 2009 máj. 25 06:43 #334

  • Athomas
  • Athomas profilkép
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Sör, virsli, Lazarus
  • Hozzászólások: 46
  • Köszönetek: 0
Nekem most valami újat mondtál...:ohmy: Én úgy gondolom, hogy a keresztplatform azt jelenti, hogy a forráskód hordozható. Igaz ugyan, hogy a WinCe-armra Windows alatt tudsz fordítani, de ahhoz is telepíteni kell egy plug-int. Az én véleményem az, hogy csak az adott oprendszeren futtatva lehet odaillő kódot generálni. Nálam legalább is így működik. a forrásaimat le tudom fordítani Linux és Windows alá is.

Lazarus LCL widget kérdés 2009 máj. 25 06:17 #333

  • attid
  • attid profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 7
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!

A szlogen(szabadon): Írd egyszer és fordítsd le bármire...

Igen de hogyan???
Linuxon a gtk és gtk2 beállítása az LCL átfordítása után megy, de én pl: carbon-ra szeretném fordítani(MacOs). Hiába állítom át az LCL widget típusát folyamatosan hibát dob. Próbálkoztam a Compiller Optionsnál az utak beállításával, de így sem értem el eredményt.
A gtk/gtk2 megoldása: Tools-menü->Configure and Build lazarus-pontja, majd Build options-nál beállítani a megfelelő widgetet. Build gomb és máris megy a gtk2. Látszólag Win32-re is befordult linux alatt, de a carbon valamiért nem megy.

Lehet, hogy csak akkor tudom befordítani, ha a cél Oprendszeren futtatom a Lazarust?

Aki próbálkozott már kereszt-platformos fordítással, kérem írja le a tapasztalatát, mert szerintem ez lenne a Lazarus legnagyobb erénye.(már ha menne)

A válaszokat előre is köszönöm...
Üdv. Dobosa

  • Oldal:
  • 1