Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz:friss Lazarus - hibák?! 2010 febr. 09 22:32 #485

  • Death
  • Death profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 5
  • Köszönetek: 0
köszi a leírást. Lazarus make nál hiba:
Fatal: Can't find unit Contnrs used by Masks
Fatal: Compilation aborted
make[1]: *** [alllclunits.ppu] Error 1
make[1]: Leaving directory `/home/death/Programok/lazarus/lcl'
make: *** [lcl] Error 2

nem tudom egyszerűen megint mi a baja, mindent megfelelően csináltam.

Válasz:friss Lazarus - hibák?! 2010 febr. 09 20:04 #484

  • ejbenjaro
  • ejbenjaro profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 66
  • Köszönetek: 4
Csináltam egy rövid leírást amiben bemutatom, hogy én hogyan szoktam működésre bírni a Lazarust a Zenwalk Linuxomon. A leírást elérheted a webalpomon . Remélem segít valamit. Mielőtt neki látsz a leírásom szerint barkácsolni távolítsd el a korábban feltelepített a Lazarussal összefüggő cuccokat, hogy ne legyen ebből galiba a telepítés után.
Mottó:
"Az ember sokszor más mint aminek látszik. De ritkán jobb..."
--
Gép : Asus P5G41T-M LX, Intel Celeron DC E3400, 4GB DDR3, 320GB SATA2, minden más integrált.
OS : Ubuntu 14.04
--
web: lassuviz.blogspot.hu/

Válasz:friss Lazarus - hibák?! 2010 febr. 08 21:41 #483

  • Death
  • Death profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 5
  • Köszönetek: 0
sajnos a magyarítás teljes eltávolítása után angolul írja ki ugyanazt a hibaüzenetet: The component editor of class TDefaultcomponenteditor has created an error... :S a többi hibaüzenet ugyanaz. mennie kell ennek egyáltalán ubuntun rendesen? jó lenne, ha működne

Ma próbáltam a Windows verziót, és tökéletesen működik. Jó lenne Ubuntura is, mert otthon Linuxot használok.

Válasz:friss Lazarus - hibák?! 2010 febr. 08 18:32 #482

  • ejbenjaro
  • ejbenjaro profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 66
  • Köszönetek: 4
Szerintem hiba volt feltenni hozzá a "magyarítást". Ha valami hibaüzeneted van mindig az angol hibaüzenetre fogsz találni a legtöbb megoldást az interneten. Amint látom a GetText-et hiányolja, ez egy olyan unit aminek a segítségével megoldhatod, hogy több nyelvet is támogasson a programod. Sajnos nem beszélek németül, de mintha lenne ott valami Komponenteditor így ha ott hibádzik a GetText, akkor szedd le a "magyarítást" és elvileg jó kell legyen, vagy nem tudom.
Mottó:
"Az ember sokszor más mint aminek látszik. De ritkán jobb..."
--
Gép : Asus P5G41T-M LX, Intel Celeron DC E3400, 4GB DDR3, 320GB SATA2, minden más integrált.
OS : Ubuntu 14.04
--
web: lassuviz.blogspot.hu/

Válasz:friss Lazarus - hibák?! 2010 febr. 08 18:05 #481

  • Death
  • Death profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 5
  • Köszönetek: 0

Hát sajnos úgy tűnik, hogy a Joomla nem nagyon akarja feltölteni a képemet. :S Leírom pontosan, mi van a hibaüzenetben: Der Komponenteditor der Klasse TDefaultComponenteditor hat den folgenden Fehler erzeugt: Unable to find method. Please fix the error shown in the message window.

Jó kis kétnyelvű lett.
Message boxban: forms.ppl (45,3) Error: unit not found: gettext.

Mindent szabályszerűen telepítettem. :S

Válasz:friss Lazarus - hibák?! 2010 febr. 08 17:58 #480

  • Death
  • Death profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 5
  • Köszönetek: 0
Köszi a tippet, de igaziból már fel van véve tárolónak az a hely, ahonnan ezeket a fájlokat le lehet tölteni. Először lelkes voltam, hátha valamit változtat az a shell scriptes telepítés, hátha valamivel többet felrak, mint amit előzőleg én magam raktam fel a www.hu.freepascal.org/lazarus/ tárolóból. Sajnos ugyanaz a hiba, küldök képet, hátha így világosabbá válik. Az a baj, hogy én teljesen kezdő vagyok az ilyen visual meg OOP dolgokhoz, és még a fogalmakkal sem vagyok tisztában.

Válasz:friss Lazarus - hibák?! 2010 febr. 08 16:56 #479

  • dfeher
  • dfeher profilkép
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 26
  • Köszönetek: 0
Üdv!

"Megjegyezzük, hogy az alapértelmezett Ubuntu források nem telepítik a Free Pascal forrás könyvtárakat - használd a fentebb leírt eljárást."

Nem lehet, hogy az FPC források hiányoznak?

Itt a telepítési segédlet (ha esetleg még nem olvastad):

wiki.lazarus.freepascal.org/Installing_Lazarus/hu

Sok sikert! :)

friss Lazarus - hibák?! 2010 febr. 08 15:17 #478

  • Death
  • Death profilkép Témaindító
  • Új tag
  • Új tag
  • Hozzászólások: 5
  • Köszönetek: 0
Sziasztok! Előrebocsájtom, hogy nagyon kezdő vagyok a témában, amiről kérdezni szeretnék. :) Ismerem a Pascal nyelvet, azonkívül főleg PHP-vel Perllel, HTML stb...-vel foglalkoztam. Már jó pár napja próbálkozom a Lazarus telepítésével. Ubuntu Linux legfrissebb verzióját használom. Megpróbáltam a REPO-ban lévő változatot telepíteni, de ennek problémái voltak, nem igazán találta a Pascal fordítót. Legutóbb a Lazarust és a Pascalt minden komponensükkel együtt az alábbi tárolóból telepítettem:
www.hu.freepascal.org/lazarus/
Az indulásnál hibát jelzett, nem találta a Lazarus könyvtárat, de elvileg megkereste. Rögtön ezután újabb problémáim akadtak. Beraktam a magyarítást az IDE-hez, de ezzel egy félig magyar, félig német kezelőfelületet kaptam. Ez még nem is lenne nagy gond, de az alap formra ráhúztam pár elemet, pl egy TMemo-t meg egy gombot, és ezekhez megpróbáltam default eventet hozzáadni.
forms.pp(45,3) Error: unit not found: gettext
Ilyen és ehhez hasonló hibaüzeneteket kaptam (a compiler hibaüzeneteinél), felugró ablakban pedig: Unable to find method.
Ha jól gondolom, akkor ezek helyett egy kódszerkesztő ablakot kellett volna kapnom, hogy beállíthassam, mi történjen, mikor ráklikkelek a gombra, vagy a szövegmezőre stb... Légyszi segítsetek, nagyon kezdő vagyok, és szeretnék beletanulni valahogy a Lazarusba.

  • Oldal:
  • 1