Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz:DbcomboBox - select esemény 2010 máj. 13 20:52 #511

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Helló!

Készítettem egy példa kódot, amit ki tettem volna netre, közben rájöttem a hiányzó elemre, hogy jól működjön a kód, amit írtál. Egy apró hibát vétettem, a te kódod működött, csak éppenséggel én a gui-s felületen beállítottam neki a datasource-t, meg datafield-et miután készítettem a kódot véletlenül nem állítottam be ezt a gui-ba, kipróbáltam, működött.
Szóval a régi progimban két hiba is van az egyik a fent leírt gui-s hiba, a másik pedig a kód hiba volt.

Segítséged utólag is nagyon szépen köszönöm!

Üdv.:
Bomber87

Válasz:DbcomboBox - select esemény 2010 máj. 06 16:28 #506

  • dfeher
  • dfeher profilkép
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 26
  • Köszönetek: 0
A példakód tényleg jól jönne!

Válasz:DbcomboBox - select esemény 2010 máj. 01 21:52 #501

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Hello!

Most már csak az a furcsaság van, hogy nem lépteti a rekordot hanem aktív rekordot írja felül a combobox-itemével. Nem értem hogy csinálhatja ezt?!
Csináltam egy egyszerű kis progit, hogy kipróbáljam, van egy form, egy dbcombobox, meg egy dbgrid.. ha a dbgridbe változtatom az aktív rekordot akkor szépen változik a dbcomboboxba is... De fordítva, látható hogy az aktiv rekordba a mezőt felülírja a másik elemre amit a dbcomboboxba kiválasztok.

Van valami ötlet?

Ha gondoljátok, felteszem valahova a próba program forrását, és akkor ki tudjátok próbálni... sqlite3 adatbázisba dolgozok. De gondolom ez semmi különbséget nem jelent a többi adatbázis rendszertől e téren.

Köszönöm a gyors segítséget.

Üdv:
Bomber87

Válasz:DbcomboBox - select esemény 2010 máj. 01 19:03 #500

  • dfeher
  • dfeher profilkép
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 26
  • Köszönetek: 0
Hello!

A probléma az lesz szerintem, hogy a kiválasztott elem szövege nem kerül be a "Caption" tulajdonságba, hanem a combobox-hoz tartozó elemlista kiválasztott elemének az értékét kell lekérned:
procedure Ttranzakcioadd_ablak.DBComboBox2Select(Sender: TObject);
begin
  TSQLtranzakcio_kod.First;
  while
    TSQLtranzakcio_kod.FieldByName('tran_nev').asstring <>
      dbcombobox2.Items[dbcombobox2.ItemIndex] do
        TSQLtranzakcio_kod.Next;
  label4.caption :=
    TSQLtranzakcio_kod.FieldByName('tran_kod_id').asstring;
end;

Válasz:DbcomboBox - select esemény 2010 máj. 01 11:03 #499

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Szia!

A Kód:

procedure Ttranzakcioadd_ablak.DBComboBox2Select(Sender: TObject);
begin
TSQLtranzakcio_kod.First;
while TSQLtranzakcio_kod.FieldByName('tran_nev').asstring<>dbcombobox2.Caption do TSQLtranzakcio_kod.Next;
label4.caption:=TSQLtranzakcio_kod.FieldByName('tran_kod_id').asstring;
end;

Elméletileg ez megkeresné a datasource-be a kiválasztott elemet, majd ott megállna amikor megegyezik a dbcomboboxba az elem, meg a datasource értéke. Ennyi történne dbcombobox eseményre. Nem nagyon látom mi lhet a code-al a baj?!

Üdv:
Bomber87

Válasz:DbcomboBox - select esemény 2010 ápr. 26 18:15 #498

  • dfeher
  • dfeher profilkép
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 26
  • Köszönetek: 0
Szia!

Be tudnád másolni a Select eseményed kódját? Hátha akkor jobban látszik, hogy mi a gond.

DbcomboBox - select esemény 2010 ápr. 26 08:49 #497

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!

Volna egy nagy kérdésem. Még egy régebbi Lazarussal sikerült működésre bírni a Dbcombobox-ot, most feltettem a legujabbat, nagy örömömre már volt benne lookupcombobox is, de viszont ha befordítom a régi forráskódot, akkor a sima comboboxok nem működnek. Meg néztem ugyanúgy belemegy a select eseménybe, lefut a while ciklus, de eredmény semmi... Nem értem miért nem megy, szépen feltölti a comboboxokat, de kiválasztani az elemet nem tudom. Van valami ötletetek?

Üdv:
Bomber87

  • Oldal:
  • 1