Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz:lnet - TCP szerver-kliens probléma 2010 aug. 28 17:27 #584

  • dfeher
  • dfeher profilkép Témaindító
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 26
  • Köszönetek: 0
Megoldódott.. a cthreads unit-nak benne kell lennie a uses-ben, és akkor teljesen jó.

Válasz:lnet - TCP szerver-kliens probléma 2010 aug. 27 05:18 #580

  • dfeher
  • dfeher profilkép Témaindító
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 26
  • Köszönetek: 0
A property-k be vannak állítva. A programból kilépésnél felszabadul minden osztály elvileg, és akkor meghívódik a Disconnect is...
Az időközönkénti ping-szerűségre én is gondoltam, de a TCP kapcsolatnak elvileg pont az lenne a lényege, hogy a szerver és kliens tudjon egymás jelenlétéről.
Úgyhogy nem igazán értem, hogy linux alatt miért nem és windows alatt miért működik a dolog. Lehet, hogy az lNet-nek vmi bug-ja lesz ez.

Válasz:lnet - TCP szerver-kliens probléma 2010 aug. 26 18:55 #579

  • Gábor
  • Gábor profilkép
  • Adminisztrátor
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 504
  • Köszönetek: 86
Az "OnError" és "OnDisconnect" property-k megfelelően be vannak állítva? Elvileg legalább az egyiknek mindenképpen meg kell hívódni...

Valószínűleg az sem mindegy, hogy a kapcsolat a programból simán kilépés miatt vagy a "Disconnect" metódus által szakad-e meg. Disconnect nélkül a két program azt hiheti, hogy csak épp nincs mit mondani egymásnak...

Esetleg be lehetne építeni egy időközönkénti (10-20-30mp) ellenőrző adatmozgást a másik felé (mintha egy PING-et küldenél)
ha nincs válasz akkor halott a kapcsolat.
Hogyan kérdezzünk okosan? / Mit kell tennünk kérdezés előtt? -- Lazarus 3.0 -- FPC 3.2-- GNU/Linux 5.15.0 x86_64

lnet - TCP szerver-kliens probléma 2010 aug. 26 15:55 #577

  • dfeher
  • dfeher profilkép Témaindító
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 26
  • Köszönetek: 0
Sziasztok!

Problémám a következő: linux alatt (ubuntu 10.04 i386) létrehozok egy tcp szervert, és egy klienst két külön alkalmazásból. A szerver észleli, ha a kliens kapcsolódik, de azt egyikük sem veszi észre, ha a másik eltűnt. Ez a probléma windows alatt nem jött elő. A normális persze az utóbbi lenne.

Mi lehet az oka ennek?

  • Oldal:
  • 1