Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz:report 2010 nov. 07 16:26 #629

  • szeti
  • szeti profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 1
Üdv!
Nos ezt így távolról nem tudnám megmondani, elég kevés az információ, hogy miért éppen a 13-as form nem működik rendesen. Én is sokat kínlódtam vele, mire project-jeimben sikeresen kialakítottam a nyomtatásokat. Nekem az a módszer vált be igazán, amikor futásidőben adom meg az egyes text típusú változók értékeit. Ez különösen azért volt indokolt mert a valós értékek kerekítéseit hibásan kezelte LazReport. Ja és ha bármiféle változót definiálsz, akkor annak értéket kell adnod az OnGetValue eseményben. Javaslom tanulmányozd a "C:\lazarus\components\lazreport\samples" helyen található minta példákat. Sokat lehet belőlük tanulni, hogyan kell felépíteni a reportot. Ja és még annyit hogy, ha 0.9.29 verziótól használod a Lazarus-t, akkor ne felejtsd el a {$H+} direktívát a LazReport-ot használó formok elejére betenni.
Pl:

unit Vvaltlej;
{$mode objfpc}{$H+}
{$R Vvaltlej.lfm}
interface
uses
...

Válasz:report 2010 nov. 05 12:45 #628

  • harrichy
  • harrichy profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 44
  • Köszönetek: 0
Szia
Visszatértem a lazreport szerkesztőre ,de ezzel is van egy problémám.
Van egy project-em 13 form-ból áll ha az 1.-en helyezem el a lazreport-ot akkor minden ok, ha a 13.-on akkor
Eparser error with message: undefined symbol ; valtozo
Ez a normális működése?????

Válasz:report 2010 nov. 03 15:30 #626

  • szeti
  • szeti profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 1
Üdv!
Nos, mint mondtam nem használom a RLReport-ot, de úgy tűnik hivatkozol az RLReport unit-ra, olyan helyen, ahol az nincs jelen. Nézd át újra a kódot. Ugyanakkor ha teljesen azonos project-ről van szó a 2 gépen (pl. pen drive-ról nyitod meg és az egyik gép OK, a másik nem OK), akkor az .lpk telepítése hibázik valahol.

Válasz:report 2010 nov. 03 10:04 #625

  • harrichy
  • harrichy profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 44
  • Köszönetek: 0
Köszönöm a segítséget,nagyon tetszik ez a report,már sikerült
kezdetleges dolgokat létrehoznom vele,de felmerült egy újabb probléma.2 gépre van lazarus telepítve ugyanaz a verzió,ugyanazt a fortes report.lpk-t tettem mindkét gépre és egyiken tökéletesen működik,a másikon hibaüzenetet ad:
cant fint unit rlreport used by unitX mi lehet a megoldás?

Válasz:report 2010 nov. 02 18:42 #624

  • szeti
  • szeti profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 1
Üdv!
Nos attól függ milyen operációs rendszer alatt akarod használni. Amennyiben Windows-ról van szó, akkor a lazarus\components\fortes4\rlreportdll\rlreportshared.dll file-t be kell másolnod a \lazarus könyvtárba is. Természetesen, ha alkalmazást készítesz, akkor az új alkalmazás könyvtárában is szerepelni kell az említett dll-nek, magyarul a telepítéskor ezt is telepíteni kell a programmal együtt. Ezután tudod használni a programodban a reportokat. Azt azért megjegyzem, hogy egyes vírusvédelmi alkalmazások ezt a dll-t veszélyesnek tekintik és blokkolják. Hogy miért azt ne kérdezd, én nem foglalkoztam bővebben a kérdéssel, mert a Lazreport-ot használom. Igaz nem tud annyit mint az említett fortes4, ugyanakkor teljesen korrekt listákat tudtam vele létrehozni. Persze számos hibája is van még de ha hajlandó vagy némi kompromisszumra, akkor a célnak megfelel. Ez egyébként része a lazarus telepítőnek is.

report 2010 nov. 02 13:46 #623

  • harrichy
  • harrichy profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 44
  • Köszönetek: 0
sziasztok..
van egy újabb problémám
Szükségem volna egy report generátorra,találtam is egy
nagyon tetszetős jól használhatónak tűnőt
a forest report szerkesztőt ,csak problémám van vele.
Miután instalálom a lpk csomagot meg is jelennek az ikonjai,
tudok szerkeszteni vele,de mikor indítanám a programot hibaüzenetet ad.
nem talál egy rlreportshared.dll fájl..
megoldást tud valaki,vagy valami másik jól használható reportszerkesztő...
Előre is köszönöm.

  • Oldal:
  • 1