Lazarus 3.0 (2023.12.21.)
Letöltés

  • Oldal:
  • 1

TÉMA:

Válasz:Datamodul 2008 szept. 18 11:32 #227

  • harrichy
  • harrichy profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 44
  • Köszönetek: 0
'tdbf1.filter:='('eve =' + QuotedStr(edit1.Text)) and (honapja = + QuotedStr(edit2.Text))';'
próbáld meg:
tdbf1.filter:='eve='+quotedstr(edit1.text')+'and honlapja='+quotedstr(edit2.text);
nekem így működik...

Válasz:Datamodul 2008 szept. 16 20:17 #225

  • szeti
  • szeti profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek: 1
Üdv Mindenkinek!

Bocsi, hogy így belekotyogok, de volna egy kérdésem és az a Datamodul-hoz kapcsolódik. Ha van egy Unit9, ami használja a DataModult és annak egy DataSource elemének az OnStateChange eseményében az Unit9 nyomógombjának az Enabled tulajdonságát akarom állítani, akkor miért ad nekem futás közben "Acces Violation" hibaüzenetet, illetve ezt hogyan tudom orvosolni? Ha tudna valaki segíteni, nagyon hálás lennék.

Válasz:Datamodul 2008 ápr. 08 22:39 #80

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Hát van még egy kis gondom... szeretnék beállítani filtert tdbf componenshez. A probléma ott kezdődik hogy a filternek két változónak kéne megadni mi alapján szűrje le a táblát.
Én így próbáltam sajnos nem igazán ment:
tdbf1.filter:='('eve =' + QuotedStr(edit1.Text)) and (honapja = + QuotedStr(edit2.Text))';

Erre azt a hibát kapom hogy nem támogatott az and. Másképp kell megadni más a szintaktika vagy nem is lehet egyaltalán olyat csinálni hogy két érték alapján szürni?!

Segítséget előre is köszönöm!
Na meg az eddigi segítséget is köszönöm szépen!

Üdv:
Anonym87

Válasz:Datamodul 2008 ápr. 08 18:13 #76

  • hop
  • hop profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 53
  • Köszönetek: 0
nem támogatott az mdi, illetve qt alatt részlegesen. Ha jól emlékszem nem is kívánnak a fejlesztők foglalkozn vele. gtk alatt csak cselesen lehet mdi-hez hasonló alkalmzást készítni, a win is hanyagolja.
Ha mindenképp mdi-re hasonlító alkalmazást szeretnél, használj Tnotebook-ot
MSI Megabook M670
Ubuntu 8.04
fpc 2.2.0
lazarus 0.9.25

Válasz:Datamodul 2008 ápr. 08 17:21 #75

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Lenne még egy kérdésem, szeretnék csinálni mdi-is alkalmazást de mindig azt írja ki hogy "TCustomForm.SetFormStyle MDI forms are not implemented yet". Mi lehet a baj?!

Üdv
Anonym87

Válasz:Datamodul 2008 ápr. 08 12:34 #72

  • hop
  • hop profilkép
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 53
  • Köszönetek: 0
tervezési időben a datamodulban lévő ojjektumok sajnos nem működnek, a lefordított programban természetesen igen.
MSI Megabook M670
Ubuntu 8.04
fpc 2.2.0
lazarus 0.9.25

Datamodul 2008 ápr. 08 12:19 #71

  • Bomber87
  • Bomber87 profilkép Témaindító
  • Haladó forumozó
  • Haladó forumozó
  • Hozzászólások: 42
  • Köszönetek: 0
Hellósztok!

Én most már egy két napja próbálom beüzemelni lazarus alatt a datamudult. Beteszem abba a unitba a datamodul nevét a usesek közé ahol használni szeretném de sajnos mégse megy. Keresgéltem a neten is hát ha találok valamit hogy alapból nem megy vagy mi gond van vele?! De sajnos semmi.:( Segítsetek mit rontok el, mit hagyok ki?! Delphi alatt ennyi az biztos, de lazarusba linux alatt valahogy másképp van?!

Üdv:
Anonym87

  • Oldal:
  • 1